Aktualności roku szkolnego 2014/2015 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2015

06-2015
W ostatnich dniach czerwca w grupach pięcio- i sześciolatków odbyły się uroczystości związane z zakończaniem roku szkolnego. Dzieci pożegnały przedszkole, aby od września rozpocząć nowy etap edukacji w szkole. W uroczystościach brali udział rodzice oraz dyrekcje przedszkola.
przejdź do galerii

15-06-2015
W ramach realizacji programu z zakresu edukacji proekologicznej "Przedszkolaki z Ekopaki" w naszej placówce odbyło się przedstawienie "Kochajmy przyrodę". Przygotowały je dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków wraz ze swymi nauczycielkami i jednocześnie autorkami programu: Anną Słońską, Agnieszką Kmiecik i Małgorzatą Brzezińską. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych, empatycznego stosunku do ludzi i przyrody oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez formy teatralne. Dzieci stworzyły prawdziwe aktorskie kreacje, w czym niewątpliwe pomogły wspaniałe stroje, a zgromadzona publiczność nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami.
przejdź do galerii

12-06-2015
12 czerwca br. w naszej placówce odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Easy English". Inicjatorką pomysłu była nauczycielka z naszego przedszkola pani Karina Stępień. W konkursie wzięły udział dzieci z trzech wieluńskich przedszkoli. Pierwsze miejsce zajęli: nasz wychowanek - Cyprian Zygmunt oraz Łukasz Myles z Publicznego Przedszkola nr 2. Drugie miejsce zajął Jakub Zając z Publicznego Przedszkola nr 2, a trzecie miejsce zajęła Barbara Ogrodowicz z naszej placówki oraz Hanna Szokalska z Publicznego Przedszkola nr 3. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

09-06-2015
W czerwcu dwie najmłodsze grupy w naszej placówce zorganizowały uroczystości poświęcone rodzinie. W grupie trzylatków, prowadzonej przez Karinę Stępień i Elżbietę Kulig, dzieci wierszem i piosenką podziękowały swoim mamom za miłość i troskę. Natomiast rodzice dzieci z grupy prowadzonej przez panie Teresę Gotowicką i Grażynę Kaczmarek przygotowali "Czerwonego Kapturka" wspaniale wcielając się w postaci z bajki. Na przedstawienie zostały zaproszone również dzieci z grupy trzylatków, czterolatków i sześciolatków.
przejdź do galerii

08-06-2015
W ramach współpracy z Supermarketem "Carrefour", 8 czerwca dzieci z naszej placówki wystąpiły dla zgromadzonej tam publiczności i osób dokonujących zakupów. Pięcio- i sześciolatki zaśpiewały piosenkę "Zostań moją przyjaciółką" oraz zaprezentowały taneczny mix. Widzowie nagrodzili dzieci gromkimi brawami, a "Carrefour" ufundował upominki dla każdego dziecka oraz gry i maskotki dla grup przedszkolnych.
przejdź do galerii

03-06-2015
Czerwcowa audycja muzyczna zatytułowana "Wędruj z nami w stronę słońca" zakończyła comiesięczny cykl spotkań z muzykami i tancerzami. Ogniste rytmy kubańskiej cza-czy i brazylijskiej samby rozgrzały publiczność zgromadzoną w holu naszego przedszkola. Dzieci poznały podstawowe kroki tych radosnych tańców i miały możliwość zatańczyć wspólnie z profesjonalistami.
przejdź do galerii

02-06-2015
Z okazji Dnia Dziecka nauczycielki z naszej placówki przygotowały dla dzieci niespodziankę – wystąpiły w roli aktorów w inscenizacji pt. "Psotny wietrzyk".  W rolę muchomorka wcieliła się Aleksandra Szymicka, biedronki – Alina Romanowska, grzybka – Teresa Gotowicka, wiewiórki – Agnieszka Perliceusz-Kałwak, żabki – Wioletta Frankowska, pszczółki – Marlena Michnik, Zosi – Maria Marciniak, Stasia – Grażyna Kaczmarek, dzieci z przedszkola - Agnieszka Grela – Rozmarynowska i Irena Janecka. W roli wietrzyka wystąpiły Aneta Jaskuła i Katarzyna Miroszewska. Inicjatorem pomysłu była Kinga Zimoch. Zaproszenie na występ przyjęły również dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych  i z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu.
przejdź do galerii

Maj 2015

05-2015
Pod koniec maja oraz na początku czerwca najstarsze grupy z naszej placówki odwiedziły wrocławskie ZOO oraz fabrykę słodyczy. Całodniowe wycieczki dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji, radości i wielu wrażeń.
przejdź do galerii

31-05-2015
31 maja br. wychowankowie z naszej placówki wystąpili na zorganizowanym przez Gminę Wieluń I Pikniku Rodzinnym. Nauczycielka pani Grażyna Kaczmarek poprowadziła zumbę dla najmłodszych uczestników pikniku, a następnie wystąpiły dzieci z najstarszych grup wiekowych w piosence "Zostań moją przyjaciółką" oraz w tanecznym mixie.
przejdź do galerii

29-05-2015
W dziale Dla Rodziców, w zakładce >>Nasze publikacje<<, zamieściliśmy kolejny artykuł autorstwa naszej nauczycielki Małgorzaty Walaszczyk-Golec, pt.: "Trzylatek w przedszkolu", z cyklu "Niezbędnik Świadomego Rodzica".

29-05-2015
W maju pięcio- i sześciolatki z naszego przedszkola zostali zaproszeni do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicz w Wieluniu. Uczniowie czwartej klasy czytali przedszkolakom opowiadania o przygodach i kłopotach myszki Tupcia Chrupcia. Dzieci z uwagą i w skupieniu słuchały swoich starszych kolegów, a na zakończenie spotkania otrzymały do pokolorowania rysunki z bohaterami opowiadań.
przejdź do galerii

23-05-2015
23 maja nasi wychowankowie wzięli udział w ósmej edycji biegu ulicznego "Pętla Wieluńska". Przedszkolaki pokonały dystans 300 m. Na podium stanęli: Maja Kaczmarska, Michalina Bachorska, Zuzanna Imach, Łucja Skoczylas w kategorii dziewcząt oraz: Cyprian Zygmunt, Rafał Wojtczyk, Tobiasz Kostrzewa i Maciej Wolny w kategorii chłopców. Wszystkim przedszkolakom biorącym udział w biegu ulicznym SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
przejdź do galerii

20÷27-05-2015
Jak co roku, miesiąc maj poświęcony był w naszej placówce rodzicom. W wielu grupach odbyły się zajęcia otwarte, przedstawienia i uroczystości.
przejdź do galerii

25-05-2015
W ramach realizacji programu z zakresu edukacji proekologicznej "Przedszkolaki z Ekopaki" dwie grupy pięciolatków wybrały się do Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Wieluniu. Dzieci miały możliwość poznania pracy meteorologa, jej znaczenia dla rolnictwa czy lotnictwa, poznały proces powstawania prognozy pogody oraz zobaczyły urządzenia służące do obserwacji i pomiaru poszczególnych jej składników. Bardzo dziękujemy pracownikom Stacji za podzielenie się z nami tą wiedzą.
przejdź do galerii

14-05-2015
14 maja br. w holu naszej placówki odbyło się spotkanie poetyckie z autorką wierszy dla dzieci i dorosłych Panią Anią Dwornicką pod hasłem "Grunt to rodzinka!". Spotkanie zorganizowała nauczycielka Kinga Zimoch. Dzieci miały możliwość poznania wierszy i opowiadań związanych z tym bliskim ich sercom tematem. "Rodzina to taki piecyk, co każde serce ogrzeje, to przyjaźń i miłość bliskich, co w mig wszystkie smutki rozwieje! Kochajmy nasze rodziny, dbajmy o naszych najbliższych, dajmy im poczuć to szczęście, że są dla nas w życiu wszystkim!" Pani Ani serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zapoznanie nas ze swoją twórczością.
przejdź do galerii

12-05-2015
12 maja br. dwie grupy pięciolatków z naszego przedszkola odwiedziły Urząd Miejski w Wieluniu. Dzieci miały możliwość poznać Burmistrza Miasta pana Pawła Okrasę oraz obejrzeć Wieluń z wieży ratuszowej. Na pamiątkę tego spotkania wręczyły panu Burmistrzowi samodzielnie wykonane godło z płatków ryżowych. Do przedszkola wracały pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
przejdź do galerii

06-05-2015
Majowe spotkanie z muzyką było "Podróżą do Armenii". Audycję rozpoczął utwór "Taniec z szablami" grany na klarnecie przez pana Krzysztofa Śliwińskiego. Zgromadzona publiczność miała również okazję, wraz z gościem z Armenii panem Armenem Karapetyanem, zaśpiewać wspólnie refren ormiańskich piosenek "Czito grito czito margarito..." i "Ara way way..." oraz zatańczyć taniec Sasuntsi. Spotkanie zakończył utwór "Marakuja", której kompozytorem i autorem słów był nasz gość pan Armen.
przejdź do galerii

04-05-2015
W dziale Dla Rodziców, w zakładce >>Nasze publikacje<<, zamieściliśmy kolejny artykuł autorstwa naszej nauczycielki Kingi Zimoch, pt.: "Jak zapoznać dziecko z książką". Zapraszamy, szczególnie rodziców najmłodszych dzieci do zapoznania się z jego treścią.

Kwiecień 2015

29-04-2015
29 kwietnia br. w grupie czterolatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców nt. "Dbamy o zdrowie, wiemy, co jemy - robimy kanapki". Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały zdrowe produkty, bawiły się przy piosence "Smaczne warzywa", a następnie wraz z rodzicami przystąpiły do wykonania kanapek. Kanapki były nie tylko zdrowe, ale również kolorowe, pomysłowe i smaczne. Zajęcie miało na celu uświadomienie dzieciom konieczności spożywania zdrowej żywności dla zachowania dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju.
Przejdż do galerii

21-04-2015
W dziale Dla Rodziców, w zakładce >>Nasze publikacje<<, zamieściliśmy kolejny artykuł z cyklu logopeda Aleksandra Szymicka radzi, pt.: "Zabawy rozwijające mowę dziecka". Zapraszamy szczególnie rodziców najmłodszych dzieci do zapoznania się z jego treścią.

20-04-2015
>>Lista dzieci<< przyjętych i nieprzyjętych do Publicznego Przedszkola nr4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu na rok szkolny 2015/2016.

17-04-2015
W ramach realizacji programu z zakresu edukacji ekologicznej "Przedszkolaki z Ekopaki", w holu naszej placówki zorganizowano wystawę plastyczną na temat "Kocham przyrodę". Prace wykonały pastelami dzieci z grup pięciolatków i sześciolatków, a celem wystawy było utrwalanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
Przejdż do galerii

17-04-2015
Kwietniowa audycja muzyczna przypomniała "Niezapomniane przeboje szklanego ekranu". Pan Pawel grający na trąbce i pan Kuba na saksofonie mistrzowsko zagrali min. "Mission Impossible Theme" Lalo Schifrina, "Love me Tender" Elvisa Presleya, "Hey Pachuco" z filmu "Maska" i utwór Henryka Kuźniaka z filmu "Vabank". Dzieci miały możliwość przyjrzeć się instrumentom z bliska, wysłuchać gry na samych ustnikach oraz zatańczyć do utworu "Ghostbusters" Raya Parkera Jr.
Przejdż do galerii

16-04-2015
16 kwietnia br. dzieci z grup integracyjnych brały udział w XV Integracyjnym Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci „Bawmy się Razem” w Łodzi. Wystąpiły w inscenizacji pod tytułem „Niezwykłe urodziny” zdobywając I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci byli pedagodzy Wioletta Frankowska, Agnieszka Jaskuła, Beata Tomasik i Kinga Zimoch.
Serdecznie gratulujemy !!!!
Przejdż do galerii

01-04-2015
1 kwietnia grupa trzylatków wraz z opiekunami uczestniczyła w zajęciu w Sali Doświadczania Świata. Zajęcie koleżeńskie przygotowała nauczycielka Kinga Zimoch wraz z podopieczną Eleną Majcher. Dzieci miały możliowść zapoznać się z wyposażeniem i urządzeniami w Sali. Dużą atrakcją dla małych przedszkolaków był laser oraz światłowody. Dzieci z radością brały udział w zajęciu, a na koniec zabaw otrzymały kolorowe baloniki.
Przejdź do galerii

Marzec 2015

03-2015
Wychowanka naszego przedszkola Ala Bartnicka wzięła udział w XI Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Optymistycznej i Turystycznej, którego patronat objął starosta wieluński Andrzej Stępień. Ala zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!
Przejdź do galerii

03-2015
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej. Dziewczynki startujące w dyscyplinach sportowych jeździły na wózkach inwalidzkich i chodziły o kulach. Gośćmi honorowymi byli polscy paraolimpijczycy.
Przejdź do galerii

31-03-2015
31 marca w grupie trzylatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Zajęcie tematycznie związane było z Wielkanocą. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczno - ruchowe, matematyczne, słowne i plastyczne. Miały stworzone sytuacje sprzyjające aktywności indywidualnej, w małym zespole oraz z całą grupą. Również rodzice chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Na wszystkie dzieci czekała po zajęciu słodka niespodzianka.
Przejdź do galerii

27-03-2015
27 marca nauczycielka Marlena Michnik przeprowadziła zajęcie koleżeńskie dla dwóch grup czterolatków. Głównym celem zajęcia było kształtowanie postaw koleżeńskich podczas zabawy. Tematyka związana z poszukiwaniem pirackiego skarbu dała dzieciom możliwość do rozwiązywania wielu zagadek, pokonywania przeszkód, rozumienia symboli i znaków umownych, tańca, śpiewu oraz zgodnej zabawy i współdziałania w osiągnięciu wyznaczonego celu. Atrakcją dla dzieci było również to, że wszyscy uczestnicy byli przebrani za piratów, a po znalezieniu skarbu czekała na nich słodka niespodzianka.
Przejdź do galerii

24-03-2015
24 marca w Wieluńskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie VII konkursu "Wycinanka Wielkanocna". W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a Antoni Czekaj z grupy integracyjnej czterolatków zdobył III miejsce w kategorii Przedszkola. Serdecznie gratulujemy.
Przejdź do galerii

23-03-2015
23 marca dwie grupy pięciolatków z naszej placówki zostały zaproszone do Wieluńskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Kopciuszek". Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy III Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach w ramach inicjatywy "Dzieci - Dzieciom". Gra młodych aktorów zrobiła ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspaniały występ.
Przejdź do galerii

20-03-2015
W naszej filmowej galerii znalazła się także relacja z pożegnania kończącej się zimowej pory roku i powitania pierwszego dnia wiosny...

20-03-2015
„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś Ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy” - tak nasi wychowankowie pożegnali zimę. Dzieci, w zielonych strojach i z kotylionami na głowach, recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla Pani Wiosny. Potem wszyscy zostali zaproszeni do tańca w rytmie zumby. W radosnych nastrojach przedszkolaki stworzyły barwny i rozśpiewany korowód, przepędzając Marzannę jako symbol kończącej się zimy.
Przejdź do galerii

19-03-2015
19 marca br. trzylatki i sześciolatki wspólnie bawiły się i ćwiczyły pod hasłem "Razem jest przyjemnie". Zajęcie przeprowadzone było z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Aktywność uczestników skierowana została głównie na: poznawanie własnego ciała, zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa oraz nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi.
Przejdź do galerii

13-03-2015
13 marca br. w dwóch grupach pięciolatków odbyły się zajęcia przygotowane przez uczniów i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu. Uczniowie czytali dzieciom bajki, dzieci odpowiadały na pytania, a na zakończenie zajęcia zorganizowano wspólne zabawy.
Przejdź do galerii

12-03-2015
W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu oraz Gimnazjum nr 2 im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, dzieci z naszej placówki zostały zaproszone na przedstawienie przygotowane przez aktorów teatru "Artyzjum", działającego w gimnazjum. Baśń pt. "Królowa Śniegu" zrobiła ogromne wrażenie na dzieciach, a nauczycielki były dumne, bo wśród wielu aktorów rozpoznały absolwentów naszej placówki. Serdecznie dziękujemy za piękny występ i składamy szczere gratulacje.
Przejdź do galerii

10-03-2015
10 marca br. odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Uczucia zawarte w tańcu - ewolucja i różnorodność". Tym razem, dzięki profesjonalnym tancerzom, dzieci mogły zaobserwować jak różnorodny może być taniec i jak różnorodne uczucia wyraża. Przedszkolaki obejrzały tango - taniec złości, rumbę - taniec miłości oraz jive'a - taniec radości. Na scenie swoich sił mogły spróbować zarówno dzieci, jak i panie.
Przejdź do galerii

07-03-2015
7 marca br. na hali WOSiR odbył się turniej "Zielone światło dla przedszkolaka". Turniej, po raz jedenasty, zorganizowało Publiczne Przedszkole nr 3, a w zabawie i zmaganiach konkursowych przedszkolaków wspierali nauczyciele oraz policjanci z wieluńskiej komendy. Turniej rozpoczęła prezentacja multimedialna promująca kampanię "Kieruj się rozsądkiem", a potem były już tylko zadania, z którymi dzieci doskonale sobie poradziły, oraz zabawy muzyczno - ruchowe. Wszystkie przedszkolaki zajęły pierwsze miejsca.
Przejdź do galerii

W dziale pt: "Nasza filmoteka" pojawiły się cztery nowe filmowe relacje. Pierwsza, jest relacją z jasełkowego spotkania w grupie integracyjnej czterolatków i grupie integracyjnej pięcio-sześciolatków. Dwie kolejne to wspominienia z balu karnawałowego w naszym przedszkolu i ostatnia, ze spotkania z naszymi kochanymi babciami i dziadkami.

05-03-2015
5 marca w przedszkolu odbył się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców pragnących po raz pierwszy zapisać swoje pociechy do naszej placówki. Grono pedagogiczne zaprezentowało wiele ciekawych zajęć: plastycznych, muzycznych, ruchowych, tanecznych, teatralnych i z języka angielskiego. Dzieci miały możliwość zabawy w bogato wyposażonej Sali Doświadczania Świata oraz w gabinecie rehabilitanta ruchowego. Rodzice mogli natomiast skorzystać z porad specjalistów pracujących w naszej placówce: psychologa, logopedy, rehabilitanta ruchowego. Panie dyrektorki, bajkowe postaci oraz pomysłowe nauczycielki wprowadziły dzieci w barwny świat przedszkola mając nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w naszych kolorowych salach.
Przejdź do galerii

Luty 2015

24-02-2015
W lutowej audycji pt. "W kręgu światowych standardów muzyki klasycznej i rozrywkowej" nasi wychowankowie usłyszeli wspaniałe utwory grane na skrzypcach i wiolonczeli. Panie: Sylwia Misiak i Małgorzata Wójcicka wykonały czardasza, polkę, taniec węgierski oraz kankana. Dzieci mogły przyjrzeć się instrumentom oraz wystąpić na scenie z artystami.
Przejdź do galerii

02-2015
Od września tego roku dzieci z naszej placówki mają możliwość korzystania z basenu pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora. Celem tych zajęć jest rozpoczęcie pływania i wykorzystanie możliwości dzieci w okresie "złotego wieku motorycznego", poprawienie wydolności oraz pracy całego układu ruchu (mięśni, stawów i kości) z wykorzystaniem aspektu jakim jest odciążenie i zatrzymanie rozwoju wad postawy.
Przejdź do galerii

18-02-2015
Promując Zdrowy styl życia, pięciolatki z grupy integracyjnej przygotowały sok owocowy. Dzieci zgromadziły sporą ilość marchewek, jabłek, bananów, kiwi, pomarańczy i miały możliwość spróbowania naturalnego soku jednocześnie aktywnie uczestnicząc w jego wykonaniu.
Przejdź do galerii

Styczeń 2015

01-2015
W dziale
Dla Rodziców, w zakładce Nasze publikacje, zamieściliśmy kolejny artykuł, pt.: "Postawy rodziców wobec dziecka i ich konsekwencje" naszej nauczycielki Małgorzaty Walaszczyk-Golec.
Przejdź do publikacji

27-01-2015
Dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków przygotowały noworoczny występ dla wyjątkowych gości - emerytowanych nauczycieli naszego przedszkola. W pięknie przygotowanej sali wystawiono baśń Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Była to okazja do ponownego spotkania i odwiedzenia, często już bardzo zmienionych sal, w których nauczyciele przez tyle lat pracowali.
Przejdź do galerii

23-01-2015
23 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy. W tanecznych szaleństwach i zabawach uczestniczyli nasi wychowankowie, rodzice oraz personel przedszkola. Pani Ani - Bałwankowi dziękujemy za prowadzenie imprezy.
Przejdź do galerii

01-2015
W styczniu w naszej placówce odbyły się wspaniałe uroczystości poświęcone Babciom i Dziadkom. Wierszem, piosenką i tańcem dzieci dziękowały za Ich wielkie serce i miłość.
Przejdź do galerii

19-01-2015
19 stycznia odbył się w Kadłubie V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla przedszkolaków, w którym wzięło udział czworo naszych wychowanków. Za piękny występ przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki.
Przejdź do galerii

16-01-2015
"Czas na fiestę" to tytuł styczniowej audycji muzycznej, która odbyła się w holu naszego przedszkola. Duet gitarowy w składzie Michał Izydorczyk i Jarosław Czajczyński rozgrzał publiczność hiszpańskimi utworami, zagadkami muzycznymi i sztuką gry na gitarze flamenco.
Przejdź do galerii

01-2015
Realizując program z zakresu edukacji ekologicznej "Przedszkolaki z Ekopaki", odbyły się zajęcia ruchowe z rekwizytami ekologicznymi. Zajęcia miały na celu rozwijać aktywność ruchową dzieci oraz ukazać możliwość wykorzystania w zabawie surowców wtórnych.
Przejdź do galerii

Grudzień 2014

12-1014
Sześciolatki z naszej placówki wzięły udział wraz z Burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą w uroczystym zapaleniu światełek na choince, która stanęła na Placu Legionów. Dzieci, wspólnie z wychowawcami i panią dyrektor, bawiły się i tańczyły przy świątecznych piosenkach. Na koniec dla przedszkolaków przygotowana była słodka niespodzianka.
przejdź do galerii

12-2014
W tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w wielu grupach naszej placówki organizowane są przedstawienia jasełkowe lub wieczory wigilijne. Niesamowity nastrój tych spotkań ogarnia zarówno dzieci, jak i wychowawców, dyrekcję oraz rodziców, którzy niejednokrotnie aktywnie uczestniczą w przygotowanych występach, za co serdecznie dziękujemy.

Filmową relację ze spotkania jasełkowego w grupie integracyjnej czterolatków zamieściliśmy w naszej -> FILMOTECE <-
przejdź do galerii

18-12-2014
Grudniowa audycja muzyczna pt. "Polska tańcem malowana" poświęcona była tańcom ludowym z różnych regionów Polski. Dzieci mogły zobaczyć i zatańczyć min. tańce lubelskie czy jurgowskie. W związku z tym, że zbliżał się czas Bożego Narodzenia, na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem" graną jednak w ludowym rytmie.
przejdź do galerii

18-12-2014
W dniu 18 grudnia w grupie integracyjnej czterolatków odbyło się zajęcie otwarte pt. "Zwyczaje bożonarodzeniowe". W spotkaniu wzięli udział rodzice oraz dzieci. W klimat i zwyczaje bożonarodzeniowe wprowadziła gości opowieść pt. "Wyprawa po choinkę". Rozochocone opowiadaniem dzieci i pełni gotowości do pracy rodzice chętnie uczestniczyli w zabawach oraz pracy plastycznej. Efektem zaangażowania stał się piękny stroik ubrany w własnoręcznie przygotowane ozdoby.
przejdź do galerii

17-12-2014
17 grudnia w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs rodzinny „Ekologiczne drzewko bożonarodzeniowe”. Celem konkursu było ukazanie możliwości wykorzystania surowców wtórnych i naturalnych, rozwijanie inwencji twórczej dzieci i rodziców, uczenie poszanowania drzewostanu leśnego i kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Pomysł zrodził się przy pisaniu przez Agnieszkę Kmiecik, Annę Słońską i Małgorzatę Brzezińską autorskiego programu z zakresu edukacji proekologicznej „Przedszkolaki z Ekopaki” realizowanego od tego roku w placówce. Jury w składzie: Mirosław Bednarek – przewodniczący, Gabriel Wyględacz i Stanisław Brzeziński – członkowie jury, przyznało I,II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia. I miejsce zdobył Kuba Dudaczyk, II miejsce – Filip Bociąga, a III miejsce – Hubert Druciarek. Wyróżnienia otrzymali: Nina Pobudejska, Bartosz Hałubiec i Tobiasz Kostrzewa.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody sponsorowane przez: Nadleśnictwo Wieluń, PHU Catering Service PHU Gastro Service Renata Wojciechowska oraz PHU Piotr Kaczmarzyk Piotr.

przejdź do galerii

11-12-2014
Tuż przed świętami w wielu grupach w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Dzieci miały możliwość samodzielnie ozdobić pierniki upieczone przez rodziców, a w grupie sześciolatków ozdabiano goździkami pomarańcze tworząc wspaniałe dzieła.
przejdź do galerii

12-2014
W dziale
Dla Rodziców, w zakładce Nasze publikacje, zamieściliśmy kolejny artykuł naszej nauczycielki-logopedy, Pani Aleksandry Szymickiej na temat głoski "s".
Nasz dział pt: "Nasza filmoteka" wzbogacił się o trzy relacje filmowe... Pierwsza jest z występu naszych "Morowych dziewczyn" na
XVI Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej. Kolejne dwie, to relacje z zajęć otwartych - "Magiczne drzewka mocy" i inscenizacji "Worek Św. Mikołaja".

08-12-2014
8 grudnia sześciolatki z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy "Brat i Siostra" w wykonaniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Teatrzyk został wystawiony w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu.
przejdź do galerii

08-12-2014
Grudniowa Barbórka stała się okazją do spotkania z prawdziwym górnikiem panem Marcinem Pryglem. Dzieci z grupy integracyjnej czterolatków oraz z grupy integracyjnej pięciolatków zobaczyły odświętny strój górniczy, strój roboczy, poznały rodzaje kopalni, rodzaje węgla oraz charakter pracy górników. Na koniec wizyty była wspólna zabawa i pamiątkowe zdjęcie.
przejdź do galerii

05-12-2014
Publiczne Przedszkole Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu zorganizowało już trzeci rok z kolei zbiórkę charytatywną dla zwierząt ze schroniska w Czartkach pod Sieradzem. W tym roku współpracowały z nami wszystkie wieluńskie przedszkola i zebrano ogromne ilości: karmy, misek, koców i innych przedmiotów, które sprawią, że zima dla zwierząt nie będzie taka straszna. Po odbiór tych darów przyjechali przedstawiciele ze schroniska przywożąc ze sobą ślicznego kotka i szczeniaka, które sprawiły wiele radości naszym wychowankom. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.
przejdź do galerii

05-12-2014
Spotkanie z Mikołajem, jak co roku zostało poprzedzone występami. Tym razem wystąpiły dzieci z grup integracyjnych przygotowane przez pedagogów i specjalistów. Potem nastąpiły już najważniejsze chwile - otrzymanie prezentów z rąk Mikołaja.
przejdź do galerii

12-2014
Od początku grudnia przygotowania świąteczne w naszym przedszkolu nabierały tempa. Dzieci z grupy czterolatków wraz z rodzicami wykonali łańcuch z kolorowych pasków papieru. Wspólnie został zawieszony wśród lampek i kolorowych bombek na choince w sali. Efekt pracy sprawił radość zarówno dzieciom jak i rodzicom
przejdź do galerii

Listopad 2014

28-11-2014
28 listopada w wielu grupach naszej placówki pojawiły się cyganki, wróżki, wiedźmy, które z dziećmi bawiły się i przepowiadały przyszłość. Dla dzieci był to dzień tajemnic, zabawy i andrzejkowych wróżb.
przejdź do galerii

27-11-2014
Temat dotyczący urządzeń elektrycznych grupa integracyjna pięciolatków zrealizowała zarówno w teorii jak i praktyce. Korzystając z gofrownic i miksera dzieci, przy pomocy pań, wykonały przepyszne gofry. Każdy ozdabiał swojego gofra według własnego pomysłu, wykorzystując bitą śmietanę, polewę czekoladową, dżem i owoce.
przejdź do galerii

21-11-2014
21 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się XVI Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej. W kategorii "6 lat i Szkoły Podstawowe, kl. I-III" wzięły udział również dzieci z naszej placówki. Zespół "Morowe dziewczyny" zdobył wyróżnienie i odniósł sukces wykonując utwór "Czerwone słoneczko"
przejdź do galerii

19-11-2014
19 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Na hasło "Pożar - Ewakuacja!!!" dzieci, przy pomocy pań, bardzo szybko i sprawnie opuściły placówkę. Ćwiczenia takie przeprowadzane są każdego roku i były również jednym z elementów programu z zakresu profilaktyki zdrowia "Bezpieczny przedszkolak"
przejdź do galerii

19-11-2014
19 listopada nasi wychowankowie uczestniczyli w audycji "Pieśni ludu polskiego czyli o tym, co słyszał Oskar Kolberg". Artyści - pani Kasia i pan Tomek zaśpiewali i zagrali kilka popularnych piosenek ludowych, a pani Patrycja przybliżyła dzieciom postać Oskara Kolberga - etnografa, folklorysty i kompozytora.
przejdź do galerii

11-2014
Promując zdrowe odżywianie i kulturę spożywania posiłków, dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków oraz grupy sześciolatków przygotowały sok marchewkowy i kolorowe kanapki. Wszystko smakowało doskonale i dostarczyło wielu powodów do zadowolenia z samodzielnie skomponowanej kanapki czy ogromnego wkładu w wykonanie zdrowego, pełnego witamin soku.
przejdź do galerii

04-11-2014
4 listopada dwie grupy pięciolatków odwiedziły Spółdzielnię Socjalną "Szklany Świat" w Krośnicach, gdzie powstają przepiękne ozdoby choinkowe. Dzieci poznały proces ich tworzenia oraz samodzielnie ozdabiały bombki podczas zajęć warsztatowych.
przejdź do galerii

Październik 2014

06-10-2014
Jesień obdarowała nas dorodnymi owocami. Dzieci z grupy czterolatków, wspólnie z panią, wykonały sok używając sokowirówki. Bogaty w witaminy i przepyszny produkt, ze smakiem wypiły na zakończenie zajęcia.
przejdź do galerii

09-10-2014
Korzystając z pięknej jesiennej pogody, pięciolatki z grupy integracyjnej, obserwowały jak rosną owoce i warzywa na działkach. Dzieci, zaproszone na jedną z działek, mogły też spróbować prac w ogrodzie.
przejdź do galerii

10-10-2014
Wykorzystując zgromadzone w sali owoce i podkreślając ich wartości odżywcze, grupa integracyjna pięciolatków wykonała wspaniałe owocowe desery. Wszyscy uczestniczyli w ich przygotowaniu i wszyscy mogli na koniec sprawdzić efekt swojej pracy.
przejdź do galerii

13-10-2014

Z okazji Święta Edukacji, pracownicy w naszej placówce otrzymali życzenia od dyrekcji oraz nagrody. W tym roku zostali nagrodzeni:

Katarzyna Bogacz
Małgorzata Brzezińska
Andrzej Cichalewski
Teresa Grela
Ireneusz Gruszka
Małgorzata Kuczera
Katarzyna Mielczarek
Katarzyna Miroszewska
Agnieszka Perliceusz - Kałwak
Aleksandra Szymicka

Dwie nauczycielki z naszego przedszkola: Aleksandra Szymicka i Barbara Zawierta otrzymały medale Komisji Edukacji Narodowej.

przejdź do galerii

16-10-2014
Promując zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia, dwie grupy z naszej placówki przygotowały przepyszne kolorowe kanapki. Doskonały smak kanapek dzieci mogły sprawdzić po skończonej pracy.
przejdź do galerii

17-10-2014
W dziale
Dla Rodziców, w zakładce Nasze publikacje, zamieściliśmy kolejny artykuł naszej nauczycielki, Pani Aleksandry Szymickiej na temat głoski "r". Polecamy także inne nasze autorskie publikacje, ...
warto przeczytać

10-2014
Pięcio- i sześciolatki z naszego przedszkola zwiedziły wystawę czasową w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Barwy łowickiego - tradycja i współczesność" przybliżyła dzieciom kulturę i sztukę regionu łowickiego. Zgromadzone zabytki, rzeźby, wycinanki, stroje ukazały bogactwo i różnorodność kultury mieszkańców regionu zwanych Księżakami Łowickimi lub Łowiczanami. W czasie zajęć warsztatowych dzieci wykonały natomiast wycinanki wzorowane na wycinance wieluńskiej.
przejdź do galerii

21-10-2014
W dniu 21 października dwie grupy pięcio - i sześciolatków uczestniczyły w wycieczce do Częstochowy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały spektakl w Teatrze im. A. Mickiewicza pt. "Gałganiarz i Patyczek", a po spektaklu odwiedziły Ratusz i z tarasu widokowego obejrzały panoramę Częstochowy. Na koniec wycieczki - wizyta w McDonald's.
przejdź do galerii

25-10-2014
25 października na hali sportowej odbyła się XIII Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków. Dzieci z 14 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych uczestniczyło w sportowych konkurencjach oraz organizowanych zabawach. I miejsce, po emocjonującej dogrywce, zajęło Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu, II miejsce - nasi waleczni wychowankowie, a III miejsce - przedszkolaki z Kurowa. Dzieciom z drużyny, przygotowanym przez panie: Katarzynę Bogacz  i Wiolette Frankowską, serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

29-10-2014
W ramach realizacji programu ekologicznego "Przedszkolaki z Ekopaki", trzy grupy z naszej placówki, wzięły udział w spotkaniu z leśnikiem - panem Mirosławem Bednarkiem. Pierwsze, z kilku przewidzianych w programie spotkań, wzbogaciło wiedzę dzieci na temat roślin i zwierząt żyjących w otaczającym nas, najbliższym środowisku. Przedszkolaki zapoznały się również z pracą leśnika.
przejdź do galerii

30-10-2014
30 października w holu naszej placówki wychowankowie, nauczyciele oraz dyrekcje gratulowali drużynie, która wzięła udział w XIII Wieluńskiej Spartakiadzie Przedszkolaków. Zawodnicy mogli pochwalić się zdobytymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
przejdź do galerii

30-10-2014
"Zabawa rytmem" to tytuł październikowej audycji muzycznej, która odbyła się w holu przedszkola. Nasi wychowankowie mogli poznać brzmienie afrykańskiego bębna djembe oraz werbla, kastanietów, brazylijskiego agogo i innych instrumentów perkusyjnych. Mieli również okazję zatańczyć i zagrać z artystami.
przejdź do galerii

Wrzesień 2014

09-2014
We wrześniu w wielu grupach naszego przedszkola odbyły się lekcje bezpieczeństwa. Zajęcia te odbywały się w salach przedszkolnych lub w terenie. Dwie grupy pięciolatków miały też okazję poznać bliżej pracę policjanta zwiedzając Komendę Powiatową Policji w Wieluniu.
przejdź do galerii

18-09-2014
8 września grupa sześciolatków przygotowała ludziki z warzyw i owoców na wystawę w sklepie Carrefour. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz taczki i skakanki do zabawy w przedszkolu.
przejdź do galerii

23-09-2014
23 września dzieci z naszej placówki uczestniczyły w pierwszym, w tym roku szkolnym, spotkaniu z muzyką i tańcem. Audycja pt. Social Dance & Looking dała dzieciom możliwość podziwiania tańców nowoczesnych.
przejdź do galerii

09-2014
Promując zdrową żywność i zdrowy styl życia grupa pięcio - sześciolatków przygotowała smaczne, owocowe szaszłyki. Na koniec dzieci z apetytem zjadły wykonane przez siebie owocowe kompozycje.
przejdź do galerii

09-2014
Dzieci z grupy integracyjnej sześciolatków wzięły udział w konkursie "Wspomnienia z wakacji" zorganizowanym przez wieluński market Carrefour. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki oraz zabawki do sali przedszkolnej.
przejdź do galerii

09-2014
Realizując zadania z programu autorskiego z zakresu edukacji ekologicznej "Przedszkolaki z Ekopaki", grupa integracyjna pięciolatków wzięła udział w projekcie Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd. Zajęcia odbywały się w sali przedszkolnej oraz na świeżym powietrzu i obejmowały tematy: Woda w życiu człowieka i wykonanie kropelkowych obrazków, Eksperymenty z wodą połączone z budową prostego filtra wodnego, Zanurzeni w kulturze - taniec żywiołów oraz Kto oddycha w wodzie i wykonanie akwariów z rybkami.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego