Aktualności roku szkolnego 2021/2022 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2022

06-2022
W czerwcu, w grupach sześciolatków, odbyły się uroczystości pożegnania z przedszkolem. Uczestniczyli w nich również rodzice i dyrekcje placówki. Wszyscy nasi podopieczni przygotowali wspaniałe występy oraz otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola.
przejdź do galeri

06-2022
Jak co roku w czerwcu została podsumowana akcja charytatywna "Góra grosza". Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
przejdź do galeri

06-2022
W czerwcu dwie grupy pięciolatków udały się na wycieczkę do Wieltonu – producenta naczep. Wraz z bohaterem ulubionej przez dzieci bajki "Psi patrol" poznały sposób produkcji naczepy i mogły ją zobaczyć od środka. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia z Chasem.
przejdź do galeri

06-2022
W czerwcu grupa trzylatków wzięła udział w spotkaniu z alpakami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o tych uroczych zwierzętach, dowiedziały się, że posiadają one trzy żołądki, trzy powieki i mają różne odcienie futerek. Przedszkolaki mogły samodzielnie nakarmić alpaki, pogłaskać i wyprowadzić na spacer. Poprzez uczestnictwo w tego typu zajęciach stymulowane są zmysły, doskonali się sprawność ruchowa, rozwija samodzielność. Sprawując opiekę nad alpaką dziecko uczy się odpowiedzialności i empatii. Głaskanie i przytulanie alpak pomaga dzieciom rozluźnić się, otworzyć, wspomaga budowanie samooceny i pewności siebie.
przejdź do galeri

06-2022
Wraz z nadejściem lata sala przedszkolna w grupie integracyjnej czterolatków zamieniła się w piękną, wielobarwną rafę koralową, a przedszkolaki wyruszyły w morską wyprawę po ogrodzie przedszkolnym. Dzieci  przeżyły wiele ekscytujących przygód oraz zmierzyły się z niebezpiecznymi sytuacjami czyhającymi na morskich szlakach. Artystyczne czterolatki wypłynęły w rejs swoimi kartonowymi statkami. Pod okiem kapitana dzielnie wykonywały wszystkie marynarskie zadania. Dzieci płynęły łodzią podwodną,  przeprawiały się przez zatokę rekinów i wodorosty, tańczyły z meduzami,  pokonywały tor przeszkód w zatoce krabów i żółwi,  słuchały śpiewu syren,  walczyły z  groźną ośmiornicą. Niestraszny był im nawet sztorm i burza. Na koniec tej niesamowitej morskiej przygody, Neptun swoim trójzębem pasował wszystkich na marynarzy...
przejdź do galeri

17-06-2022
17 czerwca br. grupa integracyjna cztero- pięciolatków wybrała się na wycieczkę do "Ranczo pod mostem" w Kamionie. Dzieci przywitano wspaniałymi przekąskami, a potem miały możliwość zwiedzić stajnie i poznać ich mieszkańców. Dużo emocji wzbudziły źrebaki, a zainteresowanie sprzęt, który potrzebny jest aby o konie dbać oraz pasza dla koni. Pod czujnym okiem opiekuna każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności jeździeckie. Po smacznym obiedzie aż do wyjazdu dzieci bawiły się na placu zabaw, grały w piłkę, rysowały kredą i spędzały czas na zabawach. Na koniec czekała jeszcze na dzieci lodowa niespodzianka ufundowana przez jedną z mam.
przejdź do galeri

06-2022
Nasi najmłodsi podopieczni wzięli udział w warsztatach z rosnących farb. Takie kreatywne zabawy z samodzielnym tworzeniem farb niezwykle pobudzają dziecięcą wrażliwość i twórczość artystyczną. Efekt rośnięcia farby jest elementem zaskoczenia i ekscytacji, dlatego maluchy tak chętnie tworzą kolejne prace wymyślając coraz ciekawsze pomysły.
przejdź do galeri

10-06-2022
10 czerwca grupa trzylatków była na wycieczce w Popowicach. Dzieci miały możliwość poznania zwierząt zamieszkujących wiejską zagrodę oraz zabawy na przygotowanym dla nich placu. Do przedszkola wróciły w radosnych nastrojach, naładowane pozytywnymi emocjami.
przejdź do galeri

06-2022
W czerwcu grupa integracyjna cztero- pięciolatków wykonała zadanie "Obrazy malowane nożyczkami – bądź jak Henri Matisse, piękno i harmonia przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet". Było to jedno z zadań realizowanego w naszej placówce Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", którego celem było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniem pedagogiki freblowskiej. Dzieci otrzymały kolorowe papiery, gazety oraz nożyczki i klej. Powstały niezwykłe obrazy świadczące o wspaniałej wyobraźni naszych małych artystów.
przejdź do galeri

03-06-2022
3 czerwca br. grupa integracyjna pięcio- sześciolatków oraz grupa pięciolatków wybrała się na wycieczkę do JURAPARKU do Krasiejowa. Na miejscu odbyło się zwiedzanie parku z przewodnikiem. Na początku przedszkolaki odbyły przejazd Tunelem Czasu, następnie miały możliwość poznania 70 gatunków gadów i płazów. Dzieci podziwiały na terenie parku modele dinozaurów, które zostały wykonane w skali 1:1. Po wyczerpującym zwiedzaniu kilkulatki udały się na obiad, po którym był czas wolny na placu zabaw. Na powierzchni ponad 3000 m2 było wiele ciekawych atrakcji, z których dzieci chętnie skorzystały. Wycieczka była udana, a dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.
przejdź do galeri

06-2022
W roku szkolnym 2021/2022 grupy trzy- i czterolatków brały udział w Międzynarodowym Projekcie "Kreatywne Prace Plastyczne". Celami projektu było: zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju i kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne, inicjowanie i promowanie dziecięcej twórczości plastycznej we współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi w Polsce i za granicą, prowadzenie prawdziwie twórczych działań plastycznych wspierających rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, tworzenie prac plastycznych inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych oraz kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik. Dzieci z poszczególnych grup tworzyły prace plastyczne, które systematycznie były przesyłane na adres organizatora i prezentowane na tablicach przy salach przedszkolnych.
przejdź do galeri

02-06-2022
2 czerwca sześciolatki z naszego przedszkola miały spotkanie z radcą prawnym panem Bartoszem Królem. Na spotkaniu pan mecenas opowiedział dzieciom kim jest radca prawny i czym na co dzień się zajmuje. Przedstawił również starszakom inne zawody prawnicze. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła toga i klasyfikacja odpowiedniego koloru lamówki do wykonywanego zawodu oraz ciężka aktówka wypełniona dokumentami. Dzieci zapoznały się także ze swoimi prawami takimi jak: prawo do zabawy, nauki, życia w rodzinie bez przemocy oraz prawo do wyrażania swoich uczuć.
przejdź do galeri

01-06-2022
W Dniu Dziecka przedszkolaki z naszej placówki wzięły udział w akcji "Sprintem do maratonu", ale oprócz tej wspaniałej imprezy dla dzieci przygotowano również niespodzianki w salach. Były to upominki, słodkie poczęstunki, a pogoda pozwoliła na szalone zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
przejdź do galeri

01-06-2022
1 czerwca w Dniu Dziecka nasze przedszkole dołączyło do VIII Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaka "Sprintem do maratonu", którego organizatorem było wydawnictwo Bliżej Przedszkola.
Celem tego wydarzenia sportowego jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, a także popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz wyrabianie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.
Każda grupa dzieci wraz z opiekunami miała za zadanie przebiec trasę 50 metrów. W maratonie wzięło udział
288 uczestników. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety, za co otrzymali wspaniałe złote medale oraz dyplomy. Razem pokonaliśmy dystans 14400 metrów !!! To był nasz pierwszy udział w maratonie, ale na pewno nie ostatni.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i naszym dzielnym małym Maratończykom za zaangażowanie w projekt
"Sprintem do maratonu".
przejdź do galeri

Maj 2022

30-05-2022
30 maja dla najmłodszych naszych podopiecznych zorganizowano warsztaty "Slime". Slime to różnokolorowe masy plastyczne, które można ugniatać i rozciągać w różny sposób, tworząc "glutki" według własnej inwencji. Warsztat ten pobudza dziecięcą wyobraźnię i rozwija zdolności manualne. Dzieci pod okiem animatora przygotowały specjalną masę, ozdobiły ją brokatem i każdy wymodelował własne "żelki", które spakował do pudelka i zabrał ze sobą.

przejdź do galeri

26-05-2022
26 maja dzieci z grupy sześciolatków wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Wieluniu. Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy oraz dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany radiowóz strażacki i gaszenie pożaru oraz pokaz reanimacji na fantomie.
przejdź do galeri

05-2022
Maj to miesiąc kiedy przyroda jest niezwykle piękna. Majowa, kolorowa, pachnąca łąka zachwyca wszystkich. Przedszkolaki z grupy integracyjnej czterolatków skorzystały ze słonecznej pogody i ruszyły w plener, aby uchwycić piękno natury w obiektywie. Dzieci obserwowały tętniącą życiem przyrodę oraz zbierały majowe kwiaty. Z polnych kwiatów maluchy wykonały przepiękne kwiatowe kompozycje oraz obrazy. Obcowanie z przyrodą, to ważne i cenne doświadczenie.
przejdź do galeri

05-2022
W naszym przedszkolu co roku w maju obchodzimy Święto Rodziny. Wszystkie dzieci przygotowały dla swoich rodziców wspaniałe występy, które zostały nagrane i zamieszczone na stronach poszczególnych grup.

przejdź do galeri

05-2022
W ramach realizacji projektu "Tydzień bez zabawek" grupa integracyjna czterolatków uczestniczyła w warsztatach z recyklingu pt. "Prezenty z tego co mamy dla dziecka, taty i mamy" - nowe życie odpadów z recyklingu przeprowadzonych przez pracowników Stowarzyszenia "Razem" w Skrzynnie. Dzieci wykonywały kwiatek dla mamy z rolek po papierze toaletowym i nakrętkach po butelkach. Dzieci miały możliwość poznania powtórnego wykorzystania śmieci i utrwalić wiadomości o tym, co to jest recykling. Na zakończenie warsztatów zorganizowano słodki poczęstunek.
przejdź do galeri

23/27-05-2022
W dniach od 23 maja do 27 maja br. w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny "Twórczy, kreatywny przedszkolak – tydzień bez zabawek".  Głównymi odbiorcami były dzieci, ale projekt wymagał również dużego zaangażowania rodziców i nauczycieli. Pierwszego dnia z półek zniknęły klocki, lalki, samochody, a na ich miejsce pojawiły się kartony, pudełka, opakowania, korki, taśmy, guziki, folie bąbelkowe, sznurki, plastikowe butelki i wiele innych materiałów recyklingowych. Dzieci zamieniły się w prawdziwych konstruktorów i budowniczych, zaczęły tworzyć nowe, innowacyjne zabawki. Przedszkolaki przekonały się, że do dobrej zabawy wystarczy trochę wyobraźni i pomysłowości oraz oczywiście koledzy i koleżanki. Efektem wspólnej pracy były samochody, roboty, pociągi, rakiety, telewizory, różne budowle i wiele innych ciekawych drobiazgów. Wszystkie te recyklingowe arcydzieła znalazły swoje miejsce w "Kartonowym Muzeum". W tygodniu bez zabawek nie zabrakło również licznych zajęć ruchowych i sensoplastycznych. Dzieci aktywnie ćwiczyły z różnymi recyklingowymi akcesoriami, bawiły się masami plastycznymi, malowały na folii, wykonywały przepiękne mandale. Maluchy poznały jak wielką siłę ma ich fantazja, jak wiele niepowtarzalnych rzeczy mogą zrobić sami, a czas wolny spędzić inaczej niż przed telewizorem czy komputerem. Brak tradycyjnych zabawek nie przeszkadzał dzieciom doskonale się bawić. To był tydzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i eksperymentów. Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą rozwijały swoje zdolności twórcze również i poza przedszkolem.
przejdź do galeri

21-05-2022
21 maja br. po przerwie spowodowanej pandemią ponownie zorganizowano bieg "Pętla Wieluńska". Nasze przedszkolaki wzięły udział i pięknie zaprezentowały nasze przedszkole. Chłopcy biorący udział w pętli: Bartek Klatka i Janek Bociąga zajęli ex aequo 3 miejsce, Igor Hadryś - zajął 5 miejsce. Udział brali również: Oliwier Janik, Łukasz Gałuszka, Olek Nicota, Mateusz Majchrowski, Szymon Ryglewski, Kuba Chałupka, Miłosz Guzowski  i Oskar Janik. Dziewczynki biorące udział - Zosia Ślusarczyk – zajęła 2 miejsce, Jagoda Jurczyk – zajęła 5 miejsce. Ponadto biegły: Nina Pacholik, Marysia Kurzyńska, Hania Lipieta, Małgosia Mazur, Nastia Dąbrowska i Lena Parzyjagła. Wszystkim dzieciom bardzo gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania umiejętności biegowych.
przejdź do galeri

21-05-2022
21 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, który ma na celu zachęcanie do poznawania i odkrywania tajemnic wszechświata. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się czym jest komos, jak wygląda i gdzie jest. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły wiedzę na temat Układu Słonecznego, a także dowiedziały się kim jest astronauta. Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenki "Kosmiczny odlot". Atrakcją dnia była możliwość stworzenia własnego ufoludka i nadanie mu wymyślonego przez siebie imienia. To był dzień pełen pozytywnych emocji. Każdy z przedszkolaków otrzymał za swoje zaangażowanie dyplom aktywnego udziału w zajęciach.

przejdź do galeri

20-05-2022
20 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pszczół. Był on okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Nasi goście – profesjonalni pszczelarze – zaprezentowali dzieciom sprzęt, którym posłują się w pracy, strój pszczelarza i przygotowali słodką niespodziankę – miód z pasieki.
przejdź do galeri

05-2022
W maju, w holu naszego przedszkola, można było oglądać niezwykłą wystawę "Żywych obrazów". Dzięki zaangażowaniu rodziców, obrazy wybitnych artystów nabrały nowego wymiaru i zostały ożywione przez naszych podopiecznych i kilka nauczycielek z naszego przedszkola. Było to jedno z zadań Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", który nasze przedszkole realizuje w tym roku szkolnym.
przejdź do galeri

18-05-2022
18 maja br. dzieci z grupy integracyjnej sześciolatków wybrały się na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy Hokus-Pokus w Żarkach. Uczestniczyły w warsztatach wytwarzania lizaków obserwując cały proces, od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej, aż po najbardziej przyjemną i atrakcyjną część dla dzieci tj. własnoręczne formowanie lizaka. Następnie starszaki udały się na warsztaty wytwarzania pizzy, gdzie każde dziecko stworzyło i ze smakiem zjadło swoją własną mini-pizzę. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn, gdzie dzieci obserwowały dawne narzędzia, maszyny, a także korzystały z multimedialnych prezentacji i gier. Na zakończenie tej wspaniałej przygody w Etno-Pracowni dzieci zrobiły sobie z siana zwierzątko – sowę.
przejdź do galeri

05-2022
W maju czterolatki z grupy integracyjnej brały udział w bardzo ciekawych warsztatach z "Malowania farbami rosnącymi". Każdy uczestnik miał na sobie kolorowy fartuszek i mógł zamienić się w prawdziwego malarza. Po pokolorowaniu obrazka, farby zaczynały rosnąć pod wpływem ciepłej temperatury. Powstałe dzieła wzbudzały zachwyt małych artystów.

przejdź do galeri

05-2022
W naszej placówce nasi podopieczni uczą się języka angielskiego poprzez zabawę. Zajęcia prowadzone są w oparciu o program nauczania "I love Boo" Ewy Wodzickiej Dondziłło. Na bieżąco wzbogacane jest słownictwo utrwalane na kolejnych zajęciach. Dzieci wykonują związane z tematyką prace plastyczne, słuchają historyjek rozwijając umiejętność rozumienia języka angielskiego ze słuchu. Nauczycielka wykorzystuje również gry i zabawy multimedialne, filmy animowane, inscenizuje scenki, w których dzieci odgrywają role różnych bohaterów ćwicząc umiejętność komunikowania się w języku obcym.

przejdź do galeri

02-05-2022
2 maja wychowankowie naszej placówki uroczyście obchodzili Święto Flagi. Dzieci wykonywały biało-czerwone flagi różnymi technikami plastycznymi, a prace można było podziwiać przy poszczególnych salach przedszkolnych.

przejdź do galeri

Kwiecień 2022

22-04-2022
22 kwietnia br. przemarszem ulicami miasta, mieszkańcy Wielunia uczcili Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Przemarsz rozpoczął się przed Zespołem Szkół Specjalnych, skąd uczniowie placówki, wychowawcy i mieszkańcy wyruszyli na plac Legionów w Wieluniu Uczestnicy przemarszu szli z niebieskimi balonami i elementami ubioru w tym samym kolorze. Na placu Legionów licznie zebrani mieszkańcy miasta obejrzeli krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów ZSS, po czym wypuścili niebieskie balony w niebo. Wspólnie z nimi zrobili to starosta Marek Kieler i wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk oraz integracyjne grupy z naszego przedszkola.
przejdź do galerii

22-04-2022
22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W wielu grupach zorganizowano zadania i zabawy mające na celu motywowanie dzieci do dbania o nasza planetę i środowisko. Młodzi ekolodzy wypowiadali się na temat naszej planety, układali ilustracje, przy których Ziemia była bardzo wesoła, jeśli się o nią dba i bardzo smutna, kiedy się o niej zapomina i ją zanieczyszcza, utrwalali wiadomości dotyczące segregowania śmieci, projektowali eko-torbę, a grupa trzylatków posadziła w ogrodzie przedszkolnym drzewko. Powstały też wspaniałe prace plastyczne, które można było podziwiać na tablicach przy poszczególnych salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

04-2022
Realizując wybrane zadania z Edukacyjnego Projektu "Kreatywne Prace Plastyczne" powstały w miesiącu kwietniu kolejne prace. Dzieci wykonały pisankę tj. tworzyły papier artystyczny, wycinały pisanki, a następnie przyklejały na kartkę papieru oraz wykonały piękne wiosenne hiacynty malowaną folią bąbelkową.
przejdź do galeri

12-04-2022
12 kwietnia br. panie ze Stowarzyszenia Osób Potrzebujących Pomocy "Razem" – siedziba w Skrzynnie – zorganizowały w naszym przedszkolu wielkanocne warsztaty. Dzieci nauczyły się jak można wykonać wielkanocne ozdoby i jak samodzielnie zrobić świąteczną kartkę. Warsztaty wprowadziły radosny i świąteczny nastrój.

przejdź do galeri

04-2022
Nasi wychowankowie wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania. Dlatego też mali ogrodnicy postanowili założyć w swoich salach ogródki. Dzieci napełniały doniczki ziemią lub watą i siały różne rośliny: rzeżuchę, owies, fasolę oraz sadziły cebule. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci będą miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto nauczą się ich systematycznej pielęgnacji...

przejdź do galeri

08-04-2022
Każdego roku, 8 kwietnia obchodzimy Dzień Miłośników ZOO, który zachęca nas do odwiedzenia najbliższego ogrodu zoologicznego. Tym razem taki ogród urządziliśmy w naszym przedszkolu. Dzieci z grupy integracyjnej czterolatków, po zakupieniu biletów, z plecakami, ruszyły na zwiedzanie przedszkolnego ZOO. Maluchy miały okazję poznać żyrafy, słonie, zebry, lwy, małpy, ryby oraz węże. Przy każdym zwierzęciu dzieci wykonywały specjalne zadanie, za które otrzymały odznaki miłośników ZOO. Na koniec wyprawy urządzono wspólny piknik. Był to bardzo emocjonujący dzień, pełen wrażeń i przygód.

przejdź do galeri

02-04-2022
2 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Hasłem tegorocznego dnia to: "Niebieski kolorem nieba, niebieski kolorem łez, niebieski kolorem wody, symbolem autyzmu jest też...". Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

przejdź do galeri

Marzec 2022

29-03-2022
29 marca w naszej placówce odbyła się uroczystość wręczenia Krajowego Certyfikatu Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Było to zwieńczenie naszych wieloletnich działań i realizowania autorskich programów z zakresu promocji zdrowia. Tym samym wieluńskie przedszkole znalazło się wśród 38 placówek z całej Polski posiadających taki certyfikat i zostało włączone do Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.
Na uroczystość zostali zaproszeni: Wiceburmistrz WieluniaJoanna Skotnicka - Fiuk, wojewódzki konsultant do spraw promocji zdrowia i bezpieczeństwa w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w SkierniewicachMarzenna Piwowar – Zrazek, dyrektor Zakładu Obsługi Placówek Oświatowo-WychowawczychAndrzej Dąbrowski, reprezentant przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i SportuMaciej Bryś oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Przybyli goście mieli możliwość obejrzeć multimedialną prezentację opisującą w pigułce działania placówki. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy małych artystów, którzy zaprezentowali każdą z dziedzin zdrowia: odżywianie, emocje, bezpieczeństwo i ruch.
Na zakończenie goście mieli okazję spróbować przygotowanych zdrowych potraw.
..
przejdź do galerii

25-03-2022
25 marca kilka grup naszego przedszkola obchodziło Międzynarodowy Dzień Gofra. Ten wyjątkowy, słodki przysmak uwielbiają wszystkie dzieci, dlatego z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Pod czujnym okiem nauczycieli samodzielnie przygotowywały ciasto, a po usmażeniu dekorowały ulubionymi dodatkami: cukrem pudrem, bitą śmietaną, owocami, dżemem. Na koniec nastąpiła najlepsza część dnia czyli degustacja gofrów.
przejdź do galerii

21-03-2022
21 marca - barwnym, wesołym i głośnym korowodem społeczność naszej placówki powitała wiosnę. Korowód przeszedł uliczkami wokół przedszkola i zakończył się w ogrodzie przedszkolnym. Następnie dzieci pożegnały się z Marzanną, symbolicznie żegnając zimę.
przejdź do galerii

21-03-2022
Jak co roku, 21 marca obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Figlarnego Chromosomu związanego ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Wszyscy ci, którzy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa, założyli w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary...
przejdź do galerii

03-2022
W ramach realizacji programu "Czyściochowa Akademia" grupa integracyjna czterolatków obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sposobem mycia zębów szczoteczką zwykłą i elektryczną, obejrzenia bajki o Higieniku, który nie chciał myć zębów oraz uczyły się piosenki "Szczotka, kubek, pasta, ciepła woda...". Na zakończenie zabaw wykonały wspólnie ciekawą pracę plastyczną.

przejdź do galerii

03-2022
Nie pozostając obojętnymi na los naszych sąsiadów z Ukrainy, społeczność naszego przedszkola włączyła się do akcji organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i Gminę Wieluń. Przez kilka dni we wszystkich grupach naszej placówki zbierano dary dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie dla osób, którzy nagle zetknęli się z wojennym koszmarem.
przejdź do galerii

03-2022
Przed nami pierwszy dzień wiosny. Dla naszych najmłodszych odkrywców niezwykle ważne jest poznawanie otaczającego świata, obserwacja zmian w przyrodzie, eksperymentowanie. Jesteśmy pewni, ze starania naszych trzylatków, rozwiązywane zadania i zorganizowane zabawy sprawią, że wszystkie wiosenne zwiastuny zostaną rozpoznane i dostrzeżone przez naszych podopiecznych...
przejdź do galerii

15-03-2022
15 marca w grupie sześciolatków obchodzono Dzień Piekarzy i Cukierników. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z tematem zajęć, słuchały opowiadania o piekarzu Paszko, oglądały film o pieczeniu bułeczek, wykonywały prace plastyczne. Przedszkolaki tego dnia miały okazję na chwilę wcielić się w rolę prawdziwych cukierników będąc na warsztatach w piekarni Waloch i Gawłowski, podczas których sami przygotowali pyszne bułki i spróbowali je podczas podwieczorku po powrocie do przedszkola.
przejdź do galerii

03-2022
Wraz z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia. Pojawiają się kolorowe kwiaty oraz przepiękne motyle. Tym razem w grupie integracyjnej czterolatków świętowano Dzień Motyla. Sala przedszkolna zapełniła się przepięknymi, wielobarwnymi motylami. Nie zabrakło również tańców, muzyki i kolorowych prac. Dzieci śpiewały, "fruwały" w rytm wesołych melodii, malowały farbami. Na koniec zajęć na znak solidarności z Ukrainą wspólnie wykonano dużego motyla w narodowych barwach Polski i Ukrainy.
przejdź do galerii

08-03-2022
8 marca nasze małe kobietki obchodziły swoje święto - Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i rozdali przygotowane dla nich prezenty. Wszystkie dzieci brały udział w wesołych zabawach. Grupa sześciolatków wybrała się na seans filmowy – bajkę "Sing2". Nie obeszło się również bez słodkiego poczęstunku.
przejdź do galerii

03-2022
W marcu dzieci z grupy sześciolatków zrealizowały zadanie z projektu "Solidarni z Ukrainą", aby w najbardziej dostępny sposób omówić trudny temat toczącej się wojny u naszych sąsiadów. Poznały sposób powstawania pierogów ukraińskich, degustowali również tradycyjne potrawy polskie oraz wykonały wyklejankę – flagę Ukrainy.
przejdź do galerii

04-03-2022
4 marca w grupie czterolatków swoje urodziny obchodził dinozaur. Z tej okazji wszystkie dzieci poznały historie pewnego niesfornego Dinozaura Bingo, podążały jego śladami i wspaniale się przy tym bawiły. Stworzono również foto-budkę, dzięki której powstały ciekawe fotografie.
przejdź do galerii

Luty 2022

02-2022
W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do drugiej edycji projektu "Kreatywne prace plastyczne". Koordynatorką projektu jest nauczycielka Kinga Zimoch. Zadania wykonują dzieci z grup młodszych. Celem realizowanych zadań jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne. W pierwszym półroczu nasi wychowankowie stworzyli wspaniałe prace wykorzystując techniki: malowanie deszczem, mokre w mokrym i wyklejanie z folii aluminiowej.
przejdź do galerii

02-2022
W lutym, w grupie czterolatków zorganizowano zawody łyżwiarskie. Prawdziwe lodowisko zastąpiła wyobraźnia, a łyżwy - kartki papieru, na których można było się ślizgać. Zawody dostarczyły dzieciom sporej dawki zabawy i pozytywnych emocji.
przejdź do galerii

02-2022
W ramach realizacji programu "Czyściochowa Akademia" grupa integracyjna czterolatków oraz grupa sześciolatków obchodziła "Dzień bez gluta". Celem zajęć było zapoznanie dzieci z prawidłowymi metodami higieny nosa, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych ludzi, pokazanie sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się infekcji. Dzieci podczas wspólnych zajęć wykazały się wiedzą i z zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach. Na zakończenie obejrzały bajkę o Zakatarzynce - kolejnej bohaterce programu.
przejdź do galeri

09-02-2022
9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jest to dzień św. Antoniego, uznawanego za patrona twórców. Tego dnia sala sześciolatków zamieniła się w prawdziwą włoską pizzerie. Na zajęciu dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Najwięcej radości dostarczyła degustacja pysznej pizzy, a na koniec powstały ciekawe prace plastyczne zainspirowane bohaterem dnia – włoską pizzą.
przejdź do galeri

04-02-2022
4 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci zaprezentowały piękne stroje przedstawiające postaci z bajek i ulubionych bohaterów. Po wspanialej i skocznej zabawie na dzieci czekał poczęstunek. Zabawa karnawałowa to zawsze wspaniały dzień, który dzieci pamiętają i wspominają jeszcze długo...
przejdź do galeri

Styczeń 2022

01-2022
W styczniu grupę integracyjną czterolatków odwiedziła Pani Zima wraz z towarzyszącymi jej bałwankami. Dzieci miały możliwość poznać charakterystyczne cechy zimy i wspólnie rozwiązywać zadania - układały według wzoru bałwanka, tańczyły z balonami, układały zimowe rytmy, bawiły się pacynkami do piosenki, a na końcu wykonały bałwanka z plastikowej butelki. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i śmiechu.
przejdź do galerii

01-2022
Święto Babć i Dziadków to zawsze szczególny czas w naszym przedszkolu. Jak co roku dzieci przygotowały dla swoich bliskich wiersze, piosenki i życzenia, które zostały przesłane na strony poszczególnych grup przedszkolnych.
przejdź do galerii

01-2022
"Dzień Popcornu" to kolejny radosny powód do świętowania w przedszkolu. Maluchy z grupy integracyjnej czterolatków podczas zajęć odkryły, jak z małego ziarenka kukurydzy powstaje ta znana i popularna przekąska. Przedszkolaki wykonały z popcornu przepiękne prace plastyczne. Największą jednak radość sprawiła dzieciom degustacja tego przysmaku. To był wspaniały i smakowity dzień !!!
przejdź do galeri

18-01-2022
18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki z grupy integracyjnej czterolatków także świętowały urodziny tego przesympatycznego misia. Tego dnia maluszki ubrane w żółto-pomarańczowe stroje wyruszyły w podróż do Stumilowego Lasu. Dzieci rozwiązywały zagadki, grały w "Kubusiowe memory", układały puzzle, oglądały bajkę, kolorowały postać Kubusia Puchatka. Przedszkolaki miały także możliwość degustowania słodkiego i zdrowego miodku - ulubionego misiowego przysmaku.
przejdź do galeri

12-01-2022
12 stycznia w grupie integracyjnej czterolatków obchodziliśmy "Dzień mleka". Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało-czarno. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko,  jak bardzo jest zdrowe i jakie  znaczenie ma dla organizmu człowieka. Maluchy wykonały pracę plastyczną  "Szklanka mleka" i zjadły świeżo upieczone gofry. Dzieci miały  też okazję samodzielnie wydoić "krowę".  Było przy tym dużo zabawy i śmiechu...
przejdź do galeri

01-2022
W ramach realizacji programu "Czyściochowa Akademia" grupa integracyjna czterolatków oraz dzieci z grupy sześciolatków zorganizowały "Dzień Twórczości z Piany". Celem zajęcia było wyjaśnienie dzieciom, po co się myjemy i jakie akcesoria są potrzebne podczas kąpieli, wskazanie dzieciom, jakie przedmioty i sprzęty są w łazience, z których korzysta się podczas wieczornej toalety, wytłumaczenie dzieciom, że podczas kąpieli należy dokładnie myć wszystkie części ciała. Podczas wspólnych zabaw dzieci obserwowały powstanie piany i tworzyły pianę w misce oraz w butelkach. Dla wszystkich dzieci była to okazja do wspaniałej zabawy...
przejdź do galeri

12-01-2022
Nasze przedszkole uczestniczy bardzo aktywnie w akcji zbierania nakrętek. 12 stycznia kolejne partie plastikowych nakrętek zostały przekazane do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci w Łodzi. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom oraz pracownikom przedszkola za ogromne zaangażowanie w prowadzoną już od kilku lat akcje: "Zostań Super Zakrętakiem"...
przejdź do galerii

Grudzień 2021

12-2021
W grudniu nasza placówka przyłączyła się do dwóch akcji charytatywnych: "Paczuszka dla Maluszka" i "Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych". "Paczuszka dla Maluszka" była odpowiedzią na zaproszenie z Fundacji Małych Stópek. Zgromadzone dary: proszki i płyny do prania, artykuły higieniczne do pielęgnacji dzieci, pieluchy 4-5, koce, pościel, gry i zabawki edukacyjne zostały przekazane do Hospicjum w Częstochowie. Natomiast wszystkie dary zgromadzone w ramach akcji "Pomocna dłoń...", w porozumieniu z organizatorami "Fundacja Dla Zdrowia", zostały przekazane dla rodziny naszych byłych podopiecznych, dwóch siostr bliźniaczek z SMA.

Za wszystkie podarowane produkty, za zaangażowanie i ogromne serce naszych darczyńców Serdecznie Dziękujemy!
przejdź do galerii

12-2021
W naszej placówce magia świąt zaczyna się od przybycia Mikołaja, który przynosi prezenty, dekorowania sal i holu przedszkola, a dzieci z radością angażują się w wykonywanie świątecznych dekoracji i strojenie choinki. Z ogromną radością zawieszały bombki, gwiazdki, zabawki, dzwoneczki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinki w każdej z sal wyglądały prześlicznie, a dzieciom te wspólne świąteczne przygotowania przyniosły wiele wspaniałych przeżyć.
przejdź do galerii

17-12-2021
17 grudnia w grupie sześciolatków odbyła się uroczysta wigilia. Dzieci ubrane w odświętne stroje zaprezentowały piękny koncert, który został nagrany i przesłany rodzicom wraz z życzeniami. Po życzeniach dzieci zasiadły do stołów, na których nie brakowało świątecznych smakołyków. Był to wspaniały dzień dla wszystkich, pełen miłych i wzruszających chwil.
przejdź do galerii

12-2021
Zapach pierników i przepiękne świąteczne dekoracje wprowadziły całą naszą społeczność przedszkolną w świąteczny nastrój. O wystrój w salach zadbały panie z poszczególnych grup, a wspaniale udekorowany hol naszej placówki zaprojektowała pani Katarzyna Bigos.
przejdź do galerii

12-2021
W naszej placówce czuć już święta. Przedszkolaki z kilku grup zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do piekarnika w całym przedszkolu zaczął unosić się słodki zapach korzennych przypraw, przywołujący na myśl dom, święta i rodzinną atmosferę. Wspólne pieczenie i dekorowanie pierników było doskonalą zabawą dla wszystkich.
przejdź do galerii

15-12-2021
15 grudnia dzieci z grupy integracyjnej sześciolatków spotkały się z panią bibliotekarką z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu filia w Dąbrowie. Pani Basia przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Gwiazda Betlejemska", a następnie wspólnie z dziećmi wykonała prace plastyczną – aniołka techniką kiri-origami płaskie z koła.
przejdź do galerii

12-12-2021
12 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała iście zimowa atmosfera. Sala przedszkolna grupy integracyjnej czterolatków zmieniła się w białą, śnieżną krainę bałwanków. Przepiękna zimowa dekoracja, bałwankowe stroje przedszkolaków, wspaniała grudniowa aura za oknem podkreśliły prawdziwie zimowy charakter zajęć. Pani Zima przywitała dzieci radosną piosenką oraz  mięciutką "magiczną śnieżną kulą" pachnącą miętą, dzwoniącą dzwoneczkami. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach sensorycznych i  muzyczno-ruchowych. Dzieci wesoło tańczyły zimową poleczkę, śpiewały piosenki. Maluszki dotykały lodowych rękawic, lepiły bałwanki ze sztucznego śniegu, spacerowały po ścieżce sensorycznej, wrzucały niebieskie piłeczki do bałwanka. W rytm muzyki  dzieci ślizgały się po specjalnie przygotowanym  lodowisku, tworząc w ten sposób malarskie arcydzieła. Nie zabrakło także bitwy na śnieżki oraz wyciągania bałwanka z zaspy. Na koniec wszyscy  zaśpiewali  relaksacyjną piosenkę "Płatek śniegu", a Pani Zima poczęstowała małe bałwanki miętowymi pastylkami. Zajęcia były okazją do rozbudzenia dziecięcej aktywności, spontaniczności i kreatywności. Przedszkolaki poznawały otoczenie wszystkimi zmysłami i czerpały radość ze wspólnej zabawy. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
przejdź do galerii

06-12-2021
6 grudnia to jak co roku jeden z najbardziej ulubionych przez dzieci dni. To dzień pełen niespodzianek, zabawy, prezentów, czyli…spotkanie z Mikołajem. I tym razem nasi podopieczni się nie zawiedli i był to dzień pełen radości i wzruszeń.
przejdź do galerii

03-12-2021
Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania. W grupie integracyjnej sześciolatków zorganizowano w tym dniu wspólne multimedialne zabawy ruchowe.
przejdź do galerii

Listopad 2021

30-11-2021
30 listopada na dzieci w wielu grupach czekały niespodzianki. Jak co roku zorganizowano andrzejkowe czary, wróżby i zabawy. Dzieci utrwalały też wiadomości o tym, jak powstała tradycja obchodzenia Andrzejek, jak to wyglądało dawniej, a jak dziś obchodzimy to święto...
przejdź do galerii

11-2021
Pod koniec listopada dzieci z naszej placówki uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. Pod hasłem "My nie gryziemy" Fundacja Ewy Naworol zorganizowała dla wszystkich grup przedszkolaków warsztaty z niezwykłym gościem - psem beagle. Dzieci utrwalały wiadomości o tym, jak należy podchodzić do psa, co psy lubią, a czego nie, jaką postawę przyjąć w przypadku ataku psa i wiele innych ciekawostek z życia tych cudownych zwierząt - prawdziwych przyjaciół ludzi.

przejdź do galerii

25-11-2021
Już od kilku lat 25 listopada w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W wielu grupach przygotowano w tym dniu dla dzieci zabawy, poczęstunki, fotobudki, a w grupie sześciolatków wraz z misiem przeprowadzono jogę dla dzieci. W salach pojawiły się Misie i ich Przyjaciele, wykonano wiele prac związanych z maskotką.
przejdź do galerii

22-11-2021
22 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Bawiły się przy piosence "Kolorowe kredki", kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz wykonały ciekawe prace oczywiście z kredką w roli głównej. Jednocześnie nasze przedszkole rozpoczęło całoroczną zbiórkę kredek, która jest zadaniem realizowanego programu "Zabawa sztuką" . Jest to akcja charytatywno-ekologiczna pod hasłem "Kolorowe kredki".
przejdź do galerii

22-11-2021
22 listopada dzieci z grupy integracyjnej cztero- pięciolatków uczestniczyły w spektaklach teatralnych trzech rodzajów teatru: teatru kukiełkowego, teatru cieni i teatru żywego aktora. Nauczycielki przygotowały trzy przedstawienia: "Rozmowy zwierząt" autorstwa jednej z wychowawczyni - Agnieszki Kmiecik, "Stefek Burczymucha" Marii Konopnickiej i "Chory Kotek" Stanisława Jachowicza. Po zakończeniu przedstawień dzieci miały możliwość samodzielnego tworzenia spektakli, z czego bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem skorzystały.
przejdź do galerii

22-11-2021
22 listopada kolejne grupy w naszej placówce przeszły niezwykle ważne lekcje. Spotkanie z ratownikiem medycznym Sławomirem Jasińskim dostarczyło dzieciom wiedzy jak udzielać innym pierwszej pomocy, jak wygląda praca ratowników medycznych i jak jest ważna dla nas wszystkich.
przejdź do galerii

20-11-2021
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej placówki zjednoczyli się i przyszli do przedszkola ubrani na niebiesko. Tym samym przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć nasi wychowankowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o prawach dziecka oraz szczegółowo je omówiono, przekazano informację o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Kilkulatkowie mieli również możliwość wysłuchania piosenki i wiersza nawiązującego do praw dziecka, a jako podsumowanie wykonali wspaniałe prace plastyczne.
przejdź do galerii

19-11-2021
W ramach realizacji programu "Czyściochowa Akademia" 19 listopada obchodzono Światowy Dzień Toalet. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z zasadami zachowania w toalecie oraz kształtowania nawyków dbania o higienę. Podsumowaniem zajęć były zabawy z rolkami toaletowymi - układanie konstrukcji z rolek.
przejdź do galerii

11-2021
W listopadzie w grupie sześciolatków zorganizowano zajęcie, na którym dzieci poznawały zawód krawca, porównywały faktury oraz wzornictwo materiałów. Dużo radości dostarczyła im zabawa w projektantów - wykonanie z wybranych materiałów wymyślonych przez siebie strojów i ich prezentacja.
przejdź do galerii

16-11-2021
16 listopada na zaproszenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu kilka grup pięcio- i sześciolatków wzięło udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Spotkanie to odbyło się w ramach cyklu spotkań pod hasłem "W służbie człowiekowi". Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy policjantów, utrwalały zasady bezpieczeństwa na drodze, oglądały wyposażenie funkcjonariuszy używane w różnych akcjach, robiły odciski dłoni z użyciem proszku magnetycznego. Na koniec spotkania dzieci miały okazję z bliska obejrzeć radiowóz...
przejdź do galerii

11-2021
Jesienna aura zainspirowała nas do deszczowych zabaw. Dzieci z grupy integracyjnej czterolatków ubrane w kalosze, z parasolami w rękach wesoło tańczyły przy dźwiękach jesiennej muzyki. Maluszki skakały po kałużach oraz wystukiwały pałeczkami rytm spadających kropel deszczu. Przy deszczowej piosence rozwijały poczucie rytmu oraz słuch muzyczny. Tym samym przedszkolaki udowodniły, że nawet w niepogodę można doskonale się bawić i zaprzeczyły słowom piosenki " W czasie deszczu dzieci się nudzą ".
przejdź do galerii

11-11-2021
Od kilku lat nasza placówka bierze udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Również w tym roku 11 listopada w holu przedszkola odbył się apel, podczas którego o godzinie 11:11 dzieci wraz z wychowawczyniami zaśpiewały hymn państwowy.
przejdź do galerii

10-11-2021
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto malutkich, kłujących ssaków. Dzieci z grupy integracyjnej czterolatków włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda jeż, czym się żywi, gdzie mieszka oraz w jaki sposób przygotowuje się do zimy. Dzieci wykonały prace plastyczne, a także zrobiły przepiękne jeże z jabłek i wykałaczek. Ten dzień przyniósł maluchom wiele radości.
przejdź do galerii

05-11-2021
5 listopada obchodzone jest uwielbiane przez dzieci święto - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, rozwijania wyobraźni, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów czy kształtowania właściwych postaw moralnych. W naszym przedszkolu dzieci prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów, wspólnie słuchały i oglądały bajki, było mnóstwo zabaw, zgadywanek i niespodzianek...
przejdź do galerii

Padziernik 2021

10-2021
W październiku br. dzieci z naszej placówki wzięły udział w realizowanych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej warsztatach pt. "Dzieje pszczelarstwa". Prezentacja została podzielona na poszczególne działy tematyczne nawiązujące do bartnictwa, pasiecznictwa i pszczelarstwa. Ekspozycja prezentowała ewolucję pszczelich uli na przestrzeni czasu. Dzieci zdobyły wiedzę z zakresu życia pszczół i ich roli w życiu człowieka. Wspólnie wykonały świece z naturalnego wosku pszczelego. Smakowały miodów z różnych gatunków drzew i kwiatów. Dodatkową atrakcją tego dnia było zwiedzanie pozostałych wystaw w muzeum z udziałem przewodnika.
przejdź do galerii

10-2021
Jesień i jej piękne kolory zawitały w wielu salach przedszkolnych i w tworzonych przez dzieci pracach, które każdego dnia można podziwiać na wystawach dla rodziców. W głównym holu placówki również powstała jesienna dekoracja stworzona przez nauczycielkę Katarzynę Bigos.
przejdź do galerii

15-10-2021
W tym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje zadania przewidziane w programie "Rossnę!" pod hasłem "Czyściochowa Akademia". Koordynatorem projektu na terenie naszej placówki jest nauczycielka Kinga Zimoch. 15 października br. większość grup zrealizowała pierwsze zadanie tj. obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Celem zajęć było, aby łącząc zabawę i naukę uświadomić dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.
przejdź do galerii

10-2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcje naszej placówki złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia. W tym roku nagrody dyrektora otrzymały:
1. Katarzyna Bigos
2. Katarzyna Bogacz
3. Anna Hampel
4. Irena Janecka
5. Małgorzata Kuczera
6. Agnieszka Leszczyńska
7. Paulina Panek
8. Anna Słońska
9. Agnieszka Spychała
10. Agata Szydło
Wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymały: Małgorzata Brzezińska, Edyta Józefat, Małgorzata Papierkowska, Alina Romanowska, Magdalena Wabnic - Staruch i Małgorzata Walaszczyk - Golec.

Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek..
przejdź do galerii

12-10-2021
12 października dzieci z grupy pięciolatków wcieliły się w rolę małych ogrodników. Zasadziły wraz z tatą Tosi cebulki krokusów na przedszkolnym klombie. Dokładnie i rzetelnie wykonały swoją pracę, tak, aby wiosną zobaczyć jej efekt w postaci pięknych, kolorowych dywanów krokusów.
przejdź do galerii

Wrzesień 2021

30-09-2021
30 września we wszystkich grupach naszej placówki uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. Zorganizowano zabawy i poczęstunki, a w salach czekały nowe zabawki. Jak co roku był to wspaniały, wesoły dzień dla wszystkich dzieci...
przejdź do galerii

24-09-2021
Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej  "Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła". W piątek,  24 września dzieci oraz wszyscy pracownicy placówki przyszli do przedszkola  w piżamach, ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Był to wyjątkowy dzień, przepełniony nie tylko super zabawą, ale też dobrymi uczynkami. Tego dnia zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci z oddziałów onkologicznych. Trafią one na konto fundacji "Gdy liczy się czas". Mamy nadzieję, że zebrana kwota, choć w małej części przyczyni się do stworzenia ośrodka rehabilitacji dla chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, okazałe serce i wsparcie finansowe dla Fundacji "Gdy liczy się czas". Razem możemy więcej...
przejdź do galerii

23-09-2021
23 września, nasi wychowankowie witali nową porę roku - jesień. Zmiany w przyrodzie i zjawiska charakterystyczne dla tej pory roku dzieci poznawały podczas zabaw i spacerów na świeżym powietrzu oraz podczas zajęć w salach przedszkolnych.
przejdź do galerii

09-2021
Kolejny artykuł, autorstwa Edyty Majewskiej zamieszczony w dziale naszych poblikacji a przybliżający nam wiedzę na temat - etapów rozwoju mowy u naszych pociech ...
czytaj więcej ...

20-09-2021
20 września, jak co roku, w naszej placówce uroczyście obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowione zostało w celu popularyzacji wychowania przedszkolnego i ma być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie praw dziecka do edukacji, upowszechniania edukacji przedszkolnej i wzrostu jej znaczenia w świadomości społecznej. We wszystkich grupach zorganizowano zabawy, poczęstunki i niespodzianki dla dzieci.
przejdź do galerii

09-2021
W trzeci weekend września odbyła się 28 akcja sprzątania świata. Dwie grupy integracyjne z naszej placówki przystąpiły do tej akcji, której tegoroczne hasło brzmiało: "Myślę, więc nie śmiecę". Była to lekcja poszanowania środowiska oraz promowania ograniczania wytwarzanych odpadów...
przejdź do galerii

15-09-2021
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Było to również jedno z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", który realizowany będzie w tym roku szkolnym w naszej placówce. Ubrania dzieci i pracowników przedszkola zdobiły kolorowe kropki. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta, zorganizowano mnóstwo zabaw, szukano kropek w najbliższym otoczeniu i w przyrodzie oraz rozwiązywano zadania multimedialne. Radosne świętowanie uwieńczyły ciekawe i barwne prace plastyczne z kropką w roli głównej.
przejdź do galerii

09-2021
Wrzesień to miesiąc, w którym utrwalamy z naszymi podopiecznymi zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone były w salach przedszkolnych i na przejściach dla pieszych.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego