Aktualności roku szkolnego 2020/2021 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2021

06-2021
Pod koniec czerwca, w grupach sześciolatków odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego z udziałem dyrekcji naszej placówki. Wszyscy nasi podopieczni, którzy rozpoczynają po wakacjach naukę w szkole, przygotowali krótkie występy oraz otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola.
przejdź do galerii

06-2021
W czerwcu podsumowano realizowany w naszym przedszkolu program antynikotynowy "Czyste powietrze wokół nas". Program realizowały pięcio- i sześciolatki. Stanowił on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Ma on charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
przejdź do galerii

06-2021
Kolejny artykuł, autorstwa Edyty Majewskiej zamieszczony w dziale naszych poblikacji a przybliżający nam wiedzę na temat - czym zajmuje się logopeda?
.
czytaj więcej ...

06-2021
W czerwcu w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się zajęcia pt. "Woda wokół nas: w przyrodzie i w zabawie". W pierwszej części zajęć dzieci wysłuchały wiersza o wodzie, podjęły rozmowę na temat wartości wody w przyrodzie, a także obejrzały film edukacyjny o krążeniu wody. Kolejno odbyły się zabawy z wodą z elementami Sensoplastyki. Dzieci eksperymentowały tworząc m.in.: ocean w butelce, lawową lampę oraz wulkan. Każde doświadczenie było dla wychowanków świetną zabawą, która przyniosła wiele radości. Poprzez podjęte działania wspieramy samodzielność oraz kreatywność dzieci, a Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.
przejdź do galerii

25-06-2021
25 czerwca dwie integracyjne grupy naszych najmłodszych podopiecznych wybrały się do wieluńskiego figloraju "FUN ZONE". Dzień dostarczył dzieciom ogromnej ilości zabawy i radości...
przejdź do galerii

06-2021
W czerwcu nasi wychowankowie poznali kolejną sylwetkę sławnego Polaka. Tym razem była to osoba związana z polskim sportem - Robert Lewandowski. Ten dzień był okazją nie tylko do obejrzenia filmów o wielkim sportowcu, poznania ciekawostek związanych z jego życiem, ale również do rozegrania meczów piłki nożnej, zorganizowania zawodów sportowych w salach przedszkolnych i ogrodzie oraz przeprowadzenia lekcji z udziałem trenerów Wieluńskiego Klubu Sportowego.
przejdź do galerii

23-06-2021
23 czerwca w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Ojca. Dzieci przygotowały krótkie występy, a ich nagrania wraz z życzeniami umieszczono na stronach poszczególnych grup przedszkolnych.
przejdź do galerii

06-2021
W czerwcu dwie grupy z naszej placówki zorganizowały wycieczki, których celem było poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, architektury i tradycji miasta, w którym mieszkają nasi podopieczni. To również jedno z zadań z projektu patriotycznego realizowanego w naszym przedszkolu.
przejdź do galerii

06-2021
W czerwcowych promieniach słońca w naszym przedszkolu zorganizowano Pokaz Mody Patriotycznej. Zarówno w dekoracjach, jak i w strojach dominowały biel i czerwień. Było to kolejne zadanie realizowane z projektu "Piękna Nasza Polska Cała".
przejdź do galerii

06-2021
W czerwcu nasi podopieczni zrealizowali zadanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała""Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty". Przedszkolaki plotły i wyklejały wianki, skomponowały w przedszkolu piękne bukiety i poznały nazwy najbardziej popularnych polskich kwiatów...
przejdź do galerii

06-2021
Nasze przedszkole przeprowadziło w okresie kwietnia i maja br. ewaluację działań prozdrowotnych. Było to w tym roku związane z przygotowaniem do złożenia dokumentów wymaganych przy wnioskowaniu o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.
Rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni poproszeni zostali o wypełnienie ankiet, z których została określona realizacja 4 standardów - określających jakość prowadzonych w przedszkolu działań prozdrowotnych. Również dzieci dołączyły do badania – narysowały co najbardziej lubią a czego nie lubią w swoim przedszkolu.

czytaj więcej ...

06-2021
W czerwcu grupa pięciolatków uczestniczyła w kulinarnych warsztatach piekarniczych w Piekarni Waloch & Gawłowski. Dzieci nauczyły się jak zrobić zakwas i co należy zrobić, aby chleb smakował. Dowiedziały się również, jak powstają inne piekarnicze specjały np. bułeczki drożdżowe, które same przygotowały. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.
przejdź do galerii

06-2021
"
Różni nas wygląd, a łączy zabawa" – pod tym hasłem odbył się dzień bez zabawek w grupie integracyjnej trzylatków. Maluszki dowiedziały się, że wszystkie dzieci różnych nacji pomimo odmiennego wyglądu i kultury, kochają zabawę. Z sali przedszkolnej zniknęły zabawki, a ich miejsce zajęły pudła, pudełka kartonowe, plastikowe kubeczki, butelki, sznurki, nakrętki, papierowe rolki i wiele innych z pozoru niepotrzebnych przedmiotów. Dzieci zachwycone kartonowymi modelami sklepu, domu, auta, telewizora, akwarium i innych rzeczy, zupełnie zapomniały o zabawkach z sali. Maluszki wspaniale się bawiły, a ich pomysłowość zadziwiła nawet  opiekunów. "Dzień bez zabawek" był doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności dzieci oraz pobudzał do działania. Przedszkolaki przekonały się, że do dobrej zabawy nie potrzeba wiele.
przejdź do galerii

06-2021
W naszym przedszkolu odbyły się niesamowite zajęcia muzyczno-ruchowe, podczas których przedszkolaki z grupy integracyjnej trzylatków poznały moc czterech żywiołów. Dzieci za pomocą tańca, śpiewu oraz odpowiednio dobranych rekwizytów spotkały się z czterema żywiołami oraz przedstawiły odmienny charakter wody, ognia, powietrza i ziemi. Maluszki bawiły się doskonale. To był naprawdę  wesoły dzień, pełen wrażeń i emocji...
przejdź do galerii

06-2021
Na początku czerwca we wszystkich grupach przedszkolnych naszej placówki uroczyście obchodzono Dzień Dziecka. Na naszych wychowanków czekały wspaniałe niespodzianki. Dzieci bawiły się podczas zabaw muzyczno-ruchowych w salach przedszkolnych, spotkaniach z alpakami, zabaw w figloraju FUN ZONE i zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Dzień dziecka zakończył słodki poczęstunek, na którym nie brakowało pysznych lodów.
przejdź do galerii

Maj 2021

05-2021
Z końcem maja w naszej placówce podsumowano Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Kreatywne Prace Plastyczne". Dzięki zrealizowanym zadaniom dzieci rozwijały kreatywność, talent plastyczny oraz poznały nowe techniki twórczej ekspresji. W drugim półroczu dzieci malowały na śniegu, stemplowały papierem, malowały na kleju oraz kartonikiem. Wszystkie powstałe prace były bardzo ciekawe i dały naszym wychowankom mnóstwo dobrej zabawy.
przejdź do galerii

05-2021
Jak co roku, w maju w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Wszystkie dzieci przygotowały krótkie występy, a ich nagrania wraz z życzeniami umieszczono na stronach poszczególnych grup przedszkolnych...
przejdź do galerii

05-2021
Poznając sylwetkę kolejnego sławnego Polaka w maju bohaterem zajęć był Jan Paweł II. Dzieci dowiedziały się o zainteresowaniach i pasjach młodego Karola Wojtyły oraz jego działalności już jako papieża.
przejdź do galerii

05-2021
Realizując zadanie z Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - "Album 100 Naj...", dzieci z naszego przedszkola rozmawiały o ciekawostkach o Wieluniu, regionie i kraju. Prace wykonane w poszczególnych grupach można było podziwiać przed salami przedszkolnymi...
przejdź do galerii

05-2021
W maju dzieci z naszej placówki zrealizowały zadanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała" pt. "A ja kocham moje miasto". Zadanie polegało na narysowaniu laurki dla miasta. Powstały bardzo ciekawe i pomysłowe prace.
przejdź do galerii

05-2021
W maju zrealizowaliśmy w naszej placówce kolejne zadania z Projektu Patriotycznego "Piękna Nasza Polska Cała". Jednym z nich było wykonanie fotobudki ze strojem ludowym lub regionalnym krajobrazem. Dzieci z wielką radością brały udział w zorganizowanych zdjęciach i poznały strój wieluński namalowany przez pana Andrzeja Cichalewskiego.
przejdź do galerii

21-05-2021
21 maja naszą placówkę odwiedzili przybysze z kosmosu. Sala przedszkolna grupy integracyjnej trzylatków zmieniła się w galaktykę pełną gwiazd i planet. Dzieci bawiły się przy kosmicznej muzyce, tańcząc "ufoludkowe" wygibasy, wykonywały różne prace plastyczne oraz  "mówiły i śpiewały" w języku kosmitów. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Maluszki próbowały także  przepysznych, kolorowych  Ufo-Soczków. To był naprawdę kosmiczny dzień, pełen wrażeń i emocji.
przejdź do galerii

20-05-2021
20 maja w naszym przedszkolu zaroiło się jak w ulu. Wszystko to za sprawą naszych wychowanków świętujących "Światowy Dzień Pszczoły". Dzieci przebrane za pszczółki aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych, poznawały tajniki i ciekawostki związane z życiem pszczół oraz produkcją miodu i zajadały wafelki z  miodem. To był bardzo wesoły, słodki i pracowity dzień...
przejdź do galerii

05-2021
W maju we wszystkich grupach naszego przedszkola zrealizowano zadanie z projektu "Piękna Nasza Polska Cała" tj "Jak dobrze mieć sąsiada". Dzieci poznawały historię, tradycję i folklor wybranego kraju sąsiadującego z Polską.
przejdź do galerii

05-2021
Nawiązując do majowego Święta Flagi w naszym przedszkolu zrealizowano zadanie z Edukacyjnego Projektu Patriotycznego "Piękna Nasza Polska Cała" tj. "Powiewa flaga biało-czerwona". Flagi wykonane przez naszych wychowanków można było podziwiać na tablicach przed salami przedszkolnymi...
przejdź do galerii

Kwiecień 2021

24-04-2021
W ramach obchodów Światowego Dnia Książki przypadającego 24 kwietnia, nauczycielki: Magdalena Wabnic - Staruch, Małgorzata Walaszczyk- Golec, Edyta Majewska i Paulina Fuks – Siwik przeprowadziły we wszystkich grupach wiekowych zajęcia pt. : "Bajki pomagajki". W młodszych grupach czytana była bajka logopedyczna, która miała usprawnić buzię i język najmłodszych przedszkolaków. Natomiast w grupach cztero- pięcio- i sześciolatków były czytane bajki terapeutyczne rozwijające umiejętności społeczno - emocjonalne u dzieci...
przejdź do galerii

04-2021
W ramach realizacji zadań z projektu patriotycznego "Piękna Nasza Polska Cała" nasi wychowankowie co miesiąc poznają postać sławnego Polaka związanego z historią Polski, jej kulturą, sportem itp. W kwietniu bohaterem tych zajęć był sławny Polak - astronom, matematyk, prawnik, dyplomata. kartograf i filolog - Mikołaj Kopernik.
przejdź do galerii

04-2021
Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszym przedszkolu zorganizowano Tydzień Legend i Baśni Polskich.  Było to jedno z zadań Edukacyjnego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Dzieci poznały Legendę o Bazyliszku, Bajkę o Wilku i Siedmiu Koźlątkach, Legendę o Lechu i Białym Orle, Legendę o Warsie i Sawie i Legendę o Lechu, Czechu i Rusie.
przejdź do galerii

22-04-2021
22 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W każdej grupie utrwalano informacje o tym, jak dbać o naszą planetę, a przed salami pojawiły się wspaniałe prace plastyczne wykonane przez naszych wychowanków.
przejdź do galerii

04-2021
W okresie Świąt Wielkiej Nocy przy ulicy Królewskiej w Wieluniu można było podziwiać kolorowe pisanki wykonane przez dzieci ze szkół i przedszkoli gminy Wieluń. Nasza pisanka, wykonana przez Katarzynę Mielczarek i Andrzeja Cichalewskiego również została umieszczona pośród tych wspaniałych dekoracji.
przejdź do galerii

04-2021
Poznając wielkanocne zwyczaje, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej, wykonały grupowe prace na wystawę w holu placówki oraz siały rzeżuchę na świąteczne dekoracje. Realizując zadania przekazywane przez nauczycieli podczas nauczania zdalnego dzieci prezentowały wykonane przez siebie pisanki oraz prace plastyczne.
przejdź do galerii

02-04-2021
2 kwietnia w systemie stacjonarnym i zdalnym obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który ma na celu umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. W tym dniu dominował kolor niebieski w strojach, otoczeniu i pracach plastycznych.
przejdź do galerii

Marzec 2021

03-2021
Pod koniec marca częściowo w trybie stacjonarnym, a częściowo zdalnym, zrealizowano zadania z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała": "Chodź, pomaluj mój świat - plener malarski" oraz "Sławni Polacy - Jan Matejko". Powstały wspaniałe obrazy, które są dowodem na malarskie talenty naszych podopiecznych...
przejdź do galerii

27-03-2021
27 marca zakończyła się prowadzona w naszej placówce akcja "Pieluszka dla Maluszka". Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców zebraliśmy pieluszki oraz artykuły higieniczne dla niemowląt i dzieci z Domu Małego Dziecka w Częstochowie i Hospicjum "Gajusz" w Łodzi.
przejdź do galerii

03-2021
Pod koniec marca zrealizowano w naszym przedszkolu zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza polska Cała" tj. "Piękna Niepodległa" - założenie ogródka. Zadanie to sprawiło dzieciom wiele radości i dostarczyło nowych doświadczeń związanych z hodowaniem i pielęgnowaniem roślin...
przejdź do galerii

22-03-2021
22 marca br. przedszkolaki z naszej placówki uroczyście powitały wiosnę. Wszystkie dzieci zabawą, barwnymi korowodami i piosenką rozpoczęły najpiękniejszą porę roku - wiosnę, a symboliczną Marzanną pożegnały zimę.
przejdź do galerii

03-2021
W marcu w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Figlarnego Chromosomu związanego ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Wszyscy ci, którzy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa założyli w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary.
przejdź do galerii

03-2021
W marcu przedszkolaków naszej placówki odwiedzili bohaterowie popularnej bajki dla dzieci "Psi Patrol". Wspólne zabawy ze Skye i Chasem dały dzieciom wiele radości i dostarczyły ogromnych wzruszeń. Dużym przeżyciem było również pozowanie do wspólnych zdjęć. Ciężko rozstawało się dzieciom z przybyłymi gośćmi, ale w sercach pozostała nadzieja na powtórne spotkanie.
przejdź do galerii

17-03-2021
W dniu 17 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, święto patrona Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. W naszym przedszkolu również w tym dniu gościł kolor zielony oraz irlandzkie zabawy.
przejdź do galerii

12-03-2021
12 marca dzieci z grupy trzy- czterolatków wzięły udział w wielkanocnych warsztatach gastronomicznych. Uczyły się wałkować ciasto, wycinać przy pomocy foremek różne kształty ciasteczek, a po ich upieczeniu ozdabiać przy pomocy lukru i kolorowych posypek. Stworzone dzieła przedszkolaki degustowały na miejscu, a także zabrały do domu, aby pochwalić się rodzicom...
przejdź do galerii

08-03-2021
18 marca w wielu grupach naszej placówki obchodzono Dzień Kobiet. Zorganizowano zabawy, poczęstunek oraz niespodzianki dla wszystkich dzieci, a dziewczynki odebrały życzenia i laurki od swoich kolegów...
przejdź do galerii

03-2021
W marcu, kilka grup pięcio- i sześciolatków z naszego przedszkola brało udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Były to zajęcia przyrodnicze połączone ze zwiedzaniem wystawy zwierząt leśnych. Zajęcia miały charakter edukacyjny, Celem zajęć było poznanie i tropienie zwierząt żyjących w naszych lasach oraz rozwiązywania leśnych łamigłówek i zagadek...
przejdź do galerii

02-03-2021
2 marca dzieci z grupy integracyjnej czterolatków miały możliwość uruchomić wyobraźnię oraz swój talent malarski podczas malowania na piasku. Podświetlone obrazy stworzone przez małych artystów zrobiły ogromne wrażenie.
przejdź do galerii

Luty 2021

02-2021
Realizując Edukacyjny Projekt "Piękna Nasza Polska Cała" w naszym przedszkolu powstały sale kinowe z widownią, kasami biletowymi, popcornem. Dzieci wprowadzono w magiczny świat dawnych dobranocek. Mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem i zachwytem śledzili przygody "Krecika", "Rumcajsa", "Koziołka Matołka", "Bolka i Lolka", "Pomysłowego Dobromira", "Misia Uszatka", itd. Wszyscy doskonale się bawili, więc z pewnością w naszym przedszkolu jeszcze nie raz wrócimy do "Starego Kina"...
przejdź do galerii

02-2021
Przybliżając kolejną sylwetkę sławnego Polaka, przedszkolaki z naszej placówki otrzymały możliwość poznania twórczości Fryderyka Chopina. Dzieci obejrzały filmy związane z życiem tego wspaniałego kompozytora, usłyszały najsłynniejsze utwory Chopina, zatańczyły do tych utworów, malowały muzykę oraz spróbowały samodzielnie zagrać na pianinie.
przejdź do galerii

26-02-2021
26 lutego w kilku grupach naszego przedszkola obchodzono Dzień Dinozaura. Sale zajęć zamieniono w prawdziwy Park Jurajski, a maluchy przeobraziły się w dinozaury. Dzieci podążały śladami prehistorycznych stworzeń, tworzyły szkielet dinozaura, wykonały prace plastyczno-konstrukcyjne, wydobywały z jaj małe dinozaury oraz odciskały swoje dłonie w masie solnej. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły i jak wyginęły. Na zakończenie, po wspólnych zabawach, śpiewach i tańcach dzieci mogły skosztować słodkich dinozaurowych deserów. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i emocji...
przejdź do galerii

02-2021
W lutym, w naszym przedszkolu zorganizowano Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. "Śniegowy bałwanek". Celem konkursu było: budowanie więzi rodzinnych, pobudzanie kreatywności do tworzenia plastycznych inspiracji oraz rozwijanie umiejętności manualnych. W konkursie brały udział dzieci wraz z rodzicami i najbliższą rodziną ze wszystkich grup wiekowych, którzy wykonywali przestrzennego bałwanka wykorzystując różne techniki i materiały plastyczne. Pośród wszystkich prac zostały wyłonione wyróżnienia w każdej grupie wiekowej biorąc po uwagę: kreatywność prac i jakość wykonania. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz bałwanka. Sponsorami nagród konkursowych byli: Pracownia Artystyczna MILA, prywatni fundatorzy oraz nasza placówka. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje !!!
przejdź do galerii

02-2021
W lutym, w dwóch grupach integracyjnych trzy- i czterolatków zrealizowano tematy związane z dokarmianiem zwierząt. Dzieci poznały sposoby zimowej pomocy zwierzętom leśnym oraz utworzyły w przedszkolnym ogrodzie karmniki dla ptaków.
przejdź do galerii

05-02-2021
Każdego roku w okresie karnawału w naszej placówce organizowany jest uroczysty bal. 5 lutego br. w salach przedszkolnych bawiły się postacie z bajek i filmów, w które wcieliły się zarówno dzieci jak i personel przedszkola. Doskonała zabawa trwała kilka godzin i dostarczyła wspaniałych wrażeń i cudownych wspomnień naszym podopiecznym...
przejdź do galerii

Styczeń 2021

01-2021
Zimowa sceneria lutego zainspirowała wszystkich do przeprowadzenia zajęć związanych ze śniegiem, lodem i białym krajobrazem. W grupie integracyjnej trzy- czterolatków nauczycielki przeprowadziły zajęcia nawiązujące do postaci z popularnego filmu animowanego dla dzieci "Kraina lodu", a grupa integracyjna trzylatków stworzyła zimową krainę z bałwankami, pingwinami i arktycznym klimatem...
przejdź do galerii

01-2021
Przez pierwsze półrocze dzieci z najmłodszych grup wiekowych realizowały zadania z  Projektu Edukacyjnego -"Kreatywne Prace Plastyczne". Grupa integracyjna trzylatków wykonała prace plastyczne techniką "Malowanie kawą", dzieci z grupy integracyjnej trzy- czterolatków - "Malowanie pod folią", a trzylatki z grupy ogólnodostępnej wykonały prace techniką "Malowanie plamą". Wszystkie te zadania mają na celu zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej dzieci oraz popularyzowanie kreatywnych zabaw i twórczości plastycznej.
przejdź do galerii

01-2021
W comiesięcznym cyklu "Sławni Polacy" realizowanym w naszym przedszkolu, tym razem dzieci poznały sylwetki dwóch naszych wspaniałych skoczków narciarskich: Adama Małysza i Kamila Stocha. Było to zadanie z Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", który pozwala naszym podopiecznym w przystępny sposób poznać historię i tradycję naszego kraju, kształtować poczucie tożsamości narodowej oraz dostrzec piękno i wartości w dorobku polskiej nauki i kultury.
przejdź do galerii

01-2021
Dzieci z naszej placówki chętnie uczestniczą w zajęciach w Sali Integracji Sensorycznej. Ta wspaniale wyposażona sala pozwala na doświadczanie przez nich różnych kierunków ruchu, umożliwia wykonanie złożonych ćwiczeń koordynacji wzrokowo - ruchowej, wspomaga mechanizmy posturalne, a przede wszystkim pozwala na doskonałą zabawę...
przejdź do galerii

01-2021
Nawiązując do styczniowego święta wszystkich Babć i Dziadków, w wielu grupach naszego przedszkola zrealizowano zadanie z Edukacyjnego Projektu Patriotycznego "Piękna Nasza Polska Cała" tj. - "Według przepisu Babci i Dziadka". Zadanie polegało na wykonaniu, degustacji regionalnej potrawy. W większości grup, dzieci miały okazję spróbować staropolskich wypieków.
przejdź do galerii

01-2021
W styczniu w naszym przedszkolu obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt - Dzień Babci i Dziadka. To dla dzieci okazja do przekazania podziękowań za rolę, jaką dziadkowie odgrywają w ich życiu. W tym roku uroczystości miały nieco inny charakter. Nasi podopieczni przygotowali filmiki z nagranymi wierszykami, piosenkami i życzeniami, które zostały udostępnione babciom i dziadkom...
przejdź do galerii

Grudzień 2020

12-2020
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia związane są w dużej mierze z przygotowaniem świątecznych potraw, w tym świątecznych wypieków. Dzieci z naszego przedszkola postanowiły włączyć się w to zadanie dekorując pierniczki - serduszka, gwiazdeczki, choinki, aniołki. Podczas zajęcia przedszkolaki poznawały zapach i smak oraz symbolikę świątecznych ciasteczek...
przejdź do galerii

18-12-2020
18 grudnia, przedszkolaki z grupy integracyjnej trzylatków odwiedziła Gwiazdeczka, która przygotowała trzy zadania do rozwiązania. Pierwszym zadaniem był układ taneczny z wykorzystaniem dzwoneczków, drugim - świąteczno-zimowe zagadki, a trzecim - pomalowanie pastą do zębów gwiazdeczek migocących na niebie. Za każde prawidłowe rozwiązanie zadania czekała niespodzianka w postaci figurek bałwanka, choinki, renifera. Na zakończenie Gwiazdeczka przygotowała słodki poczęstunek. Dzieci z zaangażowaniem i radością uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.
przejdź do galerii

12-2020
Realizując zadanie z Edukacyjnego Projektu Patriotycznego "Piękna Nasza Polska Cała" dotyczące sławnych Polaków, dzieci z naszej placówki zapoznały się z sylwetką wspaniałego wspinacza, alpinisty i himalaisty, drugiego człowieka na Ziemi, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników - Jerzego Kukuczki. Poznając postać tego wspaniałego człowieka, oglądając film w reżyserii Pawła Wysoczańskiego pt. "Jurek", dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają najwyższe góry na ziemi, jak wygląda sprzęt wspinaczkowy i przygotowania wypraw w Himalaje oraz wykonać prace plastyczne w oparciu o pomoce z Fundacji "Wielki Człowiek" - "Zdobywam Koronę Himalajów z Jerzym Kukuczką".
przejdź do galerii

12-2020
Podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, w holu naszej placówki powstał dekoracyjny kalendarz adwentowy zaprojektowany przez Katarzynę Mielczarek. Aż do Wigilii pojawiały się tam świąteczne zadania dla dzieci: nauka piosenki, wykonanie świątecznej dekoracji, ozdób choinkowych, itp.
przejdź do galerii

12-2020
Realizując projekt z zakresu edukacji patriotycznej "Piękna Nasza Polska Cała", kilka grup z naszego przedszkola zrealizowało zadanie pt. "Kulinarne podróże małe i duże". Tym razem pojawiły się przede wszystkim europejskie potrawy: włoskie pizze, egzotyczne owoce oraz potrawy z Grecji ...
przejdź do galerii

12-2020
W grudniu, na terenie naszej placówki w grupach pięcio- i sześciolatków odbywały się zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Był to projekt ekologiczny realizowany przez Stowarzyszenie "Łączy nas Wieluń" i dotyczył prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci podczas tych warsztatów obejrzały film edukacyjny, na którym zostały przedstawione sposoby segregacji śmieci, a następnie samodzielnie dokonywały segregacji do specjalnie oznakowanych pojemników. Pani Anna Nowińska - prowadząca zajęcia, poinformowała dzieci o czasie rozkładu różnorodnych odpadów i zachęcała do prawidłowego ich segregowania. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami i na koniec zajęć otrzymały dyplom oraz drobne upominki.
przejdź do galerii

14-12-2020
14 grudnia, grupa integracyjna trzylatków uczestniczyła w zajęciu pt. "Choinka wśród nas". Dzieci miały możliwość dowiedzenia się różnych ciekawostek na temat choinki jako symbolu nadziei. Przedszkolaki obejrzały bajkę "Choinka". Na zakończenie zajęć wykonały pracę przestrzenną - choinkę, ozdobioną gwiazdeczkami i serduszkami...
przejdź do galerii

12-2020
Od kilku lat nasza placówka bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka". W bieżącym roku przygotowano paczki dla ojca samotnie wychowującego dwójkę dzieci. Zarówno rodzice, jak i pracownicy przedszkola z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w tym ogólnopolskim projekcie społecznym, czerpiąc radość z pomagania tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.
przejdź do galerii

07-12-2020
7 grudnia, dzieci z naszego przedszkola spotkały się z Mikołajem. To zawsze jeden z najpiękniejszych dni w roku szkolnym. Prezenty, wspólne zabawy, niespodzianki, niezwykli goście – pomocnicy Mikołaja, słodkie poczęstunki sprawiły, że był to dzień pełen radości, wzruszeń, pozytywnych emocji i przeżyć. Niestety na spotkanie z Mikołajem musimy znów czekać cały rok...
przejdź do galerii

04-12-2020
4 grudnia, grupa integracyjna trzylatków ubierała choinkę. Dzieci na zielonych gałązkach zawieszały wspólnie z opiekunami światełka i drewniane ozdoby: Mikołaje, gwiazdeczki, reniferki, ptaszki. Na zakończenie wspólnej pracy zaśpiewały piosenkę pt. "Ubieramy choinkę". Piękna choinka zabłysła lampeczkami w sali przedszkolaków...
przejdź do galerii

Listopad 2020

30-11-2020
30 listopada, w wielu grupach naszej placówki odbyły się zabawy andrzejkowe. Przepowiadano sobie przyszłość, zorganizowano wróżby, poczęstunki, pojawiły się czarownice i wróżki, było wiele śmiechu i radości...
przejdź do galerii

25-11-2020
25 listopada, w naszej placówce uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Święto ustanowione zostało w 2002 r. – w setną rocznicę powstania maskotki. Prawie każde dziecko ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Jest on symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Powstało w związku z tym wiele kultowych postaci misiów: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Coralgol. We wszystkich grupach naszego przedszkola przygotowano w tym dniu niespodzianki dla dzieci. Pojawiły się w salach Misie i ich Przyjaciele, wykonano wiele prac związanych z maskotką, przygotowano mnóstwo zabaw. Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest coraz chętniej i mamy nadzieję, że pozostanie stałym elementem w kalendarzu imprez dla dzieci...
przejdź do galerii

11-2020
W
listopadzie, w grupie integracyjnej trzylatków, odbyło się zajęcie "Jeżyk Dreptuś". Dzieci w tym dniu były ubrane w odcieniach kolorów jesiennych liści. Wykorzystując różne pomoce dydaktyczne dzieci rozwijały umiejętności społeczne, rytmiczno - ruchowe i manualne. Podsumowaniem zajęć było malowanie kolców na sylwetce jeżyka.
przejdź do galerii

11-2020
Przygotowując się do Święta Niepodległości, przedszkolaki z naszej placówki przygotowały wraz z wychowawczyniami wspaniałe kąciki patriotyczne w każdej sali przedszkolnej. 10 listopada grupa pięciolatków, w imieniu wszystkich wychowanków placówki, posadziła w ogrodzie przedszkolnym dąb – symbol Pokoju i Pojednania. O godzinie 11:11 we wszystkich grupach odśpiewano hymn państwowy. Była to akcja "Szkoła do hymnu" organizowana przez MEN, w której nasze przedszkole bierze udział każdego roku. Jednocześnie zostały zrealizowane zadania z Programu "Piękna Nasza Polska Cała" tj.: zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego;  Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11 oraz "Piękna Niepodległa" - zasadzenie drzewa.
przejdź do galerii

11-2020
Realizując program z zakresu edukacji patriotycznej, w naszej placówce zrealizowano zadanie pod nazwą "Piękna Nasza Polska Cała". We wszystkich salach przedszkolnych zorganizowano kąciki o tematyce folkowej, regionalnej lub patriotycznej.
przejdź do galerii

Październik 2020

29-10-2020
Realizując zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" dzieci z naszej placówki wykonały wspaniałe plakaty "Każdy przedszkolak - Mały Patriota - Wielki Człowiek". Wstępem do wykonania pracy była rozmowa o prawach dziecka oraz poznanie sylwetki kolejnego sławnego Polaka - Janusza Korczaka.
przejdź do galerii

23-10-2020
W październiku, troje sześciolatków z naszego przedszkola wzięło udział w XI Gminnym Internetowym Konkursie Recytatorskim Prozy i Poezji "Jan Paweł II – Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Dzieci prezentowały niełatwe poezje Jana Pawła II. Każdy z uczestników mógł wyrecytować tylko jeden utwór. Jury oceniało: dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 23 października. Wśród laureatów w kategorii przedszkolaki III miejsce ex aequo zajęli: Jagoda Gajda oraz Kacper Gaik, II miejsce natomiast zajęła Amelia Kowalczyk. Wychowankowie za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom!
przejdź do galerii

10-2020
W tym roku szkolnym wszystkie grupy najmłodsze przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - "Kreatywne Prace Plastyczne". Celem tego projektu jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci poprzez twórcze działania plastyczne, inicjowanie i popularyzowanie kreatywnych zabaw i dziecięcej twórczości plastycznej, zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki i aktywności dziecka w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, wyzwalanie ekspresji twórczej oraz tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą za pomocą technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych. Grupa integracyjna trzylatków wykonała prace plastyczne techniką "Kropka do kropki", a dzieci z grupy integracyjnej trzy- czterolatków - "Malowanie na kaszy".
przejdź do galerii

22-10-2020
22 października, koordynatorki akcji charytatywnej "Dary dla schroniska" przekazały zebrane przez naszych rodziców i dzieci produkty dla podopiecznych ze schroniska w Czartkach. Dla wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję przedstawiciele schroniska przekazali serdeczne podziękowania.
przejdź do galerii

14-10-2020

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcje naszego przedszkola złożyły wszystkim życzenia oraz wręczyły nagrody dla najlepszych pracowników. W tym roku nagrody otrzymali:

  • Andrzej Cichalewski

  • Lilianna Dawidziak

  • Kamila Dziuba

  • Marzenna Gruszka

  • Agnieszka Kmiecik

  • Anna Słońska

  • Magdalena Ścigała

  • Małgorzata Walaszczyk - Golec

  • Anna Wierszakj.

przejdź do galerii

10-2020
Wykorzystując bogactwo darów polskiej jesieni nasi podopieczni wykonali biżuterię z jarzębiny. "Czerwone korale" to jedno z zadań Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" realizowanego w w naszej placówce.
przejdź do galerii

Wrzesień 2020

30-09-2020
30 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. W wielu salach odbywały się słodkie poczęstunki, zabawy ruchowe i muzyczne oraz prezenty przygotowane przez Rodziców. Ten dzień, pełen radości, z pewnością pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków...
przejdź do galerii

09-2020
Realizując edukacyjny projekt "Piękna Nasza Polska Cała" naszym podopiecznym przybliżać będziemy sylwetki sławnych Polaków. W miesiącu wrześniu byli to autorzy popularnych i lubianych wierszy i książek dla dzieci  - Jan Brzechwa i Julian Tuwim.  W salach pojawiły się rekwizyty, filmy, ilustracje, teatrzyki związane z najbardziej popularnymi wierszami tych autorów tj. "Ptasie radio", "Rzepka", "Na straganie", "Lokomotywa", "Okulary", "Entliczek Pentliczek", "Bambo" oraz "Akademia Pana Kleksa".
przejdź do galerii

20-09-2020
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz stworzyć im okazję do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. We wszystkich grupach naszej placówki zorganizowano zabawy muzyczne, ruchowe, zawody sportowe, gry multimedialne i słodkie poczęstunki. Mamy nadzieję, że Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym podopiecznym dużo radości.
przejdź do galerii

15-09-2020
Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia w naszym przedszkolu zorganizowano wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić ...
przejdź do galerii

09-2020
Korzystając z pięknych, słonecznych dni, dzieci z grup integracyjnych pięciolatków, wybrały się do Parku Miejskiego im. Żwirki i Wigury w Wieluniu w poszukiwaniu oznak jesieni. Zebrane liście, kasztany i żołędzie wykorzystano w sali przedszkolnej do zabaw matematycznych i prac plastycznych.
przejdź do galerii

09-2020
W miesiącu wrześniu w wielu grupach przedszkolnych odbywały się lekcje bezpieczeństwa. Podczas wycieczek lub w salach przedszkolnych dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego oraz numery alarmowe.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego