Aktualności roku szkolnego 2015/2016 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2016

06-2016
Pod koniec czerwca w grupach pięciolatków odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. W uroczystościach brali udział również rodzice i dyrekcje przedszkola. Oprócz dyplomów i upominków dla dzieci, dyrekcje wyróżniły również rodziców, którzy szczególnie mocno zaangażowani byli w życie naszej placówki.
przejdź do galerii

06-2016
W tym roku szkolnym dwie grupy integracyjne pięciolatków wzięły udział w warsztatach rozwijających twórczość dziecka. Warsztaty prowadzone były przez specjalistę z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wieluniu.
przejdź do galerii

17-06-2016
17 czerwca br. w holu naszego przedszkola odbyła się Eko - Biesiada Rodzinna. Impreza została zorganizowana w ramach realizacji programu autorskiego "Przedszkolaki z Ekopaki". Główną częścią Eko - Biesiady były występy naszych wychowanków, którzy śpiewem i tańcem pragnęli uświetnić imprezę, a w sposób szczególny wystąpić dla swoich kochanych rodziców. Po zaprezentowaniu się na scenie wszystkich przedszkolaków, nastąpiła degustacja ekologicznej żywności. Stoiska zostały przygotowane przez rodziców, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością w przyrządzeniu doskonałych kanapek, pizzy, soków, owocowych szaszłyków, przekąsek, gofrów i ekologicznych ciast.
przejdź do galerii

16-06-2016
W ramach współpracy w rodzicami, grupa integracyjna pięciolatków gościła tatę Oliwiera Gajdy - grotołaza z Wieluńskiej Grupy 'Speleo". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści pana Karola Gajdy, o zwiedzaniu jaskiń, sposobach bezpiecznego schodzenia pod ziemię i o tym, co można zobaczyć w jaskiniach. Serdecznie dziękujemy za ciekawą opowieść o tej niebezpiecznej, wymagającej zaufania do innych ludzi, ale też pięknej pasji.
przejdź do galerii

14-06-2016
14 czerwca 2016 r.  w naszym przedszkolu odbył się  II Międzyprzedszkolny Konkurs  Języka Angielskiego  „Easy English”. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego mgr Karina Stępień. W konkursie uczestniczyło 11 przedszkolaków z czterech wieluńskich przedszkoli. I miejsce zajęła Mia Chudecka z naszego przedszkola oraz Filip Hendrych z Publicznego Przedszkola nr 2. II miejsce zajął Michał Pyrek z naszej placówki, a III miejsce Ewa Chalusiak również z naszego przedszkola i Antonina Szaniec z Publicznego Przedszkola nr 3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Hurtownie Papierniczą „PAPES” i Biuro Podatkowo- Księgowe Krystyna Mielczarek. Gratulujemy!!!
przejdź do galerii

07-06-2016
Czerwcowa audycja muzyczna pt. "Podróżny bagaż wakacyjnego włóczykija" przeniosła wszystkich zgromadzonych widzów na gorące wyspy. Duet artystów: pani Agnieszka Izydorczyk oraz pan Michał Izydorczyk, tańcem, śpiewem i grą opowiadali o życiu na wyspach. Zaprezentowali również grę na tykwie, ukulele oraz gitarze elektrycznej. Dziewczynki mogły zatańczyć taniec hawajski, a chłopcy zagrać do tańca. Na zakończenie wszystkich rozruszał utwór "Hakuna Matata"
przejdź do galerii

06-06-2016
6 czerwca w holu przedszkola odbyła się lekcja przyrody dla pięciolatków, którą prowadziły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu. Dzieci wysłuchały i doskonale odpowiadały na pytania dotyczące segregowania śmieci, a następnie w formie zabaw mogły samodzielnie decydować o tym, jak segregować odpady i jak należy dbać o środowisko.
przejdź do galerii

02-06-2016
Od 2 czerwca w holu naszej placówki można obejrzeć prace plastyczne i plakaty o tematyce ekologicznej. Wykonawcami wszystkich prac były pięciolatki z grup integracyjnych, a wystawa została zorganizowana w ramach realizacji autorskiego programu "Przedszkolaki z Ekopaki". Celem zadania było rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, kształtowanie szacunku do przyrody oraz rozumienie konieczności ochrony środowiska przed zanieczyszczeniem. Gratulujemy dzieciom wspaniałych pomysłów.
przejdź do galerii

02-06-2016
2 czerwca br. grupa integracyjna pięciolatków wraz z opiekunami gościła w Telewizji Kablowej Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą prezentera, obsługi technicznej, jak również zaprezentować się przed kamerą i zobaczyć w monitorze telewizora. W ramach podziękowań na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "W przyjaźni tkwi siła". Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!!!
przejdź do galerii

02-06-2016
2 czerwca nasza placówka, już po raz drugi w tym roku, gościła przedstawicieli Łódzkiego Hospicjum, aby podsumować akcję zbierania nakrętek "Zostań Super Zakrętakiem". Nasze przedszkole wraz z Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie zebrało kilka worków nakrętek, które pozwolą na zakup sprzętu medycznego. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do tej akcji!!!
przejdź do galerii

01-06-2016
Dzień Dziecka w naszym przedszkolu był dla naszych wychowanków dniem pełnym wrażeń. Od rana w holu naszej placówki odbywały się konkurencje sportowe zorganizowane przez panią Katarzynę Bogacz oraz panią Grażynę Kaczmarek. Po zabawach nasi rodzice przygotowali dla dzieci wspaniały poczęstunek. W drugiej części dnia przedstawiciele naszej placówki uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Gminę Wieluń i Publiczne Przedszkole nr 1 w Wieluniu. Dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w pokazie mody inspirowanej latami osiemdziesiątymi. W tych samych latach odbyły się pokazy taneczne. Nasze dzieci przygotowane przez panie: Małgorzatę Brzezińską, Annę Słońską i Agnieszkę Kmiecik zatańczyły do utworu "Thriller" Michaela Jacksona. Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy!!!
przejdź do galerii

01-06-2016
W naszej filmowej galerii pojawiła się relacja z wizyty naszych podopiecznych w Wieluńskiej Telewizji Kablowej TVK WSM.
przejdź do galerii

Maj 2016

23-05-2016
We wrześniu 2015 roku powstał program z zakresu edukacji teatralnej "Każdy może być aktorem", którego autorkami są: Aleksandra Szymicka, Aneta Jaskuła, Magdalena Wabnic-Staruch, Wioletta Frankowska i Katarzyna Miroszewska. Myślą przewodnią oraz podstawą dobru treści było wykazanie, że twórczość dziecięca jest doskonałym punktem wyjścia do podejmowania różnorodnych działań.
Jednym z projektów było ogłoszenie konkursu literackiego dla rodziców i dzieci na
"Bajkę, bajeczkę opowiastkę". Zgodnie  z regulaminem rodzice pisali bajki, dzieci rysowały ilustracje. Na konkurs wpłynęło 15 fantastycznych utworów.
23 maja 2016r. w przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom. Pierwsze miejsce zajęła
"Bajka na dobry sen" Bartosza i Przemysława Hałubca, drugie – "Opowieść o Miłoszku Okruszku i księżniczce Liliance" Dawida Dudka i Elżbiety Adamskiej, trzecie "Różyczka"Barbary i Anny Chojki.
Wszystkim uczestnikom, sponsorom i jurorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

przejdź do galerii

14-05-2016
14 maja, w centrum Wielunia odbyła się cykliczna impreza sportowa "Pętla Wieluńska". Nasze dzieci reprezentowały placówkę w kategorii dziewczynek i chłopców. W imprezie wzięło udział 11 dzieci: 5 dziewczynek i 6 chłopców. Wszyscy bardzo dzielnie brali udział w biegu i na koniec otrzymali dyplomy i medale – serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

11-05-2016
11 maja, na zaproszenie nauczycielek Ireny Janeckiej, Aliny Romanowskiej i Kingi Zimoch, w naszej placówce gościliśmy grupę przedszkolaków z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie wraz z wychowawczynią Mirosławą Graczyk i rodzicami. Zaproszone przedszkolaki i dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków  wspólnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych, w zajęciu pokazowym w Sali Doświadczania Świata oraz poczęstunku. Na zakończenie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia kolorowych sal w naszym przedszkolu.  Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!!!
przejdź do galerii

05-05-2016

5 maja, w holu naszej placówki rozbrzmiewały afrykańskie rytmy. W audycji muzycznej "Rytm czy melodia" artyści wykonali: "Piosenkę o Kenii" utwór "Kumbaya", "Piosenkę o lwie" oraz "Kolorowe kredki". Dzieci poznały instrumenty charakterystyczne dla afrykańskiego folkloru: grzechotki z tykwy, balafon, kalimbę oraz afrykański bęben djembe. Julka, Igor oraz Ola mieli okazję zagrać na djembe razem z naszymi gośćmi: panią Asią oraz panem Bartkiem.
przejdź do galerii

24-05-2016
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do Publicznego Przedszkola Nr4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu na rok 2016/2017
( --->  Dla rodziców -> Do pobrania <--- )

Kwiecień 2016

23-04-2016
23 kwietnia br. drużyna z naszego przedszkola wraz z opiekunem Pauliną Panek wzięła udział w XII Turnieju Komunikacyjnym "Zielone światło dla przedszkolaka". Dzieci chętnie brały udział w różnych konkurencjach dotyczących bezpieczeństwa na drodze, wspólnie bawiły się i tańczyły z dziećmi z innych przedszkoli. Zawodnicy odebrali dyplomy, medale i nagrody, z których byli bardzo dumni. Serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

16-04-2016
16 kwietnia br. w Spółdzielczym Domu Kultury WSM odbył się Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Ekologicznej "Z przyrodą zgodnie żyj", którego organizatorem było nasze przedszkole. Celem festiwalu było propagowanie proekologicznych postaw, oswajanie dzieci ze sceną, prezentowanie ich zainteresowań i uzdolnień oraz integracja środowiska przedszkolnego. Pomysłodawczyniami festiwalu były nauczycielki: Agnieszka Kmiecik, Anna Słońska i Małgorzata Brzezińska - autorki programu z zakresu edukacji proekologicznej.
W festiwalu wzięły udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych z wieluńskich przedszkoli, a w części pozakonkursowej pięciolatki z naszej placówki oraz podopieczni pani Zofii Szpikowskiej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.
Jury w składzie: pani Dorota Staszak, pan Piotr Sitarski oraz pan Krzysztof Błaszczyk oceniło występy wszystkich przedszkolaków i wyłoniło zdobywców nagród Grand Prix: Antoninę Strózik z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu oraz Agatę Kukuczkę i Krystiana Smolnika z Publicznego Przedszkola nr 4 w Wieluniu.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody ufundowane przez Gminę Wieluń oraz słodkie upominki sponsorowane przez Market Carrefour i RHS „Sedal” Sp. z o.o. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

przejdź do galerii

13-04-2016

13 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej "I like to sing". Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i znajomość języka angielskiego. Nasze przedszkole reprezentowali wychowankowie z grup integracyjnych pięciolatków: Elena Majcher, Kacper Maniak, Krystian Smolnik i Amelia Siwik.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem i za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe..  

przejdź do galerii

08-04-2016
8 kwietnia w holu przedszkola odbyła się audycja muzyczna pt. "Wielokulturowy wymiar Podlasia". Para tancerzy zaprezentowała tańce lubelskie: polkę lubelska, cygana, ceglarza, osę i oberka lubelskiego. Dzieci miały możliwość zatańczyć wspólnie z gośćmi oraz poznać strój lubelski...
przejdź do galerii

07-04-2016
7 kwietnia br. dzieci z grup integracyjnych naszego przedszkola wzięły udział w XVI Integracyjnym Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci "Bawmy się Razem" w Łodzi. Tematem przewodnim przygotowywanych występów była podróż wehikułem czasu. Nasi wychowankowie zaprezentowali ciekawe przedstawienie słowno - muzyczno - ruchowe i wrócili zadowoleni z indywidualnymi nagrodami i statuetką dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy.
przejdź do galerii

Marzec 2016

03-2016
W naszej filmowej galerii pojawiła się relacja z przedstawienia "Dzień Postaci z Bajek".
przejdź do galerii

03-2016
Regulamin rekrutacji do Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu na rok szkolny 2016/2017 ( ---> Dla rodziców -> Do pobrania <--- )

03-2016
Pod koniec marca w naszym przedszkolu zorganizowano Kiermasz Rękodzieła Artystycznego. Na kiermaszu pojawiły się prace wykonane przez uczniów z Gromadzic, które tematyką nawiązywały do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.  
przejdź do galerii

21-03-2016
21 marca br. nasi wychowankowie uroczyście powitali wiosnę. Dzieci w barwnym korowodzie przeszli z Marzanną po korytarzach przedszkola, a następnie Marzanna została wywieziona z placówki jako symbol końca zimy. Wybuchem radości i kolorów wszyscy powitali Panią Wiosnę przybyłą na rowerze. W radosnych nastrojach przedszkolaki utworzyły rozśpiewane i roztańczone koła witając nową porę roku.
przejdź do galerii

17-03-2016
17 marca br. na hali sportowej WOSiR odbyła się II Sportowa Olimpiada Integracyjna, w której uczestniczyły dzieci z grup integracyjnych pięciolatków. Organizatorem tej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu. Celem olimpiady było kształtowanie tolerancji, opiekuńczości, troskliwości i solidarności oraz integracja wszystkich dzieci. Oprócz naszych wychowanków wzięły w niej udział również uczniowie klas 1-3 ze szkoły. Gośćmi specjalnymi olimpiady byli: pan Jacek Przebierała - dwukrotny zdobywca brązowego medalu na paraolimpiadzie w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku, oraz pan Tomasz Błaszczak - zdobywca mistrzostwa świata juniorów w biegach przełajowych i skoku w dal w Dublinie w 2008 roku. Wszyscy zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce i otrzymali z rąk gości specjalnych medale..
przejdź do galerii

10-03-2016
10 marca br. odbyła się w naszej placówce audycja muzyczna pt. "Świat muzyki - muzyka świata". Pan Michał Mroziński oraz pan Kamil Bilski - grając na akordeonie i saksofonie - zabrali nas w podróż dookoła świata. Usłyszeliśmy: "Nad pięknym modrym Dunajem" z Węgier, "W grocie króla gór" z Norwegii, włoską Tarantellę, Greka Zorbę, El Condor Pasa z Ameryki Południowej i francuskiego Kankana. Spotkanie zakończył utwór "Don't worry, be happy" autorstwa Bobby'ego McFerrina.
przejdź do galerii

07-03-2016
W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wieluniu, uczniowie piątej klasy odwiedzili pięciolatki i z podziałem na role, przeczytali dzieciom opowiadanie pt. "Trzy świnki". Pięciolatki natomiast z grupy integracyjnej zaprosili uczniów wszystkich klas pierwszych na inscenizację bajki pt. "Czerwony Kapturek". Spotkania te dostarczyły wielu miłych wrażeń i radości dzieciom oraz wychowawcom.
przejdź do galerii

06-03-2016
Sala Doświadczania Świata - artykuł z cyklu Nasze publikacje (zakładka Dla rodziców ->Nasze publikacje)

06-03-2016
Sala Doświadczania Świata - galeria zdjęć.
przejdź do galerii

03-03-2016
3 marca br. w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Postaci z Bajek". Impreza zorganizowana została w ramach realizacji programu  z zakresu edukacji teatralnej „Każdy może być aktorem”, którego autorkami są nauczycielki: Aleksandra Szymicka, Magdalena Wabnic, Aneta Jaskuła, Wioletta Frankowska i Katarzyna Miroszewska. Głównym celem uroczystości było rozbudzanie potencjału dziecka poprzez wzbogacanie warsztatu aktorskiego i umiejętności pozwalających na wyzwalanie swobodnej i twórczej ekspresji oraz rozwijanie dziecięcej wrażliwości na żywe słowo. Wystąpiły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w inscenizacjach różnych bajek. Na scenie pojawili się: Kot w butach, Kaczka Dziwaczka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Kubuś Puchatek, Kopciuszek i Śpiąca Królewna. Widownia uczestniczyła w zabawie odgadując kto stoi na scenie. Między kolejnymi występami przygotowane zostały natomiast taneczne przerywniki nawiązujące do każdej z bajek, które wspaniale poprowadziła pani Grażyna Kaczmarek.
przejdź do galerii

Luty 2016

12-02-2016
12 lutego br. na zaproszenie pedagog Kingi Zimoch w naszej placówce odbyło się spotkanie poetyckie z autorką wierszy dla dzieci i dorosłych Panią Anną Dwornicką. Spotkanie przebiegało pod hasłem: "Żyję dobrze, żyję zdrowo - świat się śmieje kolorowo!". Autorka podczas rozmów z dziećmi przedstawiła wiersze o tematyce prozdrowotnej oraz związanych z różnymi cechami charakteru. Serdecznie dziękujemy Pani Ani za przyjęcie zaproszenia.
przejdź do galerii

10-02-2016
Muzyczne spotkanie 10 lutego br. zatytułowane było "Ale jazz". Duet muzyków: pan Michał Izydorczyk oraz pan Adam Przybylski, zaprezentowali widowni znane utwory grane "na jazzowo". Usłyszeliśmy "Satin doll", "Sunny", "Cantelope Island" i "Kolorowe kredki" z dziecięcego repertuaru. Dzieci mogły poznać sposób gry i możliwości gitary elektrycznej i kontrabasu oraz uczestniczyć w zgadywankach muzycznych.
przejdź do galerii

02-2016
W naszej filmowej galerii pojawiły się trzy nowe relacje filmowe - z Mikołajkowych zabaw oraz z uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które miały miejsce w dwóch grupach pięcioletnich.
przejdź do galerii

03-02-2016
3 lutego, na zaproszenie pedagoga Kingi Zimoch, w naszej placówce gościliśmy grupę uczniów drugiej klasy Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie wraz z wychowawczynią Aleksandrą Rychlik. Uczniowie i dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków uczestniczyli we wspólnych zabawach integracyjnych, w zajęciu pokazowym w Sali Doświadczania Świata oraz poczęstunku. Na zakończenie wizyty uczniowie przedstawili krótką inscenizację pt. „Rok ma 12 miesięcy”. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!!!
przejdź do galerii

Styczeń 2016

29-01-2016
29 stycznia odbył się VI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla przedszkolaków w Kadłubie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków: Elena Majcher, Nadia Podgórska i Krystian Smolnik. Dzieci przygotowane przez nauczycielki Irenę Janecką, Alinę Romanowską i Kingę Zimoch wykonały pastorałkę pt. "Aniołki" czym zgromadzoną publiczność wprawiły w zachwyt. Nasze aniołki i Florian strażak otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

01-2016
Jak co roku w styczniu, we wszystkich grupach naszej placówki odbyły się uroczystości poświęcone Babciom i Dziadkom. Przygotowane wiersze, piosenki i inscenizacje to podziękowania od wnuków za ich wielkie serce i miłość.
przejdź do galerii

26-01-2016
26 stycznia w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. W pięknej scenerii, z mnóstwem kolorowych baloników, dzieci bawił animator muzyczny, pan Paweł Warzecha. Przedszkolaki zachwyciły pomysłowymi strojami przygotowanymi przez swoich rodziców, a roześmiane buzie, szalone podskoki, pląsy i korowody, świadczyły o tym, że wszyscy bawią się doskonale. Nawet rodziców, podziwiających swoje pociechy, poderwała do wspólnej zabawy, muzyka i atmosfera karnawałowego balu.
przejdź do galerii

19-01-2016
19 stycznia odbyła się audycja muzyczna pt. "W krainie baśni tysiąca i jednej nocy". Za sprawą muzycznych opowieści Szeherezady, dzieci przeniosły się do dawnej Persji, Egiptu, Turcji i na Saharę. Duet artystów: pani Agnieszka Izydorczyk oraz pan Michał Izydorczyk, tańcem oraz grą na orientalnych instrumentach oczarowały młodych widzów, którzy również mogli spróbować swych sił na scenie.
przejdź do galerii

13-01-2016
13 stycznia podsumowana została zbiórka charytatywna na rzecz zwierząt w schronisku w Czartkach. We wszystkich przedszkolach wieluńskich zbierano karmę, miski, smycze, kołdry, koce i smakołyki. Przedstawicielka schroniska przyjechała po zgromadzone podarunki wraz z małym szczeniakiem, z którym nasi wychowankowie mogli się pobawić. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
przejdź do galerii

Grudzień 2015

12-2015
W grudniu, w wielu grupach naszej placówki, odbyły się świąteczne spotkania rodzinne, zajęcia otwarte lub warsztaty dla rodziców. Trzylatki dekorowały papierowe choinki lub ozdoby z masy solnej. Czterolatki wysłuchały "Legendy o choince", wykonały wspaniałe ozdoby choinkowe lub uczestniczyły w "Świątecznych warsztatach", na których ozdabiały drewniane choinki techniką decoupage. Pięciolatki natomiast pokazały swoje umiejętności na zajęciach otwartych. W całym przedszkolu odczuwaliśmy świąteczny nastrój.
przejdź do galerii

21/22-12-2015
21 i 22 grudnia br. w grupach pięciolatków uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, czytali swoim młodszym kolegom bajki. Na zakończenie wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i wyrazili nadzieję na ponowne spotkanie.
przejdź do galerii

12-2015
"Podziel się tym co masz" - pod takim hasłem w naszej placówce przebiegła świąteczna zbiórka rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Komornikach. Organizatorkami akcji były Paulina Panek i Kinga Zimoch. Zebrane i przekazane podarunki sprawiły dzieciom  ogromną radość. Serdecznie dziękujemy wychowankom i ich Rodzicom za przyłączenie się do tej akcji!!!
przejdź do galerii

11-12-2015
11 grudnia br. trzy grupy integracyjne pięciolatków były w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu na przedstawieniu pt. "Kłopoty Św. Mikołaja" Przedstawienie przygotowali starsi koledzy naszych wychowanków - uczniowie piątej klasy, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Elżbiety Szaniec. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe wrażenia.
przejdź do galerii

08-12-2015
W świątecznej audycji muzycznej pt "My się zimy nie boimy" usłyszeliśmy kolędy, pastorałki i zimowe przeboje. Na fagocie grała pani Anna Wojtus, a na gitarze elektrycznej pan Rafał Wojtus. Oprócz przebojów "Let it snow" i "Kto wie, czy za rogiem" usłyszeliśmy również kolędy "Cicha noc", "Bóg się rodzi" i "Przybieżeli do Betlejem". Eryk i Michał mieli okazję zagrać na fagocie oraz na stroikach od fagotu. Wszyscy poczuli świąteczną atmosferę.
przejdź do galerii

04-12-2015
4 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Mikołajem. Uroczystość rozpoczęła się bajką czytaną przez specjalnego gościa - panią Alinę Frejusz z Radia Ziemi Wieluńskiej, a następnie Mikołaj oraz Jego pomocnicy, poprowadzili wiele zabaw dla dzieci. Na koniec wszystkim rozdano prezenty, a każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
przejdź do galerii

03-12-2015
3 grudnia, dwie grupy integracyjne pięciolatków wyjechały na wycieczkę do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl "Jaś i Małgosia". Widowisko, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, zakończone zostało spotkaniem z Mikołajem i wręczeniem prezentów. wizytę.
przejdź do galerii

Listopad 2015

30-11-2015
30 listopada stał się w naszym przedszkolu dniem zabawy i andrzejkowych wróżb. W wielu grupach dzieci przepowiadały sobie przyszłość, miały możliwość przebrania się za ulubionych bohaterów, spotkania wróżek i przeżywania wielu emocji.
przejdź do galerii

25-11-2015
25 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z poetką i pisarką panią Magdaleną Kapuścińską. Nasz gość zaprezentował pełne magii opowiadanie oraz wiersze dla dzieci. Mogliśmy też zobaczyć wydany już tomik wierszy dla dorosłych pt. "Moja Alchemia", a dzieci zarówno z młodszych jak i starszych grup, przedstawiły naszemu gościowi to, co lubimy robić podczas pobytu w przedszkolu oraz pięknie podziękowały za wizytę.
przejdź do galerii

21-11-2015
21 listopada na hali WOSiR odbyła się XIV Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków. Uczestnikami tej imprezy było dziesięć przedszkoli z Gminy Wieluń.
Po pełnych emocji konkurencjach, nasze przedszkole zajęło I miejsce. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody oraz puchar i upominek dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy złotym medalistom!!!

przejdź do galerii

20-11-2015
20 listopada dzieci z dwóch grup integracyjnych złożyły wizytę w Zespole Szkół Specjalnych w Wieluniu. Uczniowie i nauczyciele szkoły przygotowali przedstawienie "Czerwony Kapturek" oraz mnóstwo zagadek, zadań i zabaw ruchowych dla swoich gości. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i dostarczenie nam wielu pozytywnych wrażeń.
przejdź do galerii

17-11-2015
17 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Dzieci, które miały już do czynienia z tego typu ćwiczeniami w latach ubiegłych, bardzo sprawnie opuściły placówkę. Kolejny egzamin, związany z edukacją dotyczącą zdrowia i bezpieczeństwa, został zdany na medal.
przejdź do galerii

12-11-2015
12 listopada w naszym przedszkolu odbył się Ekologiczny Konkurs Recytatorski pt: "Recytuję to, co czuję". Wzięły w nim udział dzieci z grup pięciolatków, które barwnymi strojami i ciekawymi wierszami przybliżyły wszystkim tematykę związaną z uwrażliwieniem na piękno przyrody, zaprezentowały prawidłową artykulację i dzielnie pokonywały lęk występu przed szerszą publicznością.
Konkurs był elementem realizowanego w placówce ekologicznego programu autorskiego
"Przedszkolaki z Ekopaki".
Jury, w składzie: Iwona Nowak – nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie, Agnieszka Stępień – przedstawicielka Marketu Carrefour oraz Mirosław Bednarek z Nadleśnictwa Wieluń, przyznało wyróżnienia trzem duetom: Laurze Szparniak i Kevinowi Duchnikowi, Amelce Siwik i Igorowi Kabalcowi oraz Oldze Bednarek i Jakubowi Dworniakowi.
Nagrody dla wszystkich dzieci ufundowali: Firma "PIOTR" Piotr Kaczmarzyk, Supermarket Sedal oraz Market Carrefour. Serdecznie dziękujemy!!!

przejdź do galerii

06-11-2015
6 listopada w naszym przedszkolu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. W audycji pt. "O dziejach Narodu poprzez muzykę i śpiew", artyści zaprezentowali takie utwory jak: "Płynie Wisła, płynie", "Wojenko, wojenko", "Hej, hej, ułani", "My pierwsza brygada" oraz "Maszerują strzelcy". Pieśni wykonała pani Agnieszka Nastarowicz, a na trąbce grał pan Pavel Samokhin.
przejdź do galerii

Październik 2015

10-2015
W ramach współpracy z Marketem "Carrefour" pięciolatki z grupy integracyjnej wykonały jesienną wystawę. Z dostarczonych przez sklep warzyw oraz materiałów papierniczych, dzieci wyczarowały wspaniałe kukiełki. Fantazja i pomysłowość zostały nagrodzone upominkami dla każdego dziecka, a stworzoną wystawę można było oglądać w markecie.
przejdź do galerii

23-10-2015
23 października trzylatki z grupy prowadzonej przez Paulinę Panek i Katarzynę Miroszewską, samodzielnie przygotowały kanapki. Pod hasłem "Kolorowe i zdrowe" powstały barwne przekąski, które dzieciaki zjadły z wielkim apetytem.
przejdź do galerii

10-2015
Na jesienne dni czterolatki z naszej placówki zaproponowały kompot wykonany z owoców, które zgromadziły w kąciku przyrodniczym. Samodzielnie przygotowany, zdrowy napój, smakował wspaniale.
przejdź do galerii

10-2015
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcje naszego przedszkola złożyły życzenia pracownikom oraz wręczyły nagrody. W tym roku nagrodzeni zostali:

  • Andrzej Cichalewski

  • Irena Janecka

  • Honorata Kazimierczak

  • Agnieszka Kmiecik

  • Iwona Pawyza

  • Anna Słońska

  • Beata Tomasik

  • Krystyna Wilk

  • Barbara Zawierta

  • Kinga Zimoch

Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała wicedyrektor naszej placówki Anna Majcher
przejdź do galerii

08-10-2015
8 października w holu naszego przedszkola odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja muzyczna pt. "Gipsy swing - muzyka, która łączy kultury". Dzieci wysłuchały koncertu zespołu Club de Paris, który zaprezentował, znaną z bajek, muzykę lat dwudziestych. Duet muzyków pięknie zagrał "Kiedy zapada zmierzch", "Alleluja", utwór cygański "Milko", "Oczy czarne", porwał dzieci do tańca w parach oraz zaprezentował techniki gry na gitarze i skrzypcach.
przejdź do galerii

02-10-2015
2 października, dwie grupy integracyjne pięciolatków uczestniczyły w zajęciu realizowanym w ramach programu ekologicznego "Przedszkolaki z Ekopaki". Pan Mirosław Bednarek z Nadleśnictwa Wieluń umożliwił dzieciom zapoznanie się z pracą leśnika, poznanie tajemnic lasu i wzbogacenie wiedzy na temat roślin i zwierząt żyjących w otaczającym nas środowisku. Dodatkową atrakcją dla dzieci było to, iż zajęcie odbyło się w Lasku Miejskim i w Ogrodzie Botanicznym w Wieluniu.
przejdź do galerii

Wrzesień 2015

19-09-2015
19 września w Łodzi odbyły się uroczyste obchody "IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka" organizowane przez dyrektorów łódzkich przedszkoli miejskich.
Na zaproszenie Pani Małgorzaty Karczewskiej – dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Łodzi, na uroczystość pojechała grupa integracyjna pięciolatków z naszej placówki. Występ naszej grupy rozpoczął obchody. Dzieci zaprezentowały inscenizację piosenki pt. „Pomidorek”.
Celem imprezy było propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, dostarczenie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem, propagowanie ruchu i aktywności fizycznej, jako sposobu na zdrowie.  Duże znaczenie miała także integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób i instytucji mających wpływ na wizerunek i jakość funkcjonowania przedszkoli.

przejdź do galerii

09-2015
We wrześniu w naszej placówce odbyły się lekcje bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego. Zajęcia prowadzone były w salach, w terenie oraz w holu przedszkola z udziałem policjanta pana Waldemara Kozery.
przejdź do galerii

09-2015
Na początku września podsumowaliśmy ubiegłoroczną akcję "Zostań Super Zakrętakiem". Nasza placówka, współpracując z Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie, zebrała dla Łódzkiego Hospicjum ogromne ilość nakrętek. Zbiórka ta pozwoli na zakup sprzętu medycznego dla dzieci i jest jednocześnie elementem edukacji ekologicznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w naszą akcję, którą będziemy kontynuować również w roku bieżącym.
przejdź do galerii

09-2015
Przez cały wrzesień, w holu naszego przedszkola, można podziwiać wystawę prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach. Wspaniałe prace wykonano rozmaitymi technikami: ceramika, decoupage, malowanie na jedwabiu, odlewy gipsowe, malowanie szpachelką malarską, shabby chic, malowanie pastelami suchymi i kaboszonowa biżuteria. Zapraszamy!
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego