Aktualności roku szkolnego 2023/2024 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Listopad 2023

08-11-2023
8 listopada w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia pod nazwą "Kolorowy pociąg". W czterech kolorowych wagonach znajdowały się niespodzianki stanowiące podstawę do wykonywanych przez dzieci kolejnych zadań. Dzieci utrwalały znajomość czterech kolorów poprzez różne rodzaje aktywności tj.: porządkowanie kolorów, zabawy z chustą animacyjną, segregowanie owoców i warzyw oraz tworzenie kolorowych chmur w słoikach. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z radością wykonywały proponowane zadania.
przejdź do galeri

06-11-2023
6 listopada w grupie integracyjnej sześciolatków zorganizowano dla dzieci ruchowe zabawy sensoryczne. Dzieci spacerowały oraz dotykały różnych faktur, opisywały swoje wrażenia, wybierały te, które były dla nich najmilsze i te, które sprawiły im trudności. Zabawy wzbudziły sporo radości i emocji.
przejdź do galeri

03-11-2023
3 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z grupy czterolatków i pięciolatki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach, którzy uczą, bawią i pomagają. Przedszkolaki odgadywali tytuły znanych bajek, układali puzzle, dzielili bohaterów na postaci pozytywne i negatywne, oglądali wspólnie krótkie bajki. Nie zabrakło również zadań ruchowych, z którymi sobie świetnie poradzili. Był to dzień wspanialej zabawy.
przejdź do galeri

Październik 2023

27-10-2023
27 października w grupie sześciolatków zorganizowano zajęcie otwarte. Dzieci w pięknych strojach przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie "Zamyślona pani jesień". Następnie wspólnie z rodzicami wykonały jesienne wieńce. Był to wzruszający i radosny czas dla wszystkich.
przejdź do galeri

26-10-2023
26 października dla wszystkich grup w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzięki czworonogom dzieci zdobywają wiadomości o psie, ćwiczą zmysł dotyku, koncentrację uwagi, intensywność komunikacji werbalnej, rozwijają zdolności relaksacyjne i zwiększają poczucie własnej wartości, a zmniejszają napięcie i stres.
przejdź do galeri

26-10-2023
26 października pod hasłem "My się deszczu nie boimy na spacery wychodzimy" przedszkolaki z grupy integracyjnej pięcio- sześciolatków zorganizowali sobie deszczowe zajęcie. Dzieci doskonale wiedzą, że spacer w jesienny, deszczowy dzień wcale nie musi być nudny. Wystarczą kolorowe parasole oraz kalosze i można się świetnie bawić...
przejdź do galeri

25-10-2023
25 października w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Św. Jana Pawła II "Tobie zawierzyłem".
Jury, w którym zasiadali p. Barbara Stępień, p. Jarosław Rozmarynowski oraz p. Bronisław Mituła wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Naszą placówkę reprezentował Grzegorz Patyk z grupy integracyjnej sześciolatków i zdobył
I miejsce w kategorii przedszkolaków. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galeri

25-10-2023
24 października w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami" w grupie integracyjnej czterolatków zrealizowano zadanie pt. "Sensoryczny tor przeszkód". Celem zadania było: stymulowanie poszczególnych zmysłów, a zwłaszcza dotyku. Wychowankowie musieli pokonać sensoryczny tor przeszkód wykonany z: darów jesieni, produktów spożywczych oraz z gotowych dysków sensorycznych. Mieli możliwość wyciągania "diamentów" z wody za pomocą pęsety lub łyżeczki. Na koniec dzieci rozpoznawały materiały ukryte w pudełkach sensorycznych wkładając do nich rączki – dzięki temu stymulowały rozwój zdolności sensorycznych i pamięciowych. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości, a także nauczyły pokonywać nadwrażliwość dotykową.
przejdź do galeri

10-2023
"LogoSmyki, które ćwiczą swe języki" to nowa edycja logopedycznego projektu profilaktycznego prowadzonego przez Edytę Majewską. Realizowany jest w naszej placówce w grupach  pięciolatków i polega na systematycznie prowadzonych ćwiczeniach usprawniających pracę narządów mowy w sferze orofacjalnej oraz wspólnych działaniach wpływających na poprawną artykulacji głosek. Mowa jest bardzo istotną umiejętnością człowieka, dzięki niej porozumiewamy się ze światem, wyrażamy swoje pragnienia oraz emocje. Rozwój mowy jest procesem, który trwa latami i dobrze jeśli przebiega on harmonijnie. Od pierwszych chwil nasi podopieczni mocno zaangażowali się w realizację zadań z projektu.
przejdź do galeri

10-2023
W październiku przedszkolaki z dwóch grup uczestniczyły w zajęciach sensorycznych. Dzieci mogły poeksperymentować z naturalnym surowcem jakim jest piasek, poznając jego właściwości oraz strukturę. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przenosili piasek na łopatkach, zgrabiali i przesiewali przez sitko oraz budowali różne babki. Zabawa była udana i sprawiła dzieciom wiele radości.
przejdź do galeri

18-10-2023
Z okazji Dnia Poczty Polskiej, który obchodzimy 18 października, grupa pięciolatków poznała charakter pracy i obowiązki listonosza. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, aby trafiła do naszych rak. Przedszkolaki wrzucały listy do skrzynek rozpoznając figurę na znaczku, przeliczając i segregując koperty. Na koniec ułożyły puzzle z najsłynniejszym bajkowym listonoszem.
przejdź do galeri

16-10-2023
16 października w naszej placówce obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. Jego pomysłodawcą był wiceprezes International Union of Bakers and Confectioners - Andreu Llargués. Wybór daty nie był dziełem przypadku: dokładnie 16 października 1945 r. w Quebecu powstała Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, która tego dnia obchodzi Światowy Dzień Żywności. W Polsce chleb jest nie tylko częścią naszego codziennego menu i produktem spożywczym, ale także ważnym symbolem kulturowym. Jest kilkaset gatunków chleba, a najstarszy wypiek piekarniczy pochodzi sprzed 14400 lat. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat chleba oraz jak wygląda produkcja tego produktu.
przejdź do galeri

12-10-2023
W dniu 12 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymały:

1. Katarzyna Bigos
2. Małgorzata Brzezińska
3. Marzena Buda
4. Marlena Dyja
5. Kamila Dziuba
6. Paulina Fuks-Siwik
7. Izabela Grabowska
8. Marzena Gruszka
9. Anna Kowalska
10. Anna Słońska
11. Agnieszka Spychała

Wyróżnienia dyrektora otrzymały: Katarzyna Bogacz, Marlena Bogacz, Agnieszka Kmiecik, Agnieszka Leszczyńska, Małgorzata Papierkowska i Olga Podeszwa.
Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek.

przejdź do galeri

16-10-2023
10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego dnia jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.
przejdź do galeri

10-2023
W ramach zadań z innowacji pedagogicznej "Kuchcikowy przedszkolak" trzy- i czterolatki wykonały wspaniałe kanapki. Wstępem do zadań praktycznych było utrwalenie wiadomości o wartościach odżywczych produktów – głównie sezonowych warzyw – wykorzystanych do zrobienia kanapek. Samo wykonanie kanapek przyniosło dzieciom dużo pozytywnych emocji, a puste talerze był dowodem na to, że smakowały.
przejdź do galeri

09-10-2023
9 października kilka grup z naszej placówki uczestniczyło w zajęciu prowadzonym przez ratowników medycznych. Dzieci utrwalały numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich skorzystać. Ćwiczyły zachowanie się przy zakrztuszeniu oraz przy utracie przez osobę przytomności tj. pozycję boczną ustaloną i resuscytację. Nasi podopieczni bardzo chętnie ćwiczyli techniki ratowania życia i wykazali się dużą wiedzą na ten temat.
przejdź do galeri

06-10-2023
6 października w grupie integracyjnej trzylatków odbyły się zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem piasku. Przy pomocy łopatek dzieci usypały dużą górę piasku, a następnie wykorzystując foremki tworzyły piaskowe kompozycje. Za pomocą stóp i dłoni poznawały strukturę piasku. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i wywołały uśmiechy na ich twarzach.
przejdź do galeri

10-2023
W ramach innowacji z języka angielskiego "Superkids in English" w październiku w grupie trzylatków przeprowadzone zostały zajęcia pt. "Kolory jesieni – Colours of Autumn". Dzieci zapoznały się z kolorami w języku angielskim wskazując je na kolorowym bukiecie liści. Na zakończenie zajęć wspólnie stworzyły pracę plastyczną – jesienne drzewo, którego liście stanowiły stempelki dziecięcych dłoni.
przejdź do galeri

10-2023
We współpracy z rodzicami, ze zgromadzonych przez dzieci "darów jesieni", powstały we wszystkich salach przedszkolnych kolorowe kąciki jesienne.
przejdź do galeri

24-10-2023
24 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszym przedszkolu również uczciliśmy to święto. Grupa integracyjna czterolatków w pięknych przebraniach wraz ze swoimi pluszowymi zwierzakami świetnie bawiła się tego dnia. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta żyjące obok nas również mają swoje prawa. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wybranych zwierząt z całego świata, tańczyły i bawiły się do "zwierzakowych" utworów w języku polskim i angielskim, układały puzzle oraz wykonały maski – zwierzątka. Dzieci opowiadały również o swoich ulubionych zwierzętach. Na koniec każdy otrzymał medal. Dzień ten był pełen uśmiechu i radości.
przejdź do galeri

23-10-2023
23 października był wyjątkowym dniem dla społeczności naszego przedszkola. W ramach ogólnopolskiego programu PFRON "Dostępna przestrzeń publiczna" nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie na budowę integracyjnego placu zabaw. Czek na kwotę 550 tys. zł uroczyście przekazali placówce pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg oraz Poseł na Sejm RP - Paweł Rychlik. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wicestarosta Wieluński - Krzysztof Dziuba oraz Wiceburmistrz Wielunia - pani Joanna Skotnicka – Fiuk. Z całego serca serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w realizacji dziecięcych marzeń inicjatorkom tego przedsięwzięcia, paniom Justynie Godszling-Graczyk i Katarzynie Kostrzewie.
przejdź do galeri

Wrzesień 2023

09-2023
Z okazji Dnia Chłopaka dla kilku grup z naszej placówki zorganizowano wycieczki do Fun Zone. Dla dzieci był to bardzo aktywny czas, pełen zabawy i radości. Dzieci mogły zjeżdżać na zjeżdżalniach, skakać na trampolinach, pływać w basenie pełnym kulek, a na koniec zjadły pyszne frytki.
przejdź do galeri

30-09-2023
30 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. Dla dzieci zorganizowano zabawy, poczęstunki, a dla chłopców upominki i życzenia...
przejdź do galeri

29-09-2023
29 września dzieci z grupy trzylatków przygotowały w przedszkolnej sali jesienną ścieżkę sensoryczną. Tego typu ćwiczenia mają duże znaczenie dla dziecięcych stóp – usprawniają motorykę dużą, rozwijają równowagę i koordynację ruchową oraz dostarczają mnóstwo wrażeń dotykowych. Maluchy przechodziły boso po szyszkach, kasztanach, orzechach, liściach kukurydzy i mchu. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom dużo radości.
przejdź do galeri

26-09-2023
26 września w całej Europie obchodzone jest Święto Języków Obcych. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W tym roku grupa integracyjna czterolatków postanowiła uczcić to święto. Przedszkolaki poznały zwrot "dzień dobry" w różnych językach, najważniejsze i najbardziej popularne obiekty w poszczególnych  krajach oraz dowiedziały się wielu ciekawostek z kultury brytyjskiej, gdyż język angielski jest językiem, którego uczą się w przedszkolu. Na zakończenie dzieci wykonały również pracę plastyczną związaną z tematem zajęć.
przejdź do galeri

22-09-2023
22 września grupa integracyjna trzylatków powitała jesień. Dzieci poznały charakterystyczne cechy jesiennej aury oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające liście w jesiennych barwach.
przejdź do galeri

20-09-2023
20 września dzieci z naszej placówki obchodziły uroczyście Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji zorganizowano dla nich zabawy w salach i na świeżym powietrzu, poczęstunki-niespodzianki, wycieczkę do pizzerii, przygotowano dyplomy i medale. Uśmiechy na twarzach dzieci były dowodem na to, że był to dla nich wspaniały dzień...
przejdź do galeri

09-2023
W tym roku w naszym przedszkolu realizowana będzie innowacja opracowana przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Jesiołowską. Promując kulturę Wielkiej Brytanii i z szacunku do monarchini Królowej Elżbiety II sześciolatki z grupy integracyjnej uczciły pierwszą rocznicę śmierci królowej wspominając jej historie, hobby i sposób bycia. Było to pierwsze zadanie z opracowanej innowacji. Dzieci wykonały również pocztówki z ciekawymi miejscami Londynu. W trakcie zajęć wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą.
przejdź do galeri

15-09-2023
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości oraz odwagi w pokonywaniu trudności. Wszystkie zabawy i działania miały na celu pomóc dzieciom odkryć swoje talenty i nauczyć je pracy w grupie. Przedszkolaki brały udział w zajęciach muzycznych, rytmicznych, ruchowych i plastycznych, których motywem przewodnim były duże kropki i maleńkie kropeczki. W tym dniu również dzieci i personel przedszkola ubrali się w ubrania w kropki.
przejdź do galeri

08-09-2023
0
8 września w Domu Pomocy Społecznej w Skrzynie pod hasłem "Życia mała garść" zorganizowany został XX Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Motywem przewodnim w tym roku była muzyka Krzysztofa Krawczyka. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele DPS-ów, Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopieczni specjalnego ośrodka w Gromadzicach, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych oraz przedszkolaki z naszej placówki.
przejdź do galeri

07-09-2023
W ramach Dnia Pierwszej Pomocy, 7 września dzieci z integracyjnej grupy trzylatków poznały specyfikę pracy służb ratunkowych oraz realizowane przez nie zadania. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zaplanowane działania i prace.
przejdź do galeri

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego