Aktualności roku szkolnego 2023/2024 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Maj 2024

05-2024
Początek maja to święta związane z naszą ojczyzną. Jest to doskonała okazja, aby utrwalić z dziećmi wiadomości o Polsce i symbolach narodowych. We wszystkich grupach wiekowych powstały ciekawe prace plastyczne związane z tym tematem i obchodzonymi świętami.
przejdź do galerii

Kwiecień 2024

04-2024
W kwietniowym zadaniu innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy Przedszkolak" dzieci z grupy integracyjnej trzylatków wykonały pasty kanapkowe. Pierwsza pasta była z połączenia jajek, awokado i majonezu, druga to masło orzechowe, czekolada gorzka, miód i olej kokosowy. Dzieci chętnie wykonywały powierzone zadania, a na końcu zajęcia odbyła się degustacja.
przejdź do galerii

22-04-2024
22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi świętowany był pod hasłem "Ziemia kontra tworzywa sztuczne".  Dzieci utrwalały wiadomości na temat segregacji odpadów, sposobów oszczędzania wody i innych zachowań, które pozwolą przedłużyć życie naszej planety.
przejdź do galerii

04-2024
W kwietniu w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się kolejne zabawy sensoryczne. Tym razem wykorzystano kisiel. Dzieci miały możliwość przelewania kisielu chochlą do misek, przelewania z kubeczka do pojemnika, wyławiali ukryte skarby oraz tworzyły kompozycje brokatowe w kisielu. Dzieci chętnie bawiły się rękoma dotykając kisielu w kolorze czerwonym, różowym i pomarańczowym. Zabawy sensoryczne wywołały na twarzach podopiecznych wiele radości...
przejdź do galerii

04-04-2024
4 kwietnia grupa integracyjna sześciolatków wybrała się do Kina "Syrena" na spektakl pt. "Kot w butach". Przedstawienie przygotowała grupa aktorów z Edukacyjnego Teatru Katolickiego z Krakowa. Spektakl poza świetną zabawą uczył takich wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i prawda. Dzieci rozbawione i z pozytywnymi wrażeniami wróciły do przedszkola.
przejdź do galerii

04-2024
Na początku kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Akcja ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zwiększanie potencjału zaspokajania potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. 11 kwietnia nasi wychowankowie uczestniczyli również w Niebieskim Marszu dla Autyzmu organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu połączonym z Talent Show "Przez Niebieskie Okulary". Reprezentanci naszego przedszkola wykonali utwór "Nie bój się chcieć" z filmu "Zwierzogród".
przejdź do galerii

Marzec 2024

03-2024
Na przełomie marca i kwietnia dzieci z grup pięciolatków miały realizowane, w ramach projektu "Przez świat wartości i emocji", zajęcie pt.: "Po co się złościć? Czym jest złość i jak sobie z nią radzić?". Dzieci pokazywały jak wygląda złość - wykonywały ćwiczenia dramowe, zastanawiały się jakie mogą być powody złości oraz określały natężenie złości podczas zabawy ruchowej. Następnie słuchały "Historyjki o misiu", który często przeżywał złość i zastanawiały się, jak można mu pomóc. Na koniec wykonały kartę pracy "Radzenie sobie ze złością" oraz zrelaksowały się przy muzyce i klepsydrze.
przejdź do galerii

27-03-2024
27 marca we wszystkich grupach naszej placówki zorganizowano uroczyste śniadania wielkanocne. Na pięknie ozdobionych stołach pojawiły się potrawy kojarzące się ze świętami Wielkiej Nocy. Przedszkolaki zajadały żurek z kiełbasą i jajkiem, który przygotowały panie z kuchni, jajka-pisanki, baby wielkanocne, czekoladowe zające, wędlinę oraz chrzan. Wszystkim udzieliła się radosna, świąteczna atmosfera.

przejdź do galerii

26-03-2024
26 marca dzieci z grup pięcio- i sześciolatków uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach. Każdy uczestnik otrzymał drewnianego zajączka, którego ozdabiał farbami oraz tekturową pisankę, którą wyklejał kolorową włóczką i papierowymi tutkami. Na zakończenie warsztatów na dzieci czekała wspaniała niespodzianka – spotkanie z wielkanocnym zajączkiem.
przejdź do galerii

03-2024
Przed świętami Wielkiej Nocy w grupie integracyjnej czterolatków zrealizowano zadanie wynikające z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" pt. "Sensoryczna pisanka". Na początku zajęć dzieci obejrzały filmik edukacyjny na temat tradycji wielkanocnych, rozmawiały na temat wysłuchanych treści oraz usłyszały zadanie – ozdabianie pisanek. Przedszkolaki zostały dobrane w pary. Każda para najpierw farbami malowała środek pisanki. Następnie metodą wydzierania wyklejała kolorowe paski na pisance. Na koniec przyszedł czas na ozdabianie kwiatków. Dzieci wykorzystały do tego kolorową soczewicę oraz barwiony ryż. Podczas wykonywania tej pracy kształciły swoje umiejętności współpracy w grupie oraz doskonale się bawiły.
przejdź do galerii

25-03-2024
25 marca kilka grup w naszej placówce zorganizowało Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały potrzebne składniki, zrobiły ciasto, a po usmażeniu z apetytem zjadły dekorując swoimi ulubionymi dodatkami.
przejdź do galerii

03-2024
Wraz z nadejściem wiosny w salach przedszkolnych powstały wspaniałe ogródki i kąciki wiosenne. Dzieci mogły obserwować jak wzrasta owies, rzeżucha, kolendra oraz pierwsze wiosenne kwiaty...
przejdź do galerii

22-03-2024
22 marca w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się warsztaty wielkanocne prowadzone przez panią Anitę Kokot z zespołu ludowego "Jankowskie Wolanki". Dzieci miały możliwość spróbowania własnych sil w samodzielnym wykonaniu palm wielkanocnych z gałązek wierzbowych, bukszpanu oraz własnoręcznie zrobionych kwiatów z bibuły.
przejdź do galerii

21-03-2024
21 marca obchodziliśmy Dzień Figlarnego Chromosomu związanego ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Społeczność naszego przedszkola solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa założyła w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary.
przejdź do galerii

21-03-2024
21 marca przy sprzyjającej pogodzie i zgodnie z coroczną tradycją, przedszkolaki w barwnym korowodzie z piosenką na ustach i kwiatami w dłoniach powitały wiosnę.
przejdź do galerii

20-03-2024
20 marca w naszym przedszkolu dzieci miały możliwość obejrzeć gwiazdy i planety w mobilnym planetarium. Planetarium ORBITEK było interaktywną atrakcją edukacyjną, która przeniosła dzieci w fascynujący świat kosmosu.
przejdź do galerii

03-2024
W naszym przedszkolu po raz kolejny odbyła się zbiórka darów dla schroniska bezdomnych zwierząt w Czartkach. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy tj. karmy, smyczy, zabawek, obroży, koców, misek, garnków itp. Zbiórka miała na celu zwrócić uwagę na potrzeby schronisk oraz uświadomić dzieciom jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję składamy ogromne podziękowania.
przejdź do galerii

03-2024
Szerząc wiedzę o krajach anglojęzycznych nasze sześciolatki wzięły udział w konkursie plastycznym z języka angielskiego. Przygotowane prace dotyczyły symboli związanych ze świętym Dawidem – patronem Walii. Laureatom serdecznie gratulujemy zdobytych nagród.
przejdź do galerii

03-2024
W marcu osiem grup z naszego przedszkola podjęło wyzwanie i przystąpiło do II Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności "Oddech jest super, jest moją siłą". Organizatorem akcji była Fundacja Uważność – "Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo". Tydzień Uważności został zorganizowany w dniach: 18.03.-22.03.2024 r. Koordynatorkami wydarzenia w naszej placówce była: Paulina Fuks-Siwik oraz Magdalena Wabnic-Staruch. Tydzień Uważności został przeprowadzony zgodnie z zasadami zawartymi w scenariuszach. Tematyka Tygodnia Uważności obejmowała: poniedziałek – "Oddech przynosi spokój", wtorek – "Oddech przynosi uważność", środa – "Oddech przynosi pewność siebie", czwartek – "Oddech przynosi energię" oraz piątek – "Oddech przynosi rozluźnienie, uważne jedzenie i relaks". Każdego dnia dzieci wykonywały ćwiczenia ruchowe oraz oddechowe. W trakcie zabaw i ćwiczeń uważności pracowały nad skupieniem uwagi oraz nad wydłużaniem czasu koncentracji, wyrabiały w sobie nawyk bycia obecnym i świadomym w danym momencie, uczyły się rozpoznawania i regulowania emocji. Tydzień Uważności to dla naszych wychowanków niesamowita przygoda. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom.
przejdź do galerii

03-2024
St. Patrick’s Day to jedno z najbardziej kolorowych świąt Irlandii. W związku z realizowaną w naszym przedszkolu innowacją z języka angielskiego nasze przedszkolaki miały możliwość poczuć namiastkę Irlandii rozmawiając po angielsku z irlandzkim skrzatem pilnującym garnca złota na krańcu tęczy. W ramach wyjątku podzielił się on z dziećmi złotymi, słodkimi dukatami.
przejdź do galerii

03-2024
W marcu w grupie integracyjnej trzylatków zrealizowano zadanie w ramach innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy Przedszkolak". Dzieci wykonały galaretkowo-owocowy deser. Przedszkolaki miały możliwość łączenia różnych smaków galaretek z owocami: bananem, jabłkiem, gruszką, maliną, truskawką, borówką oraz dodatkami: sosem karmelowym, jogurtami owocowymi i ciasteczkami. Na zakończenie zajęcia odbyła się wspólna degustacja.
przejdź do galerii

14-03-2024
14 marca przedszkolna sala pięciolatków zamieniła się w salę kinową. Dzieci otrzymały bilety na film, zajęły miejsca i obejrzały bajkę o Kopciuszku zajadając się pysznym popcornem.
przejdź do galerii

03-2024
W marcu grupa pięciolatków i grupa integracyjna czterolatków uczestniczyła w warsztatach organizowanych w Ristorante Pizzeria Italia w Wieluniu. Dzieci zapoznały się z pracą kucharza w pizzerii oraz uczestniczyły w pokazie robienia prawdziwej pizzy. Po krótkiej prezentacji odbyły się warsztaty kulinarne. Przedszkolaki samodzielnie wykonały pizzę z ulubionymi składnikami. Po wypieku pizzy czekała prawdziwa uczta – każdy zajadał się pyszną pizzą przygotowaną przez siebie. Atrakcje zorganizowane w pizzerii dostarczyły naszym wychowankom doświadczeń kulinarnych i sprawiły wiele radości.
przejdź do galerii

08-03-2024
8 marca w wielu grupach naszej placówki obchodzono Dzień Kobiet. Zorganizowano zabawy, poczęstunek oraz niespodzianki dla wszystkich dzieci, a dziewczynki odebrały życzenia, prezenty i laurki.
przejdź do galerii

03-2024
W pierwszych dniach marca w grupie integracyjnej czterolatków w ramach podsumowania wiedzy o teatrze odbyły się zajęcia z elementami programowania. Na zajęciu wykorzystano robota Photon. Zadaniem dzieci było zaprogramowanie trasy robota tak, aby trafił do wyznaczonego celu. Początkiem trasy było kupno biletu do teatru, a końcowym punktem teatr. Zajęcie dostarczyło dzieciom ogromnej radości i możliwości wykorzystania nowoczesnej technologii.
przejdź do galerii

Luty 2024

26-02-2024
W lutym w grupie integracyjnej czterolatków zrealizowano "Brudne zadanie" wynikające z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami". Na początku zajęcia przedszkolaki obejrzały pokaz animacji edukacyjnej pt. "Kosmos" oraz poznały Układ Słoneczny w oparciu o tablice demonstracyjne. Miały również okazję wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek słownych. Następnie dzieci dobrały się w pary i wspólnie wypełniały elementy Układu Słonecznego barwionymi produktami spożywczymi: ryżem i ciecierzycą. Na koniec zajęć wykonały "Galaktykę w słoiku". Była to zabawa z elementami sensoplastyki. Dzieci podczas tych zajęć zdobyły nowe wiadomości dobrze się przy tym bawiły. Były aktywne i bardzo zadowolone z wykonanych przez siebie prac.

przejdź do galerii

26-02-2024
26 lutego w naszym przedszkolu z wielką radością obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić mnóstwo zabawy dzieciom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

przejdź do galerii

19-02-2024
19 lutego w naszej placówce zorganizowano Dzień Otwarty. Rodzice przyszłych naszych przedszkolaków mogli ze swoimi dziećmi obejrzeć wszystkie sale, porozmawiać z dyrektorkami, z nauczycielami i specjalistami zatrudnionymi w przedszkolu oraz zobaczyć fragmenty codziennej pracy z dziećmi.
przejdź do galerii

16-02-2024
1
6 lutego w wielu grupach naszego przedszkola zorganizowano obchody Dnia Kota. Pomysł utworzenia Światowego Dnia Kota wziął się z chęci uwrażliwienia ludzi na los bezdomnych zwierząt oraz niesienia pomocy kotom. Dla dzieci zorganizowano w salach zabawy z kocim bohaterem oraz wykonano wspaniałe prace plastyczne, które można było podziwiać na tablicach.

przejdź do galerii

14-02-2024
14 lutego w ramach zadań realizowanych z innowacji z jezyka angielskiego "Superkids in English" w grupie pięciolatków zorganizowano Valentine’s Day czyli święto zakochanych. Wspomniana została historia o św. Walentym, który jest patronem zakochanych. Przy piosenkach po angielsku dzieci świetnie się bawiły oraz rozwiązywały quizy i zagadki multimedialne.
przejdź do galerii

14-02-2024
14 lutego w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Walentynki. W salach przygotowano dla dzieci niespodzianki, prezentacje multimedialne, zabawy oraz poczęstunki. Dużo radości przyniosły również zdjęcia robione w przygotowanej na holu fotobudce...
przejdź do galerii

10-02-2024
10 lutego br. w Kryształowym Pałacu w Rudzie odbył się II Bal Charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej placówki. Fundusze zebrane podczas imprezy mają być przeznaczone na zagospodarowanie patio w centralnej części budynku, które stanie się miejscem dla najmłodszych dzieci. Ogromny wysiłek w zorganizowanie balu włożyły panie Justyna Godszling-Graczyk, Katarzyna Kostrzewa i Anna Widera-Bednarek, którym serdecznie dziękujemy. Wszystkim, którzy pomogli przy jego organizacji wręczono statuetki przedstawiające skrzydła, które przypominają, że "anioły są wśród nas". Ogromne podziękowania należy również skierować do zespołu Czary Mary Band, który za symboliczną opłatę po raz drugi zagrał na balu. Atrakcją wieczoru był pokaz samby brazylijskiej, a prezentem dla gości był taniec w wykonaniu grupy tanecznej "Promyczki" z naszego przedszkola..
przejdź do galerii

Styczeń 2024

26-01-2024
26 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Była to okazja dla dzieci, aby wcielić się w swoją ulubioną postać oraz okazja do doskonałej zabawy i karnawałowych szaleństw. We wszystkich grupach wszyscy doskonale się bawili, a dla dzieci przygotowano również słodki poczęstunek.

przejdź do galerii

01-2024
W styczniu do naszego przedszkola zostali zaproszeni wyjątkowi goście - Babcie i Dziadkowie. W związku z Ich świętem przygotowano występy świąteczne i przedstawienia, aby w ten sposób podziękować za miłość i wielkie serce...
przejdź do galerii

01-2024
W styczniu czterolatki z grupy integracyjnej obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Na zajęciach przedstawiono "Misia o Małym Rozumku" oraz zorganizowano zabawę "przyjaciele Kubusia", która polegała na rozpoznawaniu rekwizytów i odgadnięciu, do jakiej postaci pasuje dany rekwizyt. Następnie dzieci układały "puchatkowe puzzle". Kolejnym zadaniem była zabawa "idziemy do kina", podczas której czterolatki kupowały bilety w kasie kinowej i popcorn, a po zajęciu odpowiednich miejsc oglądały z zaciekawieniem bajkę pt. "Kubuś Puchatek".
przejdź do galerii

01-2024
W ramach realizacji projektu profilaktycznego "Przez świat wartości i emocji" dzieci z grupy pięciolatków wzięły udział w zajęciach "Co to jest strach i czego boją się dzieci?". Dzieci przywitały się mówiąc, czego można się bać. Głos miało tylko dziecko, które trzymało pacynkę – "wystraszoną Karolinkę". Dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej, w której część z nich była rekinami, a pozostałe uciekały i robiły wystraszone miny. Następnie decydowały, czy boją się: burzy, ciemności, rekinów, pająków, hałasu, tego, że coś im się nie uda itd. Wspólnie zastanawiały się, co mogło wywołać strach. Każde dziecko wykonało "galerię mojego strachu". Na zakończenie zajęć każdy uczestnik zajęcia powiedział, do kogo można się zwrócić, kiedy czuje strach i kto może mu pomóc.
przejdź do galerii

01-2024
W styczniu w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia sensoryczne z użyciem mąki. Zajęcia miały na celu stymulacje dłoni, rąk i stóp. Dzieci przesypywały mąkę z jednego naczynia do drugiego, szukały ukrytych w niej przedmiotów, przesiewały mąkę, ugniatały ją stopami i robiły ciasto łącząc mąkę z wodą. Dzieci wykonywały też gniotki wsypując mąkę do balonów. Zajęcia sprawiły im wiele radości.
przejdź do galerii

01-2024
W styczniu dwie grupy trzylatków zrealizowały kolejny temat w ramach innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy Przedszkolak". Dzieci poznały wartości odżywcze warzyw oraz wspólnie wykonały sałatkę jarzynową. Mali kucharze kroili ugotowane warzywa i łączyli z majonezem. Na zakończenie odbyła się degustacja wykonanej sałatki.ń.
przejdź do galerii

Grudzień 2023

12-2023
W okresie przedświątecznym w kilku grupach naszej placówki przygotowano dla rodziców świąteczne przedstawienia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcielały się w przydzielone role, a występy i przepiękne dekoracje sal dostarczyły widowni ogromu wzruszeń.
przejdź do galerii

12-2023
Przed świętami w wielu grupach naszego przedszkola odbyły się świąteczne zajęcia i zajęcia otwarte dla rodziców. Grupa integracyjna sześciolatków zorganizowała warsztaty pieczenia pierniczków oraz świąteczne warsztaty z rodzicami pt. "Magia Świąt". W grupie integracyjnej trzylatków i czterolatków dzieci wraz z rodzicami poznawały tradycję ubierania bożonarodzeniowego drzewka oraz symboliczne znaczenie ozdób choinkowych. Trzylatki piekły i dekorowały pierniki i uczestniczyły w zajęciach z rodzicami pt "Święta tuż, tuż…". Dzieci z grupy pięciolatków wraz z rodzicami ozdabiały pierniki, z których każdy był inny. To był dla wszystkich wspaniały, magiczny czas.
przejdź do galerii

12-2023
W okresie przedświątecznym w naszym przedszkolu odbyła się akcja zbierania darów dla Domu Małego Dziecka "Lniana" w Łodzi. Rodzice i personel składali pod choinką prezenty, które zaraz po świętach zostały spakowane i zawiezione dla 38 dzieci – mieszkańców domu w wieku od 1 roku do 13 lat. Opiekunki bardzo podziękowały za otrzymane dary, powiedziały że bardzo pomogą one w codziennym funkcjonowaniu dzieci. Paczka przygotowana była za przybliżoną kwotę 2400 zł. 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie naszego przedszkolnego świątecznego prezentu. Pamiętajmy... dobro zawsze powraca.

przejdź do galerii

12-2023
W grudniu w grupie integracyjnej czterolatków zrealizowano zadanie wynikające z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami – Sensoryczna choinka". Dzieci segregowały wcześniej zgromadzone dary jesieni, a następnie gałązkami tui i świerku wspólnie wypełniły kontur choinki oraz ozdabiały szyszkami, orzechami i kasztanami. Na koniec przedszkolaki miały zadanie specjalne – przejść po sensorycznej choince bosymi stopami. Dzieci podczas tego zajęcia były bardzo aktywne i świetnie sobie poradziły z zadaniem.
przejdź do galerii

12-2023
W czasie zajęć z języka angielskiego dzieci z integracyjnej grupy czterolatków poznały bożonarodzeniowe zwyczaje w krajach anglojęzycznych. Najbardziej spodobał im się Boxing Day czyli dzień prezentów. Nawiązując zatem do tradycji, przy dźwiękach angielskich kolęd i piosenek świątecznych, dzieci wykonały z plasteliny miniaturowe prezenty dla bliskich doskonale się przy tym bawiąc i integrując.
przejdź do galerii

20-12-2023
20 grudnia w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "W świątecznym nastoju". Głównym celem zajęcia było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej, umiejętności współdziałania w grupie oraz wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie. Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Mikołaju, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej, układały puzzle. Wraz z rodzicami wykonały ozdoby gipsowe na choinkę, które malowały oraz dekorowały brokatem i elementami z papieru wykazując przy tym ogromną pomysłowość i kreatywność. Zabawa przy stole pełnym ozdób  i świecidełek była zarówno dla dzieci jak i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastój świąteczny.
przejdź do galerii

20-12-2023
20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pełna wzruszeń i bardzo ważna dla całej naszej społeczności. Nasi najmłodsi podopieczni zostali pasowani na przedszkolaka. Serdecznie gratulujemy wszystkim maluchom!

przejdź do galerii

15-12-2023
W ramach realizacji projektu profilaktyki zdrowia psychicznego "Przez świat wartości i emocji" w grudniu w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny "Świat wartości i emocji". Konkurs  przeznaczony był dla dzieci z grup pięcio- i sześciolatków, i wzięło w nim udział 22 dzieci. Jury w postaci wszystkich pracowników przedszkola, w głosowaniu tajnym, oddało po 2 głosy na prace swoich faworytów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15 grudnia. Prace dzieci, które zdobyły największą ilość głosów, zajęły  1, 2 i 3 miejsce. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, na które środki pozyskane zostały z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wieluń.
przejdź do galerii

12-2023
W ramach innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy przedszkolak" dzieci miały możliwość wykonania pierników. Wyrabiały ciasto, wyciskały foremki w cieście, a na końcu smarowały lukrem i dekorowały gotowe pierniki. Z ochotą i wielkim zapałem wykonywały powierzone zadania, a  na zakończenie zabaw kulinarnych dzieci smakowały pyszne pierniczki oraz pakowały jako prezent dla swoich rodziców.
przejdź do galerii

12-12-2023
12 grudnia nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście. Byli to mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie wraz z opiekunami. Przygotowali dla dzieci z najstarszych grup wiekowych świąteczne przedstawienie teatralno-muzyczne. Zakończyło się ono wspólną zabawą. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom DPS w Skrzynnie za stworzenie niezwykłej świątecznej atmosfery.
przejdź do galerii

06-12-2023
6 grudnia dzieci z naszego przedszkola spotkały się z Mikołajem. Dzieci zaprezentowały gościowi krótkie występy i otrzymały prezenty. Każda grupa zrobiła sobie również pamiątkowe zdjęcie. To zawsze jeden z najważniejszych dni w roku dla naszych dzieci.
przejdź do galerii

04-12-2023
4 grudnia w kilku grupach naszego przedszkola zorganizowano zajęcia związane z barbórkowym świętem. Pięcio- sześciolatki z grupy integracyjnej dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemia. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof, szola czy perlik. Na zajęciach dzieci mogły dotknąć węgla oraz dowiedzieć się jak powstał i do czego służy. Zaproszony został również górnik – pan Adam Palichleb, który opowiadał dzieciom o swojej pracy. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały z papieru bryły węgla oraz sylwetki górnika.
przejdź do galerii

01-12-2023
"Piżama Party" oraz "Wieczór Filmowy" to idealne zakończenie tygodnia w przedszkolu. Przekonały się o tym dzieci z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków. 1 grudnia przyszły do przedszkola ubrane w kolorowe piżamki, przynosząc ze sobą swoje ulubione przytulanki i kocyki. Przez cały dzień wszyscy doskonale się bawili budując namioty oraz domki z koców i poduszek. Były również wspólne zabawy oraz tańce w rytm dziecięcych przebojów, a także słodki poczęstunek. Po zapadnięciu zmroku rozpoczął się wieczór "filmożerców", podczas którego dzieci oglądały ulubione filmy animowane i zajadały się popcornem. Na koniec wszyscy zjedli pyszną pizzę. Był to dzień niezwykły, inny niż wszystkie i bardzo wyczekiwany przez naszych podopiecznych. Dzieci wróciły do domu szczęśliwe i pełne wrażeń.
przejdź do galerii

Listopad 2023

30-11-2023
W ramach innowacji prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego 30 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się zajęcia pt. "St. Andrew Eve – Andrzejki: Czary-Mary, nie do wiary". W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią Świętego Andrzeja, który jest patronem Szkocji. W ramach szerzenia kultury języka angielskiego i uwzględniając polskie zwyczaje w dniu Św. Andrzeja dzieci bawiły się po szkocku.
przejdź do galerii

30-11-2023
30 listopada w naszym przedszkolu zorganizowano andrzejkowe zabawy i wróżby. Dzieci przepowiadały sobie przyszłość, mogły przebrać się za wróżki, czarodziejów lub ulubionych bohaterów bajek, a w grupie trzylatków zorganizowano andrzejkowe zajęcie otwarte dla rodziców...
przejdź do galerii

30-11-2023
W listopadzie w grupie integracyjnej trzylatków odbył się kolejny dzień zabaw sensorycznych tym razem z wykorzystaniem wody. Dzieci za pomocą dłoni wyławiały z wody kryształki, kulki zapachowe, produkty spożywcze oraz piłeczki wodne. Miały również możliwość poznania właściwości lodu. Na zakończenie zabaw dzieci stopami pokonywały tor wodny.
przejdź do galerii

27-11-2023
27 listopada dzieci z kilku grup naszej placówki wybrały się na spektakl teatralny pt "Roszpunka" przygotowany przez aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji. Było to pełne magii przedstawienie i wyjątkowe doświadczenie dla dzieci z ciekawą muzyką, która wzbogacała całą produkcję i wspaniale podkreślała emocje bohaterów.
przejdź do galerii

11-2023
W ramach projektu "Przez świat wartości i emocji" w listopadzie w grupach pięciolatków odbyły się pierwsze zajęcia pt. "Poznajemy emocje podstawowe – radość i smutek". Dzieci pokazywały i opowiadały jak wyglądają te emocje i w jakich sytuacjach są radosne, a w jakich smutne. Kolejnym zadaniem było obrazowanie mimiczne danej emocji podczas zabawy ruchowej. Na koniec ćwiczyły swoją uważność, uczyły relaksować się przy klepsydrze oraz wykonały kartę pracy: "Galeria mojej radości i smutku".
przejdź do galerii

25-11-2023
25 listopada w naszej placówce uroczyście obchodzono Dzień Pluszowego Misia. We wszystkich grupach przygotowano w tym dniu niespodzianki dla dzieci. Mogły przynieść swoją ulubioną pluszową zabawkę, wykonano wiele prac związanych z maskotką, oglądano filmy z misiem w roli głównej, rozwiązywano zadania multimedialne, przygotowano mnóstwo zabaw. Wiele radości przyniosły odwiedziny dużego pluszowego misia, który bawił się z wszystkimi dziećmi...
przejdź do galerii

23-11-2023
W dniu 23 listopada dzieci z młodszych grup realizowały kolejne działanie w ramach Innowacji Pedagogicznej "Kuchcikowy Przedszkolak". Dzieci wykonały soki owocowo-warzywne z wykorzystaniem jabłka, pomarańczy, winogrona i marchwi. Dużą radość dało dzieciom degustowanie pysznych i zdrowych soków.
przejdź do galerii

22-11-2023
W dniu 22 listopada w przedszkolu odbyły się słodkie warsztaty czekoladowe. Dzieci próbowały różnych smaków czekolady, dowiedziały się jak powstaje czekolada, gdzie rośnie, jak wygląda ziarno kakaowca. Na koniec każdy zrobił czekoladową choinkę, którą samodzielnie udekorował.
przejdź do galerii

22-11-2023
22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Z tej okazji dzieci z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków przyszły ubrane do przedszkola w swoim ulubionym kolorze oraz założyły na głowę "kredkowe czapeczki". Przedszkolaki dowiedziały się jak powstają kredki, jakie są ich rodzaje, jak świetnie można się dzięki nim bawić, jak rozwijać wyobraźnię i wyrażać swoje emocje. Mnóstwo radości sprawiło dzieciom wykonanie papierowych, kolorowych kredek, które ozdobiły przedszkolny korytarz.
przejdź do galerii

21-11-2023
21 listopada obchodzony był dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji pod nazwą Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
W naszym przedszkolu rozmawialiśmy na temat tego, co charakteryzuje człowieka życzliwego. Placówkę odwiedziły również uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu i razem z dziećmi wspólnie się bawiły, śpiewały piosenki i wykonywały prace plastyczne.

przejdź do galerii

20-11-2023
20 listopada w naszym przedszkolu odbyła się niezwykła lekcja dla najstarszych dzieci naszej placówki. Przedstawiciel wieluńskich kolei oraz nosorożec Rogatek z Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzili zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych, w pociągach i na dworcach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zadania i ustawiały się do zdjęcia ze swoim idolem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniały pakiet zawierający książki i grę utrwalającą zdobyte wiadomości, odblaski tak bardzo ważne na drogach oraz maskotkę Rogatka. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa.
przejdź do galerii

20-11-2023
20 listopada to dzień, który jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Przedszkolaki z kilku grup naszej placówki na znak solidarności z innymi dziećmi w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko. Obejrzały film mówiący o prawach i obowiązkach najmłodszych. Próbowały dopasować przedmiot do istniejącego prawa, a na koniec pięknie pokolorowały obrazek dotyczący jednego z poznanych praw. Dzień był radosny, ale poruszający poważny temat.
przejdź do galerii

18-11-2023
18 listopada obchodzony jest Dzień Myszki Miki. Dzieci z grupy pięciolatków tego dnia na swoich ubraniach miały motyw Myszki Miki. Ten dzień był bogaty w zabawy, zagadki, zadania ruchowe i plastyczne. Dzieci również oglądały na dużym ekranie filmy z udziałem bohaterki dnia.
przejdź do galerii

11-2023
W pierwszej połowie  listopada najstarsze grupy naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczkach do fabryki bombek. Dzieci mogły obserwować proces produkcji ozdób choinkowych i zobaczyć jak powstają bombki. Odwiedziły dmuchalnię, srebrzalnię oraz dekoratornię. Na koniec wzięły udział w warsztatach, podczas których każde dziecko samodzielnie wykonało dla siebie pamiątkową bombkę.
przejdź do galerii

10-11-2023
10 listopada w naszym przedszkolu zorganizowane zostały obchody Święta Niepodległości. Wszyscy w tym dniu przyszli do przedszkola odświętnie ubrani. Dzieci wykonały piękne kotyliony, utrwalały symbole narodowe oraz poznały historię odzyskania niepodległości. O godzinie 11:11 dzieci we wszystkich grupach odśpiewały hymn państwowy.
przejdź do galerii

08-11-2023
8 listopada w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia pod nazwą "Kolorowy pociąg". W czterech kolorowych wagonach znajdowały się niespodzianki stanowiące podstawę do wykonywanych przez dzieci kolejnych zadań. Dzieci utrwalały znajomość czterech kolorów poprzez różne rodzaje aktywności tj.: porządkowanie kolorów, zabawy z chustą animacyjną, segregowanie owoców i warzyw oraz tworzenie kolorowych chmur w słoikach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z radością wykonywały proponowane zadania.
przejdź do galerii

06-11-2023
6 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków zorganizowano dla dzieci ruchowe zabawy sensoryczne. Dzieci spacerowały oraz dotykały różnych faktur, opisywały swoje wrażenia, wybierały te, które były dla nich najmilsze i te, które sprawiły im trudności. Zabawy wzbudziły sporo radości i emocji.
przejdź do galerii

03-11-2023
3 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy czterolatków i pięciolatki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach, którzy uczą, bawią i pomagają. Przedszkolaki odgadywali tytuły znanych bajek, układali puzzle, dzielili bohaterów na postaci pozytywne i negatywne, oglądali wspólnie krótkie bajki. Nie zabrakło również zadań ruchowych, z którymi sobie świetnie poradzili. Był to dzień wspanialej zabawy.
przejdź do galerii

Październik 2023

27-10-2023
27 października w grupie sześciolatków zorganizowano zajęcie otwarte. Dzieci w pięknych strojach przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie "Zamyślona pani jesień". Następnie wspólnie z rodzicami wykonały jesienne wieńce. Był to wzruszający i radosny czas dla wszystkich.
przejdź do galerii

26-10-2023
26 października dla wszystkich grup w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzięki czworonogom dzieci zdobywają wiadomości o psie, ćwiczą zmysł dotyku, koncentrację uwagi, intensywność komunikacji werbalnej, rozwijają zdolności relaksacyjne i zwiększają poczucie własnej wartości, a zmniejszają napięcie i stres.
przejdź do galerii

26-10-2023
26 października pod hasłem "My się deszczu nie boimy na spacery wychodzimy" przedszkolaki z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków zorganizowali sobie deszczowe zajęcie. Dzieci doskonale wiedzą, że spacer w jesienny, deszczowy dzień wcale nie musi być nudny. Wystarczą kolorowe parasole oraz kalosze i można się świetnie bawić...
przejdź do galerii

25-10-2023
25 października w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Św. Jana Pawła II "Tobie zawierzyłem".
Jury, w którym zasiadali p. Barbara Stępień, p. Jarosław Rozmarynowski oraz p. Bronisław Mituła wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Naszą placówkę reprezentował Grzegorz Patyk z grupy integracyjnej sześciolatków i zdobył
I miejsce w kategorii przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galerii

25-10-2023
24 października w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" w grupie integracyjnej czterolatków zrealizowano zadanie pt. "Sensoryczny tor przeszkód". Celem zadania było: stymulowanie poszczególnych zmysłów, a zwłaszcza dotyku. Wychowankowie musieli pokonać sensoryczny tor przeszkód wykonany z: darów jesieni, produktów spożywczych oraz z gotowych dysków sensorycznych. Mieli możliwość wyciągania "diamentów" z wody za pomocą pęsety lub łyżeczki. Na koniec dzieci rozpoznawały materiały ukryte w pudełkach sensorycznych wkładając do nich rączki – dzięki temu stymulowały rozwój zdolności sensorycznych i pamięciowych. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, a także nauczyły pokonywać nadwrażliwość dotykową.
przejdź do galerii

10-2023
"LogoSmyki, które ćwiczą swe języki" to nowa edycja logopedycznego projektu profilaktycznego prowadzonego przez Edytę Majewską. Realizowany jest w naszej placówce w grupach  pięciolatków i polega na systematycznie prowadzonych ćwiczeniach usprawniających pracę narządów mowy w sferze orofacjalnej oraz wspólnych działaniach wpływających na poprawną artykulacji głosek. Mowa jest bardzo istotną umiejętnością człowieka, dzięki niej porozumiewamy się ze światem, wyrażamy swoje pragnienia oraz emocje. Rozwój mowy jest procesem, który trwa latami i dobrze jeśli przebiega on harmonijnie. Od pierwszych chwil nasi podopieczni mocno zaangażowali się w realizację zadań z projektu.
przejdź do galerii

10-2023
W październiku przedszkolaki z dwóch grup uczestniczyły w zajęciach sensorycznych. Dzieci mogły poeksperymentować z naturalnym surowcem jakim jest piasek, poznając jego właściwości oraz strukturę. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przenosili piasek na łopatkach, zgrabiali i przesiewali przez sitko oraz budowali różne babki. Zabawa była udana i sprawiła dzieciom wiele radości.
przejdź do galerii

18-10-2023
Z okazji Dnia Poczty Polskiej, który obchodzimy 18 października, grupa pięciolatków poznała charakter pracy i obowiązki listonosza. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, aby trafiła do naszych rak. Przedszkolaki wrzucały listy do skrzynek rozpoznając figurę na znaczku, przeliczając i segregując koperty. Na koniec ułożyły puzzle z najsłynniejszym bajkowym listonoszem.
przejdź do galerii

16-10-2023
16 października w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Jego pomysłodawcą był wiceprezes International Union of Bakers and Confectioners - Andreu Llargués. Wybór daty nie był dziełem przypadku: dokładnie 16 października 1945 r. w Quebecu powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, która tego dnia obchodzi Światowy Dzień Żywności. W Polsce chleb jest nie tylko częścią naszego codziennego menu i produktem spożywczym, ale także ważnym symbolem kulturowym. Jest kilkaset gatunków chleba, a najstarszy wypiek piekarniczy pochodzi sprzed 14400 lat. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat chleba oraz jak wygląda produkcja tego produktu.
przejdź do galerii

12-10-2023
W dniu 12 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymały:

1. Katarzyna Bigos
2. Małgorzata Brzezińska
3. Marzena Buda
4. Marlena Dyja
5. Kamila Dziuba
6. Paulina Fuks-Siwik
7. Izabela Grabowska
8. Marzena Gruszka
9. Anna Kowalska
10. Anna Słońska
11. Agnieszka Spychała

Wyróżnienia dyrektora otrzymały: Katarzyna Bogacz, Marlena Bogacz, Agnieszka Kmiecik, Agnieszka Leszczyńska, Małgorzata Papierkowska i Olga Podeszwa.
Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek.

przejdź do galerii

16-10-2023
10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego dnia jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.
przejdź do galerii

10-2023
W ramach zadań z innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy przedszkolak" trzy- i czterolatki wykonały wspaniałe kanapki. Wstępem do zadań praktycznych było utrwalenie wiadomości o wartościach odżywczych produktów – głównie sezonowych warzyw – wykorzystanych do zrobienia kanapek. Samo wykonanie kanapek przyniosło dzieciom dużo pozytywnych emocji, a puste talerze był dowodem na to, że smakowały.
przejdź do galerii

09-10-2023
9 października kilka grup z naszej placówki uczestniczyło w zajęciu prowadzonym przez ratowników medycznych. Dzieci utrwalały numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich skorzystać. Ćwiczyły zachowanie się przy zakrztuszeniu oraz przy utracie przez osobę przytomności tj. pozycję boczną ustaloną i resuscytację. Nasi podopieczni bardzo chętnie ćwiczyli techniki ratowania życia i wykazali się dużą wiedzą na ten temat.
przejdź do galerii

06-10-2023
6 października w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem piasku. Przy pomocy łopatek dzieci usypały dużą górę piasku, a następnie wykorzystując foremki tworzyły piaskowe kompozycje. Za pomocą stóp i dłoni poznawały strukturę piasku. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i wywołały uśmiechy na ich twarzach.
przejdź do galerii

10-2023
W ramach innowacji z języka angielskiego "Superkids in English" w październiku w grupie trzylatków przeprowadzone zostały zajęcia pt. "Kolory jesieni – Colours of Autumn". Dzieci zapoznały się z kolorami w języku angielskim wskazując je na kolorowym bukiecie liści. Na zakończenie zajęć wspólnie stworzyły pracę plastyczną – jesienne drzewo, którego liście stanowiły stempelki dziecięcych dłoni.
przejdź do galerii

10-2023
We współpracy z rodzicami, ze zgromadzonych przez dzieci "darów jesieni", powstały we wszystkich salach przedszkolnych kolorowe kąciki jesienne.
przejdź do galerii

24-10-2023
24 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto. Grupa integracyjna czterolatków w pięknych przebraniach wraz ze swoimi pluszowymi zwierzakami świetnie bawiła się tego dnia. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta żyjące obok nas również mają swoje prawa. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wybranych zwierząt z całego świata, tańczyły i bawiły się do "zwierzakowych" utworów w języku polskim i angielskim, układały puzzle oraz wykonały maski – zwierzątka. Dzieci opowiadały również o swoich ulubionych zwierzętach. Na koniec każdy otrzymał medal. Dzień ten był pełen uśmiechu i radości.
przejdź do galerii

23-10-2023
23 października był wyjątkowym dniem dla społeczności naszego przedszkola. W ramach ogólnopolskiego programu PFRON "Dostępna przestrzeń publiczna" nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie na budowę integracyjnego placu zabaw. Czek na kwotę 550 tys. zł uroczyście przekazali placówce pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg oraz Poseł na Sejm RP - Paweł Rychlik. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wicestarosta Wieluński - Krzysztof Dziuba oraz Wiceburmistrz Wielunia - pani Joanna Skotnicka – Fiuk. Z całego serca serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji dziecięcych marzeń inicjatorkom tego przedsięwzięcia, paniom Justynie Godszling-Graczyk i Katarzynie Kostrzewie.
przejdź do galerii

Wrzesień 2023

09-2023
Z okazji Dnia Chłopaka dla kilku grup z naszej placówki zorganizowano wycieczki do Fun Zone. Dla dzieci był to bardzo aktywny czas, pełen zabawy i radości. Dzieci mogły zjeżdżać na zjeżdżalniach, skakać na trampolinach, pływać w basenie pełnym kulek, a na koniec zjadły pyszne frytki.
przejdź do galerii

30-09-2023
30 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. Dla dzieci zorganizowano zabawy, poczęstunki, a dla chłopców upominki i życzenia...
przejdź do galerii

29-09-2023
29 września dzieci z grupy trzylatków przygotowały w przedszkolnej sali jesienną ścieżkę sensoryczną. Tego typu ćwiczenia mają duże znaczenie dla dziecięcych stóp – usprawniają motorykę dużą, rozwijają równowagę i koordynację ruchową oraz dostarczają mnóstwo wrażeń dotykowych. Maluchy przechodziły boso po szyszkach, kasztanach, orzechach, liściach kukurydzy i mchu. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom dużo radości.
przejdź do galerii

26-09-2023
26 września w całej Europie obchodzone jest Święto Języków Obcych. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W tym roku grupa integracyjna czterolatków postanowiła uczcić to święto. Przedszkolaki poznały zwrot "dzień dobry" w różnych językach, najważniejsze i najbardziej popularne obiekty w poszczególnych  krajach oraz dowiedziały się wielu ciekawostek z kultury brytyjskiej, gdyż język angielski jest językiem, którego uczą się w przedszkolu. Na zakończenie dzieci wykonały również pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.
przejdź do galerii

22-09-2023
22 września grupa integracyjna trzylatków powitała jesień. Dzieci poznały charakterystyczne cechy jesiennej aury oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające liście w jesiennych barwach.
przejdź do galerii

20-09-2023
20 września dzieci z naszej placówki obchodziły uroczyście Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowano dla nich zabawy w salach i na świeżym powietrzu, poczęstunki-niespodzianki, wycieczkę do pizzerii, przygotowano dyplomy i medale. Uśmiechy na twarzach dzieci były dowodem na to, że był to dla nich wspaniały dzień...
przejdź do galerii

09-2023
W tym roku w naszym przedszkolu realizowana będzie innowacja opracowana przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Jesiołowską. Promując kulturę Wielkiej Brytanii i z szacunku do monarchini Królowej Elżbiety II sześciolatki z grupy integracyjnej uczciły pierwszą rocznicę śmierci królowej wspominając jej historie, hobby i sposób bycia. Było to pierwsze zadanie z opracowanej innowacji. Dzieci wykonały również pocztówki z ciekawymi miejscami Londynu. W trakcie zajęć wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą.
przejdź do galerii

15-09-2023
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości oraz odwagi w pokonywaniu trudności. Wszystkie zabawy i działania miały na celu pomóc dzieciom odkryć swoje talenty i nauczyć je pracy w grupie. Przedszkolaki brały udział w zajęciach muzycznych, rytmicznych, ruchowych i plastycznych, których motywem przewodnim były duże kropki i maleńkie kropeczki. W tym dniu również dzieci i personel przedszkola ubrali się w ubrania w kropki.
przejdź do galerii

08-09-2023
0
8 września w Domu Pomocy Społecznej w Skrzynie pod hasłem "Życia mała garść" zorganizowany został XX Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Motywem przewodnim w tym roku była muzyka Krzysztofa Krawczyka. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele DPS-ów, Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopieczni specjalnego ośrodka w Gromadzicach, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz przedszkolaki z naszej placówki.
przejdź do galerii

07-09-2023
W ramach Dnia Pierwszej Pomocy, 7 września dzieci z integracyjnej grupy trzylatków poznały specyfikę pracy służb ratunkowych oraz realizowane przez nie zadania. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zaplanowane działania i prace.
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego