Aktualności roku szkolnego 2016/2017 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2017

06-2017
"Ich pierwszy polonez" - zakończenie nauki przedszkolnej w grupie 6-letniej integracyjnej.
przejdź do galerii

20-06-2017
20 czerwca dzieci z grupy 5-latków wraz z opiekunami grupy odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne "Agrochatka - Zielony Zakątek" w Skrzynnie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wychowankom warunków życia na wsi, zapoznanie ze zwierzętami wiejskimi - co było największą atrakcją, a szczególnie karmienie koni, kóz i owiec. Gospodarze przygotowali jako poczęstunek kiełbaskę z ogniska i świeże bułeczki, soki oraz ekologiczne truskawki. Dzieci korzystały również z placu zabaw, boiska do gry w piłkę, oraz z zakątków relaksu takich jak leżaki i hamaki. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła.
przejdź do galerii

06-2017
Z okazji Dnia Dziecka w Publicznym Przedszkolu nr 4 wystąpiła grupa niezwykłych aktorów w humorystycznej inscenizacji "Królewna Śmieszka". W role wcielili się rodzice dzieci z grup integracyjnych 6-latków. Charakteryzacje wykonane przez rodziców były wyjątkowe i niespodzianką było zakończenie przedstawienia, ponieważ dzieci nie rozpoznały wcześniej swoich rodziców. W inscenizacji brali udział:
Śmieszka – Katarzyna Gaik,
Książę – Filip Chalusiak,
Babcia – Anna Bednarek,
Konferansjer – Agnieszka Stępień,
Czarownik – Diana Drosińska,
Kasnale: Małgorzata Parzyjagła, Beata Kukuczka, Anna Mrowiec, Małgorzta Cichecka
Przedstawienie było kolejnym wydarzeniem z dwuletniego projektu teatralnego, którego autorkami są: Aleksandra Szymicka, Aneta Jaskuła, Katarzyna Miroszewska, Magdalena Wabnic-Staruch, Wioletta Frankowska.

przejdź do galerii

06-2017
Bajka "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" - upominek dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca w wykonaniu dzieci pięcioletnich.
przejdź do galerii

06-2017
Koniec czerwca to dla sześciolatków pożegnanie z przedszkolem. Z tej okazji odbyły się uroczystości, w których uczestniczyli rodzice naszych wychowanków oraz dyrekcje przedszkola. Dzieci otrzymały upominki i dyplomy, a rodzice wyróżnienia za szczególnie mocne zaangażowanie w życie naszej placówki.
przejdź do galerii

06-2017
Rozwijając zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, w kilku grupach przedszkolnych, oprócz systematycznego czytania bajek i opowiadań przez nauczycieli, zorganizowano czytanie bajek przez rodziców. Były to ciekawe spotkania dla wszystkich. Rodzice mogli zaprezentować swój talent pedagogiczny, a dzieci pochwalić się i z dumą zaprezentować grupie swoją mamę lub tatę.
przejdź do galerii

06-2017
Przez cały miesiąc czerwiec, w grupach przedszkolnych naszej placówki, odbywały się uroczystości związane z rodziną. Dzieci miały okazję zaprezentować swoim ukochanym rodzicom, wiadomości, umiejętności i zdolności, które zdobywały, rozwijały i utrwalały przez cały rok szkolny. Spotkania te dostarczyły wielu wspaniałych emocji i wzruszeń.
przejdź do galerii

09-06-2017
9 czerwca 2017r. pięcio- i sześciolatki z naszej placówki wzięły udział w pikniku zorganizowanym przez wieluńskich strażaków w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci nas bezpieczeństwo". Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: pokazy ratownicze i gaśnicze, dmuchane zjeżdżalnie, namiot wypełniony bezpiecznym dymem, malowanie twarzy, konkursy, zabawy oraz grochówka, kiełbasa z grilla oraz pączki. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz lekcję profilaktyki i bezpieczeństwa.
przejdź do galerii

07-06-2017
7 czerwca 2017r. w naszej placówce odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Easy English". Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego w naszym przedszkolu pani Karina Stępień. W konkursie uczestniczyło dziewięcioro przedszkolaków spośród trzech wieluńskich przedszkoli. Jury w składzie: Joanna Jędrzejczak, Anna Bartłodziej-Szkop i Karina Stępień wyłoniło trzy I miejsca: Kacper Krysztofowicz - Publiczne Przedszkole nr 4, Natasza Kmiecik - Publiczne Przedszkole nr 3 i Amelia Sujka - Publiczne Przedszkole nr 2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
przejdź do galerii

06-06-2017
6 czerwca br. dzieci z dwóch grup integracyjnych sześciolatków odwiedziły Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu. Dzieci obejrzały wypożyczalnię dla dzieci, w której wysłuchały opowieści o Pippi Langstrumpf, odwiedziły wypożyczalnię dla dorosłych, czytelnię, a także miały możliwość zejść do podziemi biblioteki i zobaczyć zgromadzony tam księgozbiór.
przejdź do galerii

04-06-2017
4 czerwca br. odbył się III Piknik Rodzinny organizowany przez Gminę Wieluń. Imprezę rozpoczął II Międzyprzedszkolny Pokaz Mody Ekologicznej Inspirowany Muzyką zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Wieluniu. Na scenie zaprezentowały się dzieci z wieluńskich przedszkoli wraz z rodzicami w strojach inspirowanych tematyką ekologiczną i recyklingową. Po pokazie przedszkolaki zaprezentowały proekologiczne występy artystyczne. Na "Orliku" czekało na dzieci jeszcze mnóstwo atrakcji i nagród.
przejdź do galerii

01-06-2017
Z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaków z naszej placówki czekała moc atrakcji i niespodzianek. W przedszkolnym ogrodzie, autorki programu z zakresu profilaktyki zdrowia – Katarzyna Bogacz, Agnieszka Grela – Rozmarynowska i Marlena Michnik – zorganizowały tańczącą gimnastykę i wesołe tory przeszkód. W jednej z przedszkolnych sal wystąpiła natomiast grupa niezwykłych aktorów w humorystycznej inscenizacji "Królewna Śmieszka".  W bajkowe postaci wcielili się rodzice dzieci  z grup integracyjnych sześciolatków:  Śmieszka – Katarzyna Gaik, Książę – Filip Chalusiak, Babcia – Anna Bednarek, Konferansjer – Agnieszka Stępień, Czarownik – Diana Drosińska, Kasnale: Małgorzata Parzyjagła, Beata Kukuczka, Anna Mrowiec i Małgorzta Cichecka. Przedstawienie było kolejnym wydarzeniem z dwuletniego projektu  teatralnego, którego autorkami są: Aleksandra Szymicka, Aneta Jaskuła, Katarzyna Miroszewska, Magdalena Wabnic-Staruch i Wioletta Frankowska. Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia, dzieci otrzymały lody i upominki.
przejdź do galerii

Maj 2017

05-2017
W maju grupa pięciolatków brała udział w zajęciach w Sali Integracji Sensorycznej. Była to doskonała zabawa połączona w ćwiczeniami.
przejdź do galerii

29-05-2017
29 maja br. grupa pięciolatków odwiedziła Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Nasi podopieczni wzięli udział w zajęciach warsztatowych nt. "Jak Długosz po Wieluniu spacerował... - prezentacja o Janie Długoszu połączona z zajęciami z kaligrafii i pokazem odlewania pieczęci"...
przejdź do galerii

05-2017
Przez cały mijający rok szkolny dzieci pięcio- i sześcioletnie brały udział w zajęciach nauki pływania prowadzonych przez panią Katarzynę Bogacz. Umiejętności w zakresie oswojenia z wodą, nurkowania, skoków do wody no i pływania poprawiły się u każdego z dzieci. Pod koniec maja zaprosiliśmy rodziców, aby mogli podziwiać nowe umiejętności swoich pociech. Na zdjęciach zadowolone buzie i sześcioletnie „rybki” podczas zajęć.
przejdź do galerii

29-05-2017
29 maja dla dwóch grup integracyjnych sześciolatków zorganizowano wycieczkę do Jura Park w Krasiejowie. Atrakcje, które dostarczyła ona dzieciom, pozostaną na długo w ich pamięci. Przeżycia w Prehistorycznym Oceanarium, seans w Kinie 5D oraz podróż Tunelem Czasu to niecodzienne emocje, a Ścieżka Edukacyjna i zrekonstruowane dinozaury to prawdziwa lekcja historii dla wszystkich.
przejdź do galerii

26-05-2017
26 maja w naszej placówce odbyły się imprezy zorganizowane dla rodziców, a związane z obchodzonym uroczyście Dniem Matki. Tym razem miały one nieco inny charakter. Pozwoliły naszym rodzicom wykazać się sprawnością fizyczną i zachęcały do różnorodnej aktywności ruchowej. Zajęcia te przeprowadziły przedstawicielki naszej przedszkolnej kadry: pani Agnieszka Szczecińska - instruktorka Zumby oraz pani Katarzyna Mielczarek - instruktorka Fitness Jumpingu.
przejdź do galerii

23-05-2017
W ramach realizacji programu autorskiego z zakresu edukacji prozdrowotnej "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie" w naszej placówce odbyło się spotkanie z hobbystą pszczelarzem panem Radosławem Walczakiem pod hasłem: "Kto ma pszczoły ten ma świat wesoły". Na łonie przyrody dzieci mogły zobaczyć w specjalnym szklanym ulu ramkę z matką pszczołą (królową) i pszczoły (robotnice). Sześciolatki poznały również budowę ula, przyrządy pszczelarskie, strój pszczelarza oraz rodzaje miodów. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja pyłku pszczelego oraz miodu wielokwiatowego podarowanego przez pana Radka. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i możliwość poznania procesu wytwarzania miodu przez pszczoły.
przejdź do galerii

20-05-2017
20 maja na rynku w Wieluniu odbyła się kolejna "Pętla Wieluńska" – impreza propagująca biegi jako aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział, aby przekazać swoim kolegom, że bieganie jest fajne. Wszystkie dzieci dzielnie dobiegły do mety i otrzymały medale. Wiktoria Jurczyk zdobyła V miejsce w kategorii dziewczynek a Hubert Parzyjagła III miejsce w kategorii chłopcy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

20-05-2017
W konkursie wzięły udział sześciolatki z wieluńskich przedszkoli, a w części pozakonkursowej trzylatki z naszej placówki oraz zespoły taneczne z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu prowadzone przez panią Grażynę Kaczmarek.
Jury w składzie: pani Małgorzata Leś, pani Anna Banaś i pani Marlena Włodarczyk oceniło występy wszystkich przedszkolaków i wyłoniło zdobywcę nagrody Grand Prix oraz dwa wyróżnienia. Wyróżnienia otrzymały przedstawienia:
"Wakacyjny Bagaż" z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu oraz "Calineczka" z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.
Nagrodę Grand Prix otrzymały sześciolatki z naszego przedszkola z
"Nową Historią Kopciuszka". Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
przejdź do galerii

12-05-2017
W maju,dzieci z integracyjnej grupy pięciolatków uczestniczyły w wycieczce "Tropem wieluńskich zabytków". Obejrzały Starostwo Powiatowe, budynek Wieluńskiego Domu Kultury, Ratusz, park im. Żwirki i Wigury. Przedszkolaki poznały też krótką historię oglądanych budynków.
przejdź do galerii

10-05-2017
Od kilku lat w naszej placówce realizowany jest program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". W ramach realizacji tego programu pięcio- i sześciolatki zaprojektowały i wykonały różnymi technikami plastycznymi znak zakazu palenia. Wystawę prac można oglądać w holu naszego przedszkola od 10 maja.
przejdź do galerii

02-05-2017
2 maja przedstawiciele naszej placówki uczestniczyli w uroczystościach związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki z wieluńskich przedszkoli wraz z Burmistrzem Miasta Wielunia wykonały flagi, które uświetnią obchody Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie pracy uczestnicy spotkania otrzymali słodki upominek od Burmistrza.
przejdź do galerii

Kwiecień 2017

26-04-2017
Z okazji Święta Flagi - 2 maja - w naszym przedszkolu, zorganizowano wystawę flag Polski. Wykonane one zostały różnymi technikami plastycznymi przez wszystkie przedszkolne grupy. Wystawa ta została zaplanowana w rocznym planie pracy placówki i ma na celu rozbudzić w dzieciach poczucie dumy z własnej ojczyzny, poczucie przynależności społecznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych i wychowanie w duchu patriotycznym.
przejdź do galerii

26-04-2017
Dzień 26 kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem: "Mleczna Dolina - dzień z mlekiem". Był on realizacją zadania zaplanowanego w autorskim programie z zakresu edukacji prozdrowotnej "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie" Celem tego zadania było praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w zakresie odżywiania oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego wykonania prostych i zdrowych posiłków. Nasze zaproszenie przyjęli: pan Stefan Bartela - Prezes SDM w Wieluniu, pani Iwona Sandak - pełnomocnik prezesa do spraw systemu jakości oraz pani Marta Karońska - starszy referent do spraw obsługi rynku. Dzięki naszym gościom dzieci mogły poznać proces wyrobu produktów mlecznych oraz w praktyce wykorzystać nabiał przygotowując przepyszne przekąski. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy za wspaniale spotkanie...
przejdź do galerii

24-04-2017
24 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna, która przybliżyła dzieciom muzykę bałkańską. Artyści z Serbii - pan Darko Buganic, oraz z Rosji - pan Pavel Samokhin, z wielką pasją zagrali na gitarze i trąbce oraz zaśpiewali utwory, które znane są doskonale również w Polsce. Usłyszeliśmy min. "Uhvati Ritam" oraz "Ruzica si bila", a na koniec "Hava Nagila", który porwał do tańca przedszkolną publiczność. Dzieci mogły również poznać dokładnie instrument dęty blaszany jakim jest trąbka.
przejdź do galerii

20-04-2017
20 kwietnia br. w grupie integracyjnej sześciolatków, trzy wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, zaproponowały dzieciom gry dydaktyczne i zabawy muzyczno - ruchowe. Dziewczynki opowiadały o swojej szkole oraz o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zajęcia urozmaiciły grą na instrumentach muzycznych. Marysia Słońska grała utwory na gitarze i keyboardzie, Ada Renćmit na flecie poprzecznym, a Alicja Czerwińska na flecie prostym. Przygotowane zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy dziewczynkom za wspaniałe spotkanie.
przejdź do galerii

12-04-2017
W kwietniu kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w IX Konkursie Plastycznym "Baranek Wielkanocny" organizowanym przez Wieluński Dom Kultury w Wieluniu. Celem konkursu była: popularyzacja różnorodnych form twórczości z wykorzystaniem elementów ludowości i tradycji chrześcijańskich, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykorzystania przestrzennych form nawiązujących do tradycji i ozdób wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, pomysłowości oraz otwartości na twórcze wyzwania dzieci oraz prezentacja twórczości mieszkańców naszego regionu. Spośród 134 nadesłanych prac, jury przyznało 35 nagród i wyróżnień, a w kategorii przedszkolaków I miejsce zajęła Lena Skrzypecka z naszego przedszkola, która wykonała baranka pod kierunkiem nauczycielki Wioletty Frankowskiej. Serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

11-04-2017
We wtorek, 11 kwietnia, w grupie pięciolatków prowadzonej przez panią Teresę Gotowicką, rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym o tematyce związanej z Wielkanocą. Głównym punktem spotkania było wykonanie kartek świątecznych. Nie zabrakło również świątecznego wierszyka, piosenki, zagadek, a na koniec zajęcia - świątecznych życzeń.
przejdź do galerii

08-04-2017
8 kwietnia na hali WOSiR odbył się XIII Turniej z Wychowania Komunikacyjnego "Zielone światło dla przedszkolaka". Tegoroczna edycja turnieju przebiegła pod hasłem "Dzielnicowy bliżej nas". Dzieci oraz rodzice, w przerwach pomiędzy konkurencjami, mogli dowiedzieć się na czym polega służba dzielnicowego oraz kiedy i jak się z nim skontaktować. Podczas zabaw ruchowych przedszkolaki miały możliwość utrwalenia oraz poszerzenia wiadomości o zasadach ruchu drogowego i pieszego. Duże zainteresowanie wśród publiczności wzbudziły symulator zderzeń, alkogogle, które pokazują w jaki sposób człowiek widzi na drodze po spożyciu alkoholu oraz wyposażenie pilotów latających na myśliwcach F-16. Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.
przejdź do galerii

06-04-2017
6 kwietnia przedstawiciele naszej placówki z grup integracyjnych wzięli udział w XVII Wojewódzkim Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci - "Bawmy się Razem". Jak co roku, odbywał się on w Domu Kultury "Ariadna" w Łodzi, a organizatorem tej imprezy było łódzkie Przedszkole Miejskie 137. Hasło tegorocznego festiwalu brzmiało "Co w trawie piszczy". Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały przedstawienie pantomimiczne o brzydkim kaczątku pt. "Przemiana". Wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce, otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!.
przejdź do galerii

05-04-2017
5 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu pod hasłem "Counting songs" odbył się II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej. Dzieci prezentowały piosenki w języku angielskim o liczbach, liczeniu i zabawach matematycznych. Nasze przedszkole reprezentowali wychowankowie z grup pięcio- i sześciolatków:Tymoteusz Bąk, Barbara Chojka, Bartłomiej Kałwak oraz Mateusz Pychyński. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem i za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
przejdź do galerii

05-04-2017
Od 5 kwietnia w holu naszej placówki można było podziwiać wielkanocne wyroby na świątecznym kiermaszu. Kiermasz ten został zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców, a wielkanocne palmy oraz wspaniałe wypieki to również zasługa rodziców z wszystkich grup przedszkolnych. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
przejdź do galerii

05-04-2017
5 kwietnia autorki programu z zakresu edukacji teatralnej "Każdy może być aktorem" oraz Teatr "Najmniejszy" zorganizowały dla dzieci warsztaty w przedszkolnym ogrodzie. Celem tych warsztatów było rozwijanie wyobraźni dziecięcej, poznanie nowej techniki puszczania baniek mydlanych oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo - ruchowej i usprawnienie układu czuciowego. Pogoda dopisała i zabawa w puszczanie baniek mydlanych dostarczyła zarówno dzieciom jak i nauczycielkom sporo radości.
przejdź do galerii

04-04-2017
4 kwietnia grupa czterolatków zaprosiła wszystkich przedszkolaków na przedstawienie pt. "Radosna Wielkanoc". Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i zagadki o tematyce wielkanocnej. To realizacja kolejnego zadania przewidzianego w autorskim programie z edukacji teatralnej "Każdy może być aktorem". Gratulujemy małym aktorom wspaniałego występu.
przejdź do galerii

03-04-2017
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, stąd też nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu 3 kwietnia zorganizowały Niebieski Marsz dla Autyzmu. W marszu tym wzięły udział również dzieci z grup integracyjnych z naszej placówki. Wszyscy uczestnicy spotkali się na Placu Legionów, gdzie wypuszczono w niebo niebieskie balony oraz puszczano bańki mydlane. W ten sposób wyraziliśmy naszą solidarność i poparcie dla wszystkich działań, które mają przybliżyć ten temat, tak ważny szczególnie dla osób dotkniętych autyzmem.
przejdź do galerii

Marzec 2017

30-03-2017
30 marca dzieci z grup integracyjnych naszej placówki wzięły udział w III Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej organizowanej przez Miejski Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu. Część artystyczną przygotowaną przez uczniów szkoły połączono tematycznie z konkurencjami sportowymi, w których uczestniczyli nasi wychowankowie. Na zakończenie wszyscy sportowcy otrzymali medale oraz upominki.
przejdź do galerii

29-03-2017
Realizując zadania programu z zakresu edukacji teatralnej "Każdy może być aktorem", autorki programu zorganizowały wycieczkę dla wszystkich grup starszych do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. "Roszpunka". Celem wyjazdu było: dostarczyć dzieciom nowych wrażeń związanych z pobytem w teatrze oraz poszerzyć wiedzę na temat pracy "żywego" aktora. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wspaniałych przeżyć.
przejdź do galerii

24-03-2017
Z inicjatywy nauczycielki naszego przedszkola pani Kingi Zimoch, w naszej placówce miało miejsce wyjątkowe spotkanie pt. "Na ludową nutę". Przedszkolaki gościli panie: Janinę Kędzię, Agnieszkę Klatkę i Danusię Kaczmarek z Koła Gospodyń Wiejskich z Kurowa. Na tym spotkaniu dzieci dowiedziały się o zwyczajach lokalnych i urządzeniach gospodarstwa domowego, które już dawno wyszły z użytku m.in. do czego służyła kierzanka, maselnica, tara, kobyłka, żelazko na duszę, lampa naftowa, makutra oraz jak wygląda strój ludowy. Panie zaprezentowały również utwory tradycyjne, które były śpiewane podczas uroczystości wioskowych i kościelnych. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i możliwość poznania ludowej kultury.
przejdź do galerii

21-03-2017
21 marca sześciolatki z trzech grup integracyjnych wzięły udział w akcji "Dzień Figlarnego Chromosomu". Akcję tę zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, aby zintegrować dzieci podczas Światowego Dnia Osób z trisomią 21 chromosomu, czyli Zespołem Downa. Dzieci założyły kolorowe skarpetki nie do pary jako symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. Światowy Dzień Zespołu Downa to wydarzenie, które ma na celu promowanie praw tych osób do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększenie świadomości społecznej na temat trisomii 21 chromosomu.
przejdź do galerii

21-03-2017
Pierwszy dzień wiosny obchodzono w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dwie grupy integracyjne sześciolatków przygotowały dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt. „Wróżki Pani Wiosny”. Był to jednocześnie element realizowanego w placówce autorskiego programu z zakresu edukacji teatralnej „Każdy może być aktorem”. Dzieci, jako wróżki, zajączki, pszczółki, ptaszki, bociany, żabki piosenką i wierszem żegnały zimę i z uśmiechem witały wiosnę. Na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci stworzyły barwny korowód i z radosnymi okrzykami przemaszerowały wokół przedszkola. Przedstawienie wiosenne przedszkolaki zaprezentowały również swoim rodzicom oraz uczniom klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.
przejdź do galerii

03-2017
W marcu kilka grup z naszego przedszkola uczestniczyło w warsztatach nt. "Sakralna sztuka Tybetu", organizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci miały możliwość zobaczyć wystawę, która prezentowała cząstkę bogatej kultury buddyzmu tybetańskiego oraz samodzielnie wykonać thangkę - obraz o religijnym przeznaczeniu malowanym na tkaninie.
przejdź do galerii

09-03-2017
9 marca br. w naszej placówce zorganizowano Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, którzy po raz pierwszy mogli zapoznać się z ofertą naszego przedszkola. Grono pedagogiczne zorganizowało dla przyszłych przedszkolaków zajęcia plastyczno - konstrukcyjne, muzyczne, ruchowe i z języka angielskiego. Dzieci miały możliwość zabawy w bogato wyposażonych salach przedszkolnych, Sali Doświadczania Świata, Sali Terapii Sensorycznej i gabinecie rehabilitacji ruchowej, a rodzice skorzystać z konsultacji ze specjalistami. Rozstaliśmy się z nadzieją, że spotkamy się we wrześniu.
przejdź do galerii

08-03-2017
8 marca w grupie integracyjnej sześciolatków odbyło się zajęcie koleżeńskie, na które zostały zaproszone sześciolatki, grupa pięciolatków i grupa czterolatków.W inscenizacji pt. "Z bajką bezpieczniej" w role aktorów wcieliły się dzieci, które miały możliwość przypomnienia i utrwalenia bohaterów z różnych bajek oraz zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Przedstawienie dostarczyło dzieciom - aktorom oraz zaproszonym gościom wiele radości i zabawy.
przejdź do galerii

03-03-2017
3 marca, dla sześciolatków z naszego przedszkola, zorganizowano spotkanie z autorką wierszy dla dzieci i dorosłych - panią Anną Dwornicką. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi poeci tworzą tytuły do utworów poetyckich i rozpoznając znane wiersze po usłyszeniu niewielkich fragmentów. To już trzecie spotkanie z panią Anią w tej placówce, które daje dzieciom możliwość rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz wzbogaca wiadomości o poezji.
przejdź do galerii

Luty 2017

23-02-2017
23 lutego br. w naszej placówce ogłoszono Dzień Sera. Odbył się on w ramach realizacji kolejnego zadania z autorskiego programu z zakresu edukacji prozdrowotnej "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie". Należy on do cyklu wydarzeń "Wiem, co jem" i miał na celu poznanie pochodzenia, rodzajów i wartości odżywczych sera. Przyniósł dzieciom wiele radości i nowych wielozmysłowych doświadczeń.
przejdź do galerii

17-02-2017
17 lutego br. grupa integracyjna pięciolatków zaprosiła swoich rodziców na zajęcie otwarte oraz dzieci z innych grup przedszkolnych na zajęcie koleżeńskie. Pięciolatki przedstawiły przygotowaną inscenizację pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Zachwyciły zgromadzoną widownię swoim profesjonalizmem i aktorskim talentem. Serdecznie gratulujemy małym aktorom!
przejdź do galerii

13-02-2017
W lutowej audycji muzycznej pt. "Musical - ekspresja i czar", przedszkolaki miały okazję obejrzeć pięć turniejowych tańców standardowych. Para tancerzy zaprezentowała: foxtrota, walca wiedeńskiego, walca angielskiego, tango i quickstepa. Dzieci również miały okazję zatańczyć na scenie walca wiedeńskiego.
przejdź do galerii

02-2017
Z okazji Dnia Babci i Dziadka, we wszystkich grupach przedszkolnych, odbyły się uroczystości, w których dzieci dziękowały swoim babciom i dziadkom za miłość i troskę. Można było zobaczyć przedstawienia jasełkowe, inscenizacje bajek oraz usłyszeć wspaniałe piosenki, wiersze i utwory grane na instrumentach, w których przedszkolaki prezentowały swoje talenty!
przejdź do galerii

06-02-2017
6 lutego została zakończona zbiórka charytatywna dla zwierząt ze schroniska w Czartkach. Akcja ta weszła już na stałe do kalendarza wydarzeń naszej placówki i jak co roku zebraliśmy duże  ilości: karmy, misek, koców i innych przedmiotów, które na pewno przydadzą się zwierzakom. Dary odebrał pracownik schroniska przywożąc ze sobą ślicznego szczeniaka, który sprawił ogromną radość naszym wychowankom. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce !!!
przejdź do galerii

Styczeń 2017

30-01-2017
30 stycznia br. nasi wychowankowie zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu na przedstawienie pt. "Królewna się nudzi". Bajkę przygotowali uczniowie klasy VI b wraz z opiekunem panią Elżbietą Szaniec. Aktorzy, wcielający się w bajkowe postaci, przenieśli wszystkich widzów w świat fantazji, a nauką płynącą z obejrzanej historii było, iż najlepszym sposobem na nudę jest czytanie książek. Serdecznie dziękujemy za wspaniale spędzony czas !!!
przejdź do galerii

14-01-2017
W dniu 14 stycznia br. odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków z naszej placówki. Dzieci były mile zaskoczone widokiem piratów, którzy "przypłynęli" do nich rozśpiewanym statkiem. Na parkiecie pojawiły się przepiękne bajkowe postaci, a to za sprawą rodziców, którzy przygotowali dla swoich pociech oryginalne stroje. Wspaniała muzyka, która porwała wszystkich do tańca sprawiła, że karnawałowy nastrój udzielił się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Te radosne chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.
przejdź do galerii

11-01-2017

11 stycznia odbyła się na terenie naszej placówki audycja muzyczna pt. "Dziadek do orzechów". Wspaniała opowieść, urozmaicona tańcem i muzyką Piotra Czajkowskiego, ogromnie zainteresowała zgromadzoną publiczność. Usłyszeliśmy i obejrzeliśmy w wykonaniu tancerzy: menuet, włoską tarantellę, taniec porcelanowych laleczek, taniec chiński i walc kwiatów. Dzieci również aktywnie uczestniczyły w scenach z tej wspaniałej opowieści, odgrywając żołnierzy oraz tańczące laleczki...
przejdź do galerii

Grudzień 2016

18-12-2016
18 grudnia odbył się VI Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńsko - Sieradzka". W tym roku na Placu Legionów stanęło również stoisko organizowane przez naszą placówkę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz kadry przedszkolnej, nasze propozycje stroików i ozdób świątecznych cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!.
przejdź do galerii

15-12-2016
Tradycją stała się współpraca naszego przedszkola z marketem "Carrefour". 15 grudnia, dwie grupy pięciolatków, przyniosły do marketu własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Wspólne ubieranie choinki poprzedził krótki występ artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Wszystkie dzieci złożyły obsłudze i klientom marketu świąteczne życzenia, a po ubraniu choinki, na dzieci czekała miła niespodzianka - upominki indywidualne dla każdego przedszkolaka oraz zabawki do sali. Radość więc była podwójna.
przejdź do galerii

12-2016
W naszej filmowej galerii pojawiła się relacja z kolejnej wizyty naszych podopiecznych w TVK WSM, ponadto możemy obejrzeć filomową relację z przedstawienia "Czerwony Kapturek" i "Leśna opowieść" przeprowadzonych w ramach realizacji programu autorskiego "Każdy może być aktorem". Nie zabrakło też filmowej relacji z Jasełek w sześciolatkach i spotkania mikołajkowego w pięciolatkach. A dla miłośników lalek, kukiełek i pacynek zapraszamy na relację z warsztatów animatorskich.
przejdź do galerii

15-12-2016
15 grudnia w Spółdzielczym Domu Kultury WSM odbyła się uroczystość zorganizowana przez naszą placówkę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dwie grupy integracyjne sześciolatków, pod kierunkiem pani Aleksandry Szymickiej, Anety Jaskuły, Alicji Ossowskiej - Kucharczyk, Katarzyny Miroszewskiej i Magdaleny Wabnic, przygotowały słowno-muzyczną inscenizację pt. "Opowieść starej choinki". W pięknej, świątecznej scenerii, dzieci śpiewając podkreśliły magię Świąt, tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe, złożyły życzenia, a na koniec wspólnie z rodzicami i wszystkimi nauczycielami przedszkola zaśpiewały kolędę "Cicha noc". Rodzice otrzymali również upominki od dzieci - lampiony wykonane z pomarańczy - aby świąteczną atmosferę wprowadzić do każdego domu.
To już kolejne przedsięwzięcie w ramach realizacji autorskiego programu "Każdy może być aktorem", zgodnie z którym, poszczególne grupy przedszkolne prezentują swoje umiejętności przygotowując i organizując przedstawienia i uroczystości.

przejdź do galerii

10-12-2016
10 grudnia na pływalni krytej w Wieluniu odbyły się zawody pływackie "Złota Płetwa" W kategorii "grupa 0" wzięło udział siedmioro dzieci z naszego przedszkola, które swoje umiejętności pływackie doskonalą podczas zajęć organizowanych przez  nasze przedszkole i prowadzone przez Katarzynę Bogacz. Emocje były ogromne. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze przepłynęli wyznaczony dystans 15 metrów. Miłosz Bednarek stanął na podium i zajął  3 miejsce. Dzieci otrzymały z rąk dyrektora MOSiR medale, dyplomy i upominki, a rodzice głośno dopingowali przedszkolaków podczas zawodów i byli bardzo dumni ze swoich pociech.
przejdź do galerii

06-12-2016

W ramach realizacji programu autorskiego "Każdy może być aktorem", grupa integracyjna pięciolatków, prowadzona przez panie: Agnieszkę Grelę – Rozmarynowską, Grażynę Kaczmarek oraz Wiolettę Frankowską, przedstawiła inscenizację "Witaj Św. Mikołaju". Świąteczny wystrój sali oraz rozświetlona choinka stworzyły wspaniałą atmosferę w ten grudniowy dzień. Zaproszono dzieci z całego przedszkola, które z niecierpliwością oczekiwały na przybycie Mikołaja. W trakcie trwania inscenizacji, z korytarza rozbrzmiały dzwonki, które zwiastowały przybycie długo oczekiwanego gościa. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po całej uroczystości, dzieci otrzymały wspaniałe upominki i zrobiły wspólne zdjęcie z Mikołajem.
Grupa pięciolatków zorganizowała również zajęcie otwarte dla swoich rodziców prezentując swoje umiejętności w inscenizacji pt. "Anioł dzieciom mówił".

przejdź do galerii

Listopad 2016

11-2016
W ubiegłym roku nasze przedszkole złożyło wniosek do Telewizji Polskiej w ramach akcji "Reklama Dzieciom". Po pozytywnej weryfikacji projektu "Integracja Sensoryczna drogą do lepszego doświadczania świata", zostały przyznane środki na zakup wyposażenia Sali Integracji Sensorycznej. Od września bieżącego roku, dzieci mogą już korzystać z zajęć terapeutycznych w nowej sali. Wykorzystanie różnego rodzaju zawieszonych przyborów umożliwia doświadczania różnych kierunków ruchu, stymulację przedsionkową, proprioceptywną, eksteroceptywną. Następuje aktywizacja zaburzeń integracji czynności zmysłowych. Możliwe jest wykonanie złożonych ćwiczeń koordynacji wzrokowo – ruchowej i wspomagających mechanizmy posturalne.
przejdź do galerii

30-11-2016
30 listopada w wielu grupach naszego przedszkola zorganizowano andrzejkowe zabawy i wróżby. Przepowiadano sobie przyszłość, bawiono się na piżama party, zorganizowano poczęstunki dla dzieci, a grupa maluszków zaprosiła rodziców na zajęcie otwarte. Dzień ten dostarczył wszystkich niezapomnianych wrażeń.
przejdź do galerii

29-11-2016
29 listopada pięciolatki z grupy prowadzonej przez panią Teresę Gotowicką, wzięły udział w warsztatach gastronomicznych. Pod bacznym okiem uczniów ZS nr1 II klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz pani Małgorzaty Wątor, dzieci obserwowały cały proces powstawania pierników i uczestniczyły w ich produkcji. Na zakończenie ozdabiały piernikowe Mikołaje, renifery, serca, gwiazdy i inne wspaniałe, wykonane przez siebie rarytasy.
przejdź do galerii

26-11-2016
26 listopada, dziesięć drużyn przedszkolaków wzięło udział w XV Wieluńskiej Spartakiadzie promującej zdrowy i aktywny styl życia, sportową rywalizację fair play oraz wspólne spędzanie czasu przez dzieci i rodziców. Jak zwykle nie zabrakło pełnych emocji konkurencji, wspaniałych zabaw muzyczno - ruchowych i nagród dla zwycięzców. Również rodzice mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, biorąc udział ze swoim dzieckiem w jednej z konkurencji.  I miejsce zajął Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie, II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu, a III miejsce nasza placówka. Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszego przedszkola.
przejdź do galerii

24-11-2016
24 listopada w sali kinowej Politechniki Łódzkiej spotkali się dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz przedszkoli, które w codziennych działaniach propagują zdrowy styl życia. Kurator oświaty pan Grzegorz Wierzchowski wręczył certyfikaty potwierdzające przynależność do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasza placówka również otrzymała taki certyfikat na okres trzech lat, tj. do 31 sierpnia 2019 r.
przejdź do galerii

23-11-2016
23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Tego typu ćwiczenia przeprowadzane są w placówce każdego roku, stąd też dzieci bardzo szybko i sprawnie opuściły placówkę.
przejdź do galerii

22-11-2016
Realizując program z zakresu edukacji teatralnej "Każdy może być aktorem", jego autorki - panie: Aleksandra Szymicka, Aneta Jaskuła, Magdalena Wabnic, Wioletta Frankowska oraz Katarzyna Miroszewska - zorganizowały konkurs rodzinny na pacynkę, kukiełkę, marionetkę pt. "Ulubione postaci z bajek". Celem konkursu było: rozwijanie aktywności twórczej dzieci i rodziców poprzez pobudzanie do podejmowania działań plastyczno – technicznych, poznanie technik budowy lalki teatralnej, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni, kształtowanie wrażliwości estetycznej, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania oraz popularyzacja różnorodnych form plastycznych i teatralnych. Wspaniałe prace można było oglądać w holu naszej placówki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 listopada. Uroczystość rozpoczęły cztero- i pięciolatki z naszego przedszkola, które przedstawiły bajkę "Czerwony Kapturek". Nad ogłoszeniem werdyktu i wręczaniem nagród w konkursie czuwał przewodniczący jury, lalkarz i aktor, pan Marcin Kozłowski.
I miejsce zajęła Patrycja Jabłońska z mamą Mileną Jabłońską,
II miejsce - Agata Kukuczka z mamą Beatą Borecką - Kukuczką,
III miejsce - Marii Kim z mamą Anną Marcinkowską.
Wyróżnienia otrzymali:
Hanna Ślusarczyk z mamą Karoliną Ślusarczyk,
Paweł Foltyński z mamą Marleną Foltyńską,
Wojciech Chłód z mamą Moniką Chłód
.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wspaniałych pomysłów.
przejdź do galerii

16-11-2016
W listopadzie cztery grupy integracyjne z naszego przedszkola odwiedziły Spółdzielnię Socjalną "Szklany Świat" w Krośnicach, gdzie powstają przepiękne ozdoby choinkowe. Dzieci poznały proces ich tworzenia oraz uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, na których samodzielnie ozdabiały dla siebie bombkę. Wszyscy otrzymali również piękne bombki z własnym imieniem.
przejdź do galerii

15-11-2016
"Mazurowym krokiem do wolności" to tytuł listopadowej audycji muzycznej w naszej placówce. Podczas tanecznych występów artystów - pani Patrycji i pana Piotra - dzieci poznały narodowe tańce polskie: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka. Trzy pary spośród przedszkolaków zatańczyły na scenie poloneza, a wszyscy widzowie uczestniczyli we wspólnym krakowiaku. Dzieci mogły też przyjrzeć się strojom narodowym, w których występowali nasi goście.
przejdź do galerii

Październik 2016

10-2016
W tym roku szkolnym podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa jest wychowanie do wartości. Dlatego w holu głównym naszego przedszkola zespół planistyczny zorganizował wystawę plakatów z okazji Święta Niepodległości. Wystawa została zatytułowana "Godło Polski", a prace wykonały dzieci z poszczególnych grup wiekowych.
przejdź do galerii

21-10-2016

W dniu 21 października 2016 r. grupa pięciolatków prowadzona przez nauczycielki: Elżbietę Kulig i Karinę Stępień, przygotowała przedstawienie pt. "Jesienna opowieść". Było ono elementem autorskiego programu teatralnego "Każdy może być aktorem" realizowanego w naszej palcówce. W przygotowaniu przedstawienia bardzo aktywnie włączyli się rodzice naszych podopiecznych, za co serdecznie dziękujemy.
przejdź do galerii

14-10-2016

Z okazji Dnia Edukacji pracownicy naszej placówki otrzymali życzenia od dyrekcji oraz nagrody. W tym roku zostali nagrodzeni:

  • Małgorzata Brzezińska

  • Marzena Buda

  • Aneta Jaskuła

  • Agnieszka Kmiecik

  • Wiesława Kuczera

  • Małgorzata Olkiewicz

  • Alicja Ossowska - Kucharczyk

  • Anna Podymska

  • Anna Słońska


Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała Katarzyna Bogacz.
przejdź do galerii

10-2016
W ramach realizacji programu z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie", w naszym przedszkolu ogłoszono Dzień Czerwony. Należy on do cyklu wydarzeń "Kolorowy świat warzyw" i miał na celu wielozmysłowe poznanie, wykonanie smacznych i zdrowych surówek, sałatek i soków, spróbowanie często mało znanych owoców i warzyw, określanie ich smaku, poznanie i utrwalenie wiadomości o tym, co jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu i prawidłowego rozwoju.
przejdź do galerii

10-2016

Korzystając z pięknych, jesiennych dni, nasi wychowankowie zbierali liście, kasztany, żołędzie i jarzębinę do jesiennych kącików w salach przedszkolnych. To również czas, kiedy bogactwo owoców i warzyw pozwala stworzyć wspaniałe desery, szaszłyki, sałatki i soki. W wielu grupach w naszej placówce odbyły się tego typu zajęcia. Są one również realizacją programu autorskiego z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Zawsze w cenie ruch i zdrowe jedzenie", którego autorkami są nauczycielki: Katarzyna Bogacz, Agnieszka Grela - Rozmarynowska i Marlena Michnik.
przejdź do galerii

07-10-2016
7 października w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza w tym roku audycja muzyczna pt. "Muzyka bliska memu sercu". Muzyczna podróż po Polsce rozpoczęła się od Mazowsza. Usłyszeliśmy mazura, a następnie oberka, polkę kutrową, muzykę kaszubską, polkę opoczyńską i muzykę góralską. Dzieci zatańczyły na scenie do utworów "Poszło dziewczę po ziele", "Nie chcę cię znać" oraz "Zasiali górale". Utwory wykonali: pani Daria Hawron - skrzypce i pan Michał Mroziński - akordeon.
przejdź do galerii

Wrzesień 2016

30-09-2016
30 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Chłopaka. W wielu salach odbywały się zabawy, słodkie poczęstunki, a grupa integracyjna pięciolatków zorganizowała zajęcia w Sali Doświadczania Świata.
przejdź do galerii

09-2016

Znajomość zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwo na drodze, to podstawa dla każdego przedszkolaka. Wiedzę tę nasi podopieczni zdobywali podczas zajęć w salach przedszkolnych, w terenie oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu.
przejdź do galerii

01-09-2016
Od września zmieniamy adresy naszych skrzynek e-mailowych. Obecnie funkcjonująca, będzie aktywna tylko do końca bieżącego roku 2016. Po tym terminie zostanie definitywnie wyłączona. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z naszymi nowymi nazwami skrzynek poczty e-mail.
( --->  KONTAKT <--- )

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego