Aktualności roku szkolnego 2012/2013 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

06-2013
Koniec czerwca to koniec roku szkolnego. W grupach sześciolatków odbyły się uroczystości z udziałem dyrekcji przedszkola oraz rodziców.
przejdź do galerii

26-06-2013
26 czerwca dwie grupy integracyjne pięciolatków zwiedzały Szkołę Podstawową nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu.
przejdź do galerii

25-06-2013
25 czerwca w naszej placówce nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego "Czarujemy ze śmieci", który był posumowaniem autorskiego programu "Poprzez swoją twórczość wyrażam siebie". Na konkurs wpłynęło 47 wspaniałych prac i wszystkie zostały nagrodzone. Kilka prac zdobyło jednak wyróżnienie, specjalnie powołanej komisji konkursowej.
przejdź do galerii

24-06-2013

24 czerwca grupa pięcio- sześciolatków była z wizytą w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu.
przejdź do galerii

06-2013
W ramach realizacji programu "Bezpieczny przedszkolak", w czerwcu odbyło się w naszej placówce spotkanie pięcio- i sześciolatków z psychologiem. Wspierając się slajdami, krótkim filmem animowanym oraz czytanym opowiadaniem, psycholożka rozmawiała z dziećmi na temat prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.
przejdź do galerii

18-06-2013
18 czerwca grupa pięcio- sześciolatków miała okazje poznać z bliska pracę redaktorów z TVK WSM.
przejdź do galerii

11-06-2013
11 czerwca przedszkolaki po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyły w koncercie w Ożarowie.
przejdź do galerii

07-06-2013
7 czerwca odbyła się audycja muzyczna pt. "Taneczne i muzyczne inspiracje uliczne", których głównym bohaterem był DJ.
przejdź do galerii

06-2013
Z okazji Dnia Dziecka rodzice z grupy trzy- czterolatków przygotowali nie lada niespodziankę dla swych pociech. Wcielając się w role postaci z bajki "Jaś i Małgosia" dali przedstawienie, które wzbudziło podziw dyrekcji i personelu przedszkola oraz dostarczyło ogromnej radości małym widzom.
przejdź do galerii

27-05-2013
W dniu 27 maja 2013 r. mamy pięcio- sześciolatków uczestniczyły w uroczystości z okazji Ich święta.
przejdź do galerii

25-05-2013
25 maja nasi przedszkolacy wzięli udział w Masowym Biegu Ulicznym "Pętla Wieluńska". Na podium stanęło kilkoro wychowanków naszej placówki.
przejdź do galerii

05-2013
W maju, grupa integracyjna pięciolatków zorganizowała oryginalną niespodziankę dla swych ukochanych rodziców. W bajce pt. "Szewczyk Dratewka" w roli aktorów wystąpiły dzieci wraz z nauczycielkami.
przejdź do galerii

21-05-2013
Kolejna wizyta naszych przedszkolaków w Ożarowie odbyła się 21 maja 2013 r. Koncert miał tytuł "Aaa, kotki dwa..."
przejdź do galerii

20-05-2013
20 maja 2013 r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję posłuchać muzyki andyjskiej w wykonaniu mieszkańców Peru.
przejdź do galerii

05-2013
W ramach realizacji programu "Poprzez swoją twórczość wyrażam siebie", w maju została zorganizowana wystawa prac wykonanych z rolek po papierze.
przejdź do galerii

24-04-2013 i 07-05-2013
W ramach programu adaptacyjnego "Radosny przedszkolak", odbyły się w naszej placówce dwa spotkania. Spotkanie 24 kwietnia miało charakter informacyjny i przeznaczone było dla rodziców dzieci trzy- i czteroletnich rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem 2 września 2013 r. 7 maja w salach przedszkolnych spotkały się natomiast dzieci wraz z nauczycielkami. Przyszli przedszkolacy mogli wziąć udział w organizowanych i dowolnych zabawach muzycznych, plastycznych i ruchowych.
przejdź do galerii

29-04-2013
29 kwietnia w naszej placówce przeprowadzono próbną ewakuację pod okiem straży pożarnej. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, a na koniec dzieci mogły w praktyce poznać pracę strażaka.
przejdź do galerii

19-04-2013
19
kwietnia duet akordeonowy przeniósł nas za pomocą muzyki na francuskie ulice. Audycja "Francja - muzyczny portret" przybliżył nam też ciekawy instrument jakim jest akordeon.
przejdź do galerii

12-04-2013
12 kwietnia ośmioro dzieci z grup integracyjnych naszej placówki wzięło udział w Festiwalu Integracyjnym "Bawmy się Razem" w Łodzi. Już kolejny raz nasi wychowankowie przygotowani przez pedagogów wyśpiewali, wytańczyli i wyrecytowali indywidualne nagrody oraz dyplom za zajęcie I miejsca i wspaniałą pamiątkową statuetkę dla przedszkola.
przejdź do galerii

05-04-2013
Cztery grupy z naszej placówki wzięły udział w projekcie "Kapsuła czasu - przesłanie dla potomnych". Jest to kampania, której celem jest przekazanie przyszłym pokoleniom jak żyliśmy, jacy byliśmy na przełomie lat 2012/2013. Przesłaniem tym mogły być listy, pamiętniki, fotografie, które pokazują jakie nosiliśmy ubrania, jakie mieliśmy fryzury, czym się interesowaliśmy, co lubiliśmy robić, o czym marzyliśmy. Zdeponowanie "kapsuły czasu" nastąpi 1 września 2013 r. Jej otwarcie ma nastąpić 1 września 2039 r. w setna rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
przejdź do galerii

26-03-2013
Pod koniec marca dzieci w naszej placówce miały możliwość poznać jeden z polskich tańców narodowych - krakowiaka. Audycja "Hejnał z Wieży Mariackiej" rozpoczęła się tytułowym hejnałem. Dzięki tancerzom przedszkolaki poznały dobrze strój krakowski oraz podstawowe figury i kroki tańca.
przejdź do galerii

20-03-2013
21 marca w hali WOSiR odbył się VIII koncert "Dzieci Dzieciom" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Gromadzicach. Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się również wychowankowie z naszego przedszkola wraz z nauczycielkami i Dyrekcją.
przejdź do galerii

20-03-2013
20 marca w Wieluńskim Domu Kultury podsumowano V edycję konkursu plastycznego związanego z tradycjami obchodów Świąt Wielkanocnych. Tym razem tematem była palma wielkanocna. Laureatką pierwszej nagrody wśród przedszkolaków została nasza wychowanka z grupy trzylatków - Basia Ogrodowicz.
przejdź do galerii

16-03-2013
Po raz dziewiąty dzieci z gminy Wieluń uczestniczyły w turnieju komunikacyjnym "Zielone Światło dla Przedszkolaka", który odbył się 16 marca na hali sportowej. Organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu. Nad całością, oprócz organizatorów, czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, maskotka "Komisarz Błysk" oraz jury. Publiczność zgromadzona na turnieju podziwiała i chwaliła duża wiedzę przedszkolaków na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
przejdź do galerii

15-03-2013
15 marca w Ożarowie, dzieci uczestniczyły w koncercie organizowanym przez muzyków z Filharmonii Częstochowskiej. Młodzi widzowie poznali rodziny instrumentów muzycznych oraz wysłychali utworów granych na skrzypcach, tubie i fagocie przy akompaniamencie fortepianu.
przejdź do galerii

14-03-2013
14 marca, dla przedszkolaków z naszej placówki, wystąpiły "Trzy Krasnale". Charakterni bohaterowie, humor, świetna muzyka, praktyczne treści i nauka piosenek sprawiły, że przedstawienie w doskonały sposób zadowoliło gusta młodego i starszego widza.
przejdź do galerii

06-02-2012
W kolejnej audycji muzycznej, która odbyła się 8 marca w naszej placówce, dzieci usłyszały największe przeboje ze znanych bajek. Artyści wykonali piosenki z "Króla Lwa", "Toy Story", "Muppet Show", "Zaplątani", "Melinda Waleczna" i "Shreka".

przejdź do galerii

06-02-2012
Karnawał to czas zabawy i tanecznych szaleństw. Nie inaczej było w naszej placówce, w której 6 lutego odbył się bal przebierańców. Wspaniale bawiły sie dzieci, rodzice oraz personel przedszkola.
przejdź do galerii

29-01-2012
29 stycznia, w okresie karnawału, w naszej placówce gościliśmy mistrzowską parę taneczną. Audycja pt. "Karnawał w Wiedniu - narodziny walca" wprawiła nas w czarodziejski nastrój.
przejdź do galerii

17.01-06.02 - 2012
Piękna jest rola Babci i Dziadka, chociaż nie zawsze jest prosta i łatwa. Dziadkowie dla swoich wnucząt maja zawsze czas, cierpliwość i wielkie serce, które pomieści wszystkie dziecięce smutki i troski. Dlatego w dniu Ich święta wnuczęta wierszem i piosenką zechciały za to wszystko podziękować.
przejdź do galerii

22-12-2012
W grudniu, jak co miesiąc, odbyła się w przedszkolu audycja muzyczna, tym razem związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Naszym gościem był mieszkaniec Ameryki Łacińskiej, stąd tez kolędy w Jego wykonaniu miały nieco inny charakter. Wszyscy poczuliśmy klimat peruwiańskich i kolumbijskich świąt.
przejdź do galerii

20-12-2012
W grudniu grupa integracyjna sześciolatków zorganizowała w naszym przedszkolu zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska w Sieradzu. Można było przynosić karmę, koce, obroże, smycze, przysmaki czy zabawki. Atrakcyjnym podsumowaniem akcji była wizyta pracowników schroniska wraz z dwoma podopiecznymi: trzymiesięczna suczką i dwumiesięcznym kotkiem, ktorzy czekają na dom, miłość i opiekuńcze dłonie. Za dobre serca bardzo serdecznie dziękujemy !!!
przejdź do galerii

19-12-2012
19 grudnia 2012 r. dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków, swoje przedstawienie jasełkowe zaprezentowały wyjatkowym gościom - emerytowanym nauczycielom naszego przedszkola. Była to okazja do ponownego spotkania, a także złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych.
przejdź do galerii

14-12-2012
Jak co roku, w wielu grupach w okresie Świąt Bożego Narodzenia, organizowane są przedstawienia jasełkowe oraz spotkania wigilijne. Niesamowity nastrój ogarnia zarówno dzieci, wychowawców jak i zaproszonych gości. W tym roku, jasełka przygotowane przez grupę integracyjną pięciolatków, obejrzał Burmistrz Wielunia Janusz Antczak, zastepca Burmistrza Wielunia Janusz Pamuła oraz dyrekcje przedszkola, które tradycyjnie uczestniczą w uroczystosciach w kazdej grupie.
przejdź do galerii

12-12-2012
Z inicjatywy rodziców w okresie świątecznym w naszym przedszkolu zorganizowany był kiermasz. Piękne ozdoby świąteczne, kolorowe stroiki, a nawet słodkości wykonali rodzice, dzieci lub pracownicy przedszkola. Stoiska oraz stworzona szopka wprowadziły bożonarodzeniowy nastrój.

przejdź do galerii

06-12-2012
6 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu był bogaty w atrakcje i niespodzianki dla dzieci. Po śniadaniu przedszkolaki spotkały sie na holu, gdzie oczekiwały na Mikołaja. Bajkowe postacie krasnala i dalmatyńczyka pomagały dzieciom zawołać Mikołaja, który przybył z ogromnym workiem prezentów dla wszystkich dzieci...
przejdź do galerii

05-12-2012
5 grudnia 2012 w grupie trzy- i czterolatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Ubieranie świątecznej choinki było dla wszystkich dużym przeżyciem. Stało sie też okazją do wspólnej zabawy...
przejdź do galerii

29-11-2012
29 listopada 2012 w grupie integracyjnej sześciolatków odbyła sie Piżama Party. Wszystkich obowiązywał odpowiedni strój - piżama, szlafrok lub koszula oraz gadżety - jaśki, przytulanki, maskotki, kocyki, poduszki itd. Tańce, śpiewy, pokaz mody piżamowej, konkursy dostarczyły mnóstwo radości dzieciom i paniom, a wśród personelu całego przedszkola wzbudziły ogromne zainteresowanie...
przejdź do galerii

29-11-2012
Jak co miesiąc nasi wychowankowie przybyli na koncert do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Tytuł koncertu: "Wesołe nutki na jesienne smutki" oddaje atmosferę panującą na sali koncertowej. Dzieci wysłuchały utworów granych na trąbce, skrzypcach i klarnecie przy akompaniamencie fortepianu...
przejdź do galerii

23-11-2012
23 listopada 2012 r. nasi wychowankowie mogli posłuchać "Muzyki mistrzów" w wykonaniu młodych artystów. Utwory: Mozarta "Eine kleine nachtmusik", Czajkowskiego "Jezioro Łabędzie", "Oda do radości" Schillera oraz "Wilhelm Tell" Rossiniego młodzi muzycy wykonali na oboju, flecie poprzecznym i flecie piccolo. Dzieci poznały również budowę tych instrumentów...
przejdź do galerii

18-11-2012
18 listopada 2012 r. na Hali Sportowej w Wieluniu odbyła się XI Spartakiada Przedszkolaków. Jak co roku, brały w niej udział przedszkola z całej gminy. Tym razem wystartowało 11 druzyn z Wielunia, Mierzyc, Wierzchlasa, Bieńca, Gaszyna, Niedzielska, Rudy i Kurowa. Nasi wychowankowie zajęli III miejsce. Na podium stanęły również: Przedszkole nr 1 z Wielunia - I miejsce oraz Przedszkole nr 3 z Wielunia - II miejsce.
Atrakcja tegorocznych zawodów były pokazy taekwondo - tradycyjnej sztuki walki Korei...
przejdź do galerii

23-10-2012
23 października 2012 r. odbyła sie w naszej placówce kolejna audycja muzyczna pt. "Plon niesiemy, plon". Dzieci mogły obejrzec lubelski i opoczyński strój ludowy, prezentowany przez naszych gości. Artyści wykonali również tańce z tych regionów: walczyka, polkę lubelską, oberka lubelskiego oraz taniec "Cygan". Do dwóch tańców zaprosili dzieci z różnych grup, które z pasją naśladowały kroki profesjonalnych tancerzy...
przejdź do galerii

16-10-2012
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej dyrekcje Publicznego Przedszkola nr 4 z Odziałami Integracyjnymi w Wieluniu złożyły nauczycielom życzenia oraz wręczyły nagrody dla najlepszych pracowników. W tym roku nagrody otrzymali:

Katarzyna Bogacz
Andrzej Cichalewski
Wioletta Frankowska
Teresa Gotowicka
Maria Marciniak
Katarzyna Mielczarek
Katarzyna Miroszewska
Małgorzata Olkiewicz
Agnieszka Spychała
Magdalena Ścigała

Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała Małgorzata Brzezińska

przejdź do galerii

12-10-2012
12 października 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu nasi absolwenci zostali pasowani na uczniów. Mamy nadzieję, że dzieci spędzą tam kolejne cudowne lata poszerzając swoją wiedzę i nawiązując trwałe przyjaźnie...
przejdź do galerii

06-10-2012
Korzystając z darów jesieni oraz realizując tematykę związaną z dbaniem o swoje zdrowie, czterolatki własnoręcznie wykonały owocową sałatkę. Po skończonej pracy z apetytem skonsumowały własne dzieło...
przejdź do galerii

02-10-2012
2 października 2012 r. w naszej placówce odbyła sie muzyczna audycja pt. "Dźwięki słońcem inspirowane". Dzieci mogły wysłuchać utworów reggae, pop oraz latino - wszystko w rytmach, które przywoływały na sali lato...
przejdź do galerii

18-09-2012
We wrześniu 2012r w wielu grupach realizowano tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Zajęcia odbywały się w plenerze - na przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniach - oraz w salach przedszkolnych. Atrakcją dla dzieci były spotkania z policjantami...
przejdź do galerii

01-09-2012
W roku szkolnym 2012/2013 w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu jest 10 oddziałów, z czego pięć to grupy integracyjne. Poznaj naszą kadrę pedagogiczną i ich podopieczych...
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego