Aktualności roku szkolnego 2019/2020 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2020

23-06-2020
23 czerwca w naszej placówce odbyły się uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia przedszkola dla trzech grup sześciolatków. Wszystkie panie pracujące w tych grupach przygotowały dla dzieci krótkie przedstawienie o życiu przedszkolnym w poszczególnych etapach wiekowych. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, natomiast rodzice gorące podziękowania za ogromne wsparcie udzielone nauczycielom w ciągu całej edukacji przedszkolnej ich dzieci, a w szczególności w okresie zdalnego nauczania.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a naszym dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole..
.
przejdź do galerii

06-2020
Wraz z rozpoczęciem lata w wielu grupach przedszkolnych realizowano tematy związane z wakacyjnymi planami, podróżami, marzeniami oraz bezpieczeństwem na wakacjach. Stosując różne techniki, dzieci wykonały prace plastyczne, z których wynika, że marzenia sięgają zarówno bliskich jak i bardzo dalekich podróży.
przejdź do galerii

06-2020
W czerwcu przedszkolaki z naszej placówki zrealizowały ostatnie zadanie z Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała tj. "Zabawy i zabawki dzieci świata". Z przesłanych zdjęć można było się przekonać jak kreatywni są nasi rodzice wraz z dziećmi. Serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie w realizację wszystkich zadań w ramach tego projektu. Dzięki temu nasze przedszkole uzyskało Certyfikat za wychowywanie dzieci w duchu patriotyzmu i umiłowania swojej Małej i Dużej Ojczyzny.
przejdź do galerii

Maj 2020

05-2020
W maju, w naszej placówce, zrealizowano zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" tj. wykonanie "Biało - czerwonego drzewa dobra". Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne, w których przedstawiono drzewo dobrych uczynków dla Polski.
przejdź do galerii

26-05-2020
26 maja wszystkie dzieci uroczyście obchodziły Dzień Matki. W przesłanych nauczycielkom zdjęciach pochwaliły się wykonanymi swoim Mamom portretami, pięknymi laurkami oraz przygotowanymi niespodziankami...
przejdź do galerii

02-05-2020
Maj to bardzo wiosenny miesiąc w roku, w którym łąki zmieniają swoje kolory. Nasi mali podopieczni, zainspirowani tymi zmianami w przyrodzie, wykonali wspaniałe prace plastyczne.
przejdź do galerii

14-05-2020
"Niezbędnik Świadomego Rodzica" - artykuł Małgorzaty Walaszczyk-Golec z serii Nasze publikacje.

nasze publikacje.

05-2020
W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego - Piękna Nasza Polska Cała, w naszym przedszkolu zrealizowano zadanie "Szlakiem historii". Dzieci we wszystkich grupach wiekowych, poznały zabytki kultury regionalnej oraz dorobek historyczny, kultury, architektury i tradycji naszego miasta. Powstały wspaniałe prace plastyczne, makiety, budowle przestrzenne, a także projekty tworzone w grach komputerowych. Grupa integracyjna sześciolatków stworzyła z przesłanych prac książkę o Wieluniu.
przejdź do galerii

02-05-2020
2 maja wychowankowie naszego przedszkola uroczyście obchodzili święto flagi. Dzieci chwaliły się na zdjęciach jakie flagi wykonały różnymi technikami plastycznymi, a także przesyłały relacje z recytacją wierszy patriotycznych. Było to również jedno z zadań Projektu Edukacyjnego - Piękna Nasza Polska Cała, który cały czas realizowany jest w placówce.
przejdź do galerii

Kwiecień 2020

04-2020
Na przełomie kwietnia i maja w  naszym przedszkolu został zrealizowany program antynikotynowy "Czyste powietrze wokół nas". Koordynatorem programu była Paulina Fuks. Program został skierowany do dzieci 5 i 6-letnich, z udziałem rodziców i opiekunów. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Cele główne programu:

1. Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
2.
Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.


Cele szczegółowe programu:
1.
Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
2. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
3. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
4. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
5. Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

przejdź do galerii

04-2020
Jesteśmy w domach, ale dzielnie pracujemy z naszymi rodzicami według wskazówek naszych pań z przedszkola a potem znajdujemy czas na zabawę. Fotorelacja z kwietnia…
przejdź do galerii

04-2020
W kwietniu wychowankowie naszego przedszkola zrealizowali zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" - "Ziemia - zielona wyspa". Wspólnymi siłami dzieci wraz ze swymi rodzicami sadziły rośliny w domach na parapetach lub krzewy, drzewa i warzywa w przydomowych ogródkach. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych pochwaliły się na zdjęciach jak pracują i jak dbają o rośliny.
przejdź do galerii

22-04-2020
22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasi wychowankowie bardzo aktywnie włączyły się w te uroczystości i wykonali wspaniałe ekologiczne stroje oraz piękne prace plastyczne. W ten sposób mali ekolodzy pokazali jak bardzo ważna jest dla nich sprawa dbania o naszą planetę.
przejdź do galerii

14-04-2020
14 kwietnia br. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozstrzygnięto konkurs na "Najładniejszą pisankę wielkanocną". Był on poświęcony kultywowaniu i krzewieniu tradycji własnoręcznego wykonywania ludowych ozdób wielkanocnych w formie "pisanek". Za pośrednictwem mediów, strony muzeum, profilu facebook oraz stron założonych przez nauczycieli dla naszych wychowanków, zaproszono mieszkańców ziemi wieluńskiej do przygotowania i nadesłania zdjęć swoich prac. Z naszej placówki w konkursie wzięła udział Wiktoria Sieczka z grupy trzylatków, która wraz z rodzicami i siostrą wykonała przepiękną pisankę. Serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii

04-2020
W tygodniu przed Świętami Wielkiej Nocy dzieci z naszej placówki poznawały wielkanocne zwyczaje oraz tworzyły piękne prace z nimi związane.
przejdź do galerii

02-04-2020
2
kwietnia br. wychowankowie naszego przedszkola obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Akcja ta ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zwiększanie potencjału zaspokajania potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Dzieci, będąc w domu, przygotowały niebieskie stroje, niebieskie rekwizyty i wykonały wspaniałe prace plastyczne.
przejdź do galerii

Marzec 2020

25-03-2020
2
5 marca br. grupa sześciolatków zorganizowała Dzień Gofra. Dzieci przygotowały potrzebne składniki, mieszały i wraz z rodzicami upiekły na podwieczorek ten słodki poczęstunek. Przepyszne gofry udekorowano według własnego pomysłu cukrem pudrem, owocami, dżemem lub bitą śmietaną. To zadanie dostarczyło wszystkim ogromnej radości.y.
przejdź do galerii

03-2020
Podczas zdalnego nauczania dwie grupy sześciolatków z naszej placówki zrealizowały zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" - "Plener malarski". Malując przy oknach, we własnych ogrodach lub podczas indywidualnych wyjazdów przedszkolaki stworzyły przepiękne wiosenne pejzaże.
przejdź do galerii

03-2020
W związku z rozpoczęciem nowej pory roku dzieci z naszego przedszkola, przy współpracy z rodzicami, poznały zwiastuny wiosny, wzbogaciły wiedzę na temat ptaków, które przylatują do Polski, zapoznały się ze schematem graficznym wyrazu wiosna oraz wykonały prace plastyczne nawiązujące do wiosennego przebudzenia przyrody...
przejdź do galerii

21-03-2020
21 marca grupa sześciolatków zorganizowała Dzień Figlarnego Chromosomu związanego ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa dzieci wraz ze swymi rodzicami założyli dwie różne skarpetki. W tym dniu miały również policzyć ich ilość. Mistrzem, który znokautował koleżanki i kolegów okazał się Alan, który w swojej szufladzie zmieścił 63 pary skarpet...!
przejdź do galerii

03-2020
W marcu, w naszym przedszkolu zrealizowano zadanie z Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" tj. "Kulinarne podróże małe i duże". Zadanie zrealizowane zostało w placówce oraz w domach podczas zdalnego nauczania. Na stołach w grupie czterolatków pojawiły się potrawy z Anglii, a sześciolatki przygotowały meksykańskie guacamole z nachosami, meksykańską salsę oraz deser z mango. W domach pojawiły się włoskie pizze oraz tradycyjne polskie potrawy.
przejdź do galerii

09-03-2020
9 marca br. zakończyła się w naszej placówce akcja zbierania darów dla schroniska w Czartkach. Jak co roku przedszkolaki wraz ze swymi rodzicami okazali wielkie serce dla bezdomnych zwierząt i hojnie obdarowali mieszkańców schroniska. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !!!
przejdź do galerii

02/06-03-2020
W tygodniu od 2 do 6 marca we wszystkich grupach przedszkolnych i grupie żłobkowej, odbyły się zajęcia z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Działania te zawierają melodię, taniec, sport, doskonalenie rytmu i rozwijanie wyobraźni. Było to jedno z zadań programu autorskiego "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa...", a zabawy muzyczno - ruchowe prowadziła pani Katarzyna Mielczarek - współautorka programu.
przejdź do galerii

Luty 2020

02-2020
W ostatnich dniach lutego w naszej placówce zorganizowano Tydzień Legend i Baśni Polskich. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia poświęcone jednej z polskich legend. Dzieci poznały: "Legendę o Smoku Wawelskim", "Legendę o Złotej Kaczce", "Legendę o Królu Popielu", "Legendę o Warszawskiej Syrence" oraz "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie". Powstały piękne prace plastyczne, a grupa sześciolatków stworzyła legendę według własnego pomysłu pt. "Nowe przygody Orła Białego". Było to jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - "Piękna Nasza Polska Cała", który realizowany jest w naszej placówce.
przejdź do galerii

25-02-2020
Realizując autorski program z zakresu edukacji muzyczno - ruchowej "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa...", 25 lutego br. w naszym przedszkolu zorganizowano "Walentynkowo – Ostatkowe Show". Przedstawiciele z wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowali utwory o tematyce miłosnej. Śpiewem lub tańcem opowiadano o różnych rodzajach miłości, a mali artyści udowodnili widzom, jakie ogromne talenty drzemią w przedszkolakach. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych występów
przejdź do galerii

20-02-2020
20 lutego, w tłusty czwartek, grupa trzylatków z apetytem zjadała pyszne pączki ufundowane przez rodziców. Brzuszki po tej uczcie były pełne a buzie radosne.
przejdź do galerii

18-02-2020
18 lutego br. w naszej placówce odbył się Dzień Otwarty. Każde dziecko mogło poczuć atmosferę przedszkola podczas zabaw i zajęć przygotowanych w salach. Rodzice mieli okazję poznać nauczycieli i specjalistów, obejrzeć nasze przestronne i kolorowe sale zajęć, Salę Doświadczania Świata, Salę Integracji Sensorycznej oraz gabinety logopedy, psychologa i rehabilitanta ruchowego. Mieli również możliwość porozmawiać z dyrektorem przedszkola i zobaczyć, co nas wyróżnia wśród innych placówek...
przejdź do galerii

18-02-2020
1
8 lutego br. w holu naszej placówki zorganizowano niezwykłą galerię prac. Karnawałowe stroje do tańca projektowały dzieci wraz z nauczycielkami we wszystkich grupach przedszkolnych oraz w grupie żłobkowej. Pomysł ten to jedno z wielu zadań realizowanych w przedszkolu z autorskiego programu w zakresie edukacji muzyczno - ruchowej: "Tańczy ręka, tańczy noga i zabawa już gotowa...", którego autorkami są nauczycielki: Katarzyna Mielczarek, Małgorzata Brzezińska i Kinga Zimoch.
przejdź do galerii

Styczeń 2020

31-01-2020
31 stycznia br. w naszej placówce odbył się Bal Karnawałowy. W salach i na korytarzach przedszkolnych pojawiły się postacie z bajek, filmów oraz przedstawiciele różnych zawodów. Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom.
przejdź do galerii

01-2020
W okresie karnawału w holu naszej placówki powstała dekoracja, która już od progu przypomina o tym radosnym i zachęcającym do zabaw czasie...
przejdź do galerii

01-2020
W
styczniu nasi wychowankowie zaprosili do przedszkola wyjątkowych gości - swoje Babcie i swoich Dziadków. W związku z Ich świętem przygotowano występy jasełkowe, przedstawienia, piosenki i wiersze, aby w ten sposób podziękować za Ich miłość i wielkie serce.
przejdź do galerii

Grudzień 2019

19-12-2019
21 grudnia 2019 r na pływalni krytej w Wieluniu odbył się mityng pływacki "Złota Płetwa". Nasi wychowankowie po raz kolejny wzięli udział w zawodach w swojej kategorii wiekowej. Spośród chłopców trzy pierwsze miejsca należały do naszego przedszkola: I miejsce zajął Stasiu Szafarski, II miejsce - Wojtek Dudek, a III miejsce - Franek Szczęsny. Wśród wyróżnionych znalazł się również Leon Skoczylas. W grupie dziewczynek z naszej placówki I miejsce zajęła Kinga Parzyjagła, a tuż za podium znalazły się Łucja Czekaj i Michalina Sztandera. Dzieci otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów.
przejdź do galerii

12-2019
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w kilku grupach naszego przedszkola odbyły się przedstawienia jasełkowe. Były to chwile pełne wzruszeń i zachwytu, które na zawsze pozostaną w pamięci zarówno rodziców, jak i dzieci oraz wszystkich osób zaangażowanych w ich przygotowanie...
przejdź do galerii

19-12-2019
19 grudnia w grupie sześciolatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. "Świąteczne inspiracje" zorganizowane przez nauczycielkę Katarzynę Mielczarek. Rodzice wraz z dziećmi zaangażowani zostali w odszukiwanie świątecznych prezentów, które inspirowały do wykonywania różnych zadań. Były to ćwiczenia ruchowe, zabawy muzyczne oraz zabawy z akcesoriami. Dzień ten dostarczył zarówno dzieciom, jak i rodzicom dużo radości.
przejdź do galerii

19-12-2019
19 grudnia grupa integracyjna pięciolatków oraz grupa sześciolatków była na wycieczce w Manufakturze Czekolady w Łodzi. Dzieci miały okazję zapoznać się z procesem powstawania czekolady, co było dla nich niezwykłym doświadczeniem. Największą przyjemność sprawiło im dekorowanie własnej tabliczki czekolady, którą mogły zabrać w prezencie do domu. Był to niezwykle ciekawy dzień, który zapewne pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków...
przejdź do galerii

17-12-2019
17 grudnia w naszym przedszkolu rozstrzygnięto rodzinny konkurs na "Ludowe ozdoby choinkowe". Konkurs ten był jednym z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", który realizowany jest w placówce. Przepiękne ozdoby wykonane przez dzieci wraz z mamusiami, tatusiami i babciami sprawiły, że choinka w nie ubrana była wyjątkowa i wzbudzała ogromne zainteresowanie. Wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce i dla wszystkich ufundowano nagrody. Słodkie upominki sponsorował wieluński Market "Carrefour", któremu po zakończeniu konkursu przekazano na choinkę wykonane w przedszkolu ozdoby.
przejdź do galerii

17-12-2019
17 grudnia grupa sześciolatków zaprosiła uczniów klasy 1c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu na przedstawienie bożonarodzeniowe. Uczniowie, którzy tak niedawno opuścili przedszkolne progi, mogli wrócić we wspomnieniach do czasów, kiedy to oni wcielali się w role w jasełkowych widowiskach.
przejdź do galerii

17-12-2019
17 grudnia w grupie czterolatków odbyły się zajęcia otwarte "Święta tuż, tuż" zorganizowane przez nauczycielki: Paulinę Panek i Natalię Pietrzak. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty muzyczne: zaśpiewały świąteczną piosenkę oraz przepięknie zatańczyły taniec. Po krótkich zajęciach na dywanie, dzieci wraz ze swoimi kochanymi rodzicami wykonały ozdoby na choinkę. Był to naprawdę mile spędzony czas dla nas wszystkich.
przejdź do galerii

16-12-2019
16 grudnia w grupie integracyjnej pięciolatków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców zorganizowane przez panie: Natalię Pietrzak i Paulinę Fuks. Dzieci zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności oraz zaśpiewały wspólnie z rodzicami piosenkę świąteczną Ding Dong. Ostatnią częścią zajęć, najbardziej wyczekiwaną było dekorowanie pierniczków, które sprawiło wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom. Wspólnie spędzony czas wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
przejdź do galerii

15-12-2019
W niedzielę, 15 grudnia, na placu Kazimierza Wielkiego zorganizowany został świąteczny kiermasz "Wieluńskie Dzwoneczki". Nasza placówka również zorganizowała stoisko ze świątecznym asortymentem. Przepyszne ciasta, stroiki, świąteczne wianki prezentowały się wspaniale i cieszyły dużym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom dzięki którym powstało to wspaniałe stoisko.
przejdź do galerii

12-12-2019
12 grudnia, w grupie trzylatków prowadzonej przez panie: Agnieszkę Grelę – Rozmarynowską i Katarzynę Miroszewską odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. "Najpiękniejsza jest nasza choinka". Wspólne robienie łańcucha, dekorowanie papierowych choinek, śpiewanie i zabawy wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Maluszki były zachwycone odwiedzinami swoich najbliższych osób. Chętnie bawiły się i pracowały, a zajęcie przebiegało bardzo wesoło, rodzinnie i świątecznie...
przejdź do galerii

12-12-2019
W dniu 12 grudnia w grupie integracyjnej czterolatków prowadzonej przez panie: Ewę Domagałę, Agnieszkę Perliceusz - Kałwak i Anetę Jaskułę odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci przywitały tych wspaniałych gości śpiewem. Miały również możliwość pochwalić się swoją wiedzą o świętach, odpowiadając na pytania do wysłuchanego tekstu bajki. Na zajęciu przygotowanym z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe z masy solnej, a następnie ozdabiali je cekinami, brokatem i zawiesili na choince.
przejdź do galerii

12-12-2019
12 grudnia, dzięki przepięknej bożonarodzeniowej dekoracji, w holu naszego przedszkola zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Kącik świąteczny wykonały : Katarzyna Mielczarek i Agnieszka Spychała.
przejdź do galerii

10-12-2019
10 grudnia grupa pięciolatków prowadzona przez panie: Grażynę Kaczmarek i Edytę Józefat przygotowała przedstawienie wigilijne pt. "Bajka o Bożym Narodzeniu". Dzieci wcieliły się w role zwierzątek, które pod przewodnictwem anioła docierają do stajenki betlejemskiej. W przedstawieniu wzięli udział również rodzice małych aktorów. Występ obejrzały wszystkie dzieci z naszej placówki...
przejdź do galerii

06-12-2019
Lubimy Ludzi – pomóżmy rodzinom w potrzebie – z takim hasłem zwróciliśmy się do rodzin naszych przedszkolaków i do wszystkich naszych pracowników, aby pomóc wybranej rodzinie w akcji "Szlachetna Paczka". Koordynatorkami akcji w naszej placówce były: Katarzyna Bogacz, Paulina Fuks, Małgorzata Walaszczyk – Golec i Anna Wieszak. Wybrana rodzina to pani Ilona z mężem Pawłem, ich wnuki i córka. Pan Paweł jest osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności – całkowicie uzależniony w funkcjonowaniu od osoby trzeciej. Korzysta z respiratora i ma bezwład czterokończynowy.
Dzięki całej przedszkolnej społeczności udało się zebrać potrzebne rodzinie rzeczy oraz zakupić suszarkę bębnową – niezbędną przy dużej ilości zmian pościeli szczególnie potrzebną w okresie jesienno – zimowym. Finansowo wspomogli nas: sklep Remont - z ulicy 18 stycznia, sklep Zago – z ulicy Wojska Polskiego oraz firma Lamar – z Olewina, bez pomocy których nie moglibyśmy zakupić suszarki. 6 grudnia w trakcie finału Szlachetnej Paczki nasze koordynatorki wraz z wolontariuszkami pojechały do rodziny. Wzruszenie pani Ilony i pana Pawła, zaskoczenie ilością prezentów, radość dzieci ze słodkich niespodzianek – BEZCENNA.
Pamiętajmy… dobro zawsze wraca – więc warto pomagać.

przejdź do galerii

06-12-2019
Jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Mikołajem. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, było mnóstwo radości, wzruszeń i zabawy...
przejdź do galerii

Listopad 2019

29-11-2019
29 listopada dwie grupy sześciolatków uczestniczyły w zorganizowanym seansie dawnych dobranocek pod hasłem: "W starym kinie". Dzieci poznały sposoby dawnej animacji, zanim twórcy bajek zaczęli używać komputerów oraz obejrzeli bajki: "Zaczarowany ołówek", "Miś Coralgol", "Koziołek Matołek" oraz "Pomysłowy Dobromir". W przerwie pomiędzy bajkami dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek. Zorganizowanie tej projekcji to jedno z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" realizowanego w naszym przedszkolu.
przejdź do galerii

29-11-2019
29 listopada w grupie integracyjnej pięciolatków zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce "Wróżby andrzejkowe". Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości i uśmiechu. W nagrodę za wspólną zabawę dzieci dostały nagrodę. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do wspólnej zabawy z rodzicami.
przejdź do galerii

29-11-2019
29 listopada w wielu grupach naszej placówki zorganizowano andrzejkowe zabawy i wróżby. Dzieci przepowiadały sobie przyszłość, mogły przebrać się za wróżki, czarodziejów lub ulubionych bohaterów bajek oraz odwiedzić dzieci z innych grup, aby wspólnie się pobawić.
przejdź do galerii

25-11-2019
25 listopada we wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się uroczystości związane z Dniem Pluszowego Misia. Każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka oraz uczestniczyć z nim w zabawach i wykonywanych zadaniach. Powstało również wiele wspaniałych prac plastycznych o tych ulubieńcach dzieci, które można było podziwiać na tablicach przed salami. Dzień ten przyniósł naszym podopiecznym mnóstwo radości.
przejdź do galerii

21-11-2019
W dniu 21 listopada, zgodnie z realizowaną tematyką zdrowotną, dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków zostały zapoznane z obowiązującą piramidą zdrowego żywienia oraz stylu życia. Omówiono również szkodliwość niektórych produktów. Następnie dzieci wykonały w małych zespołach pracę plastyczną pt. "Piramida zdrowego żywienia i stylu życia". Podczas tych zajęć nie zabrakło również wspólnych zabaw o tej tematyce. Następnego dnia pięciolatki przyniosły ze sobą produkty oraz warzywa potrzebne do wykonania zdrowych, kolorowych kanapek. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem szykowały sobie kanapki, które później mogły z apetytem zjeść.
przejdź do galerii

16-11-2019
16 listopada na hali WOSiR odbyła się XVIII Wieluńska Spartakiada Przedszkolaków, której organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu. W tym roku zawody przebiegały pod hasłem "Sprawny przedszkolak ćwiczy i liczy". Celem spartakiady było zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, zwrócenie uwagi na wpływ sprawnego ciała na sprawny umysł,  integracja przedszkoli gminy Wieluń oraz dobra zabawa. Przedszkolaki biorący udział w sportowych konkurencjach wykazały się nie tylko sprawnością fizyczną, ale też umiejętnościami matematycznymi. Do zabawy zostali zaproszeni również rodzice, którzy startując wraz ze swoimi dziećmi mogli pokazać swoje umiejętności.
Sportowe zmagania przeplatane były wspaniałymi występami zespołu prowadzonego przez panie: Annę Nowińską i Annę Torchałę.   
I miejsce zajęło Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu, II miejscePubliczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu, a III miejsceOddział Przedszkolny w Rudzie.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni otrzymując puchary, statuetki, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe indywidualne i dla przedszkoli.

przejdź do galerii

14-11-2019
W dniu 14 listopada 2019 r. grupa pięciolatków z naszego przedszkola odwiedziła fabrykę bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Dzieci poznały cały proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Odwiedziły "dmuchalnię", gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzanej palnikiem gazowym wytwarzali przeróżne kształty ozdób, następnie "srebrzalnię". czyli miejsce gdzie ozdoby poddane są procesowi srebrzenia, a na końcu dekoratornię.  Dzieci przyglądały się pracy dekoratorek, które ręcznie nanosiły piękne wzory. Po zwiedzeniu fabryki przedszkolaki udały się do sali, w której własnoręcznie ozdabiały bombki. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do przedszkola. Dzieci przywiozły również ze sobą samodzielnie ozdobioną bombkę oraz drugą z własnym imieniem.
przejdź do galerii

12-11-2019
12 listopada w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne i grupa żłobkowa. Na hasło "Pali się - Ewakuacja!" wszystkie dzieci z pomocą pań sprawnie i szybko opuściły placówkę.
przejdź do galerii

08-11-2019
8 listopada br., o symbolicznej godzinie 11:11 w Publicznym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu odbył się apel i uroczyste odśpiewanie hymnu Polski. Wieluńska placówka włączyła się tym samym w akcję "Szkoła do hymnu", którą zainicjowała Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Przedszkolaki obejrzały również film "Polak mały" o symbolach narodowych oraz wykonały prace plastyczne związane ze zbliżającym się świętem odzyskania przez Polskę niepodległości. Nauka hymnu, jego wspólne odśpiewanie oraz powstałe z tej okazji kąciki patriotyczne to również zadania z realizowanego w naszym przedszkolu Projektu "Piękna Nasza Polska Cała".
przejdź do galerii

Październik 2019

30-10-2019
30 października w naszym przedszkolu odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych naszych podopiecznych. Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu utrwalała z dziećmi zasady ruchu drogowego i zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i jak dbać o własne bezpieczeństwo na drodze, w przedszkolu i w domu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek, chętnie brały udział w demonstrowanych i symulowanych scenkach na drodze z wykorzystaniem rekwizytów - droga, chodnik, znaki drogowe i sygnalizatory świetlne. Na zakończenie zajęć trzylatki otrzymały odblaskowe breloczki...
przejdź do galerii

17-10-2019
17 października 2019 r. dwie grupy sześciolatków wybrały się na wycieczkę do piekarni Państwa Małgorzaty i Janusza Strzałów. Na miejscu przedszkolaki towarzyszyły pracownikom piekarni w całym procesie powstawania chleba. Upieczenie chleba jako symbolu polskiej gościnności i otwartości było jednym z zadań Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała", którego koordynatorkami są nauczycielki: Katarzyna Mielczarek, Małgorzata Brzezińska i Agnieszka Kmiecik, a którego drugą część realizuje nasza placówka w tym roku.
przejdź do galerii

15-10-2019
W dniu 15 października br. w naszej placówce odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcje przedszkola złożyły życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyły nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku nagrody otrzymały:

1. Katarzyna Bogacz
2. Małgorzata Brzezińska
3. Marzena Buda
4. Anna Kowalska
5. Małgorzata Kuczera
6. Alina Romanowska
7. Agnieszka Spychała
8. Magdalena Wabnic - Staruch

Wyróżnienia dyrektora otrzymały: Anna Słońska - wicedyrektor naszej placówki oraz nauczycielki: Aneta Jaskuła i Agnieszka Kmiecik.
Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymały: dyrektor naszego przedszkola - Marzena Abramek oraz nauczycielka - Katarzyna Mielczarek.

przejdź do galerii

02-10-2019
Środa, 2 października br., dla grupy pięciolatków była wyjątkowym dniem. Zgodnie z omawianym tematem o owocach, przedszkolaki z tej grupy wykonały sałatkę owocową. Praca przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Najprzyjemniejszą częścią była degustacja. Nic bardziej nie smakuje, jak wykonany przez siebie posiłek. Zachęcamy gorąco do rozwijania kulinarnych zdolności naszych dzieci. Zdrowe odżywianie to nie jest moda, ale sposób na życie.
przejdź do galerii

02-10-2019
Doceniając warzywno - owocowe dary jesieni, grupa integracyjna sześciolatków przygotowała sok ze zgromadzonych owoców i warzyw. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały cały proces tworzenia soku, a potem nastąpiła najprzyjemniejsza część dnia - degustacja...
przejdź do galerii

02-10-2019
2 października grupa czterolatków, pod okiem nauczycielki Pauliny Panek, wykonała sałatkę warzywną. Po trudnej, ale przyjemnej pracy, nastąpiła wspólna konsumpcja kolorowego i zdrowego posiłku...
przejdź do galerii

02-10-2019
2 października w grupie integracyjnej pięciolatków odbyła się degustacja owoców i warzyw. Nasi podopieczni poznali je zmysłami - smakiem, wzrokiem, węchem i dotykiem. Najciekawszym momentem było ich próbowanie z zakrytymi oczami. Dzieci były zachwycone i wszystkie zjadały z wielką ochotą. W tej wspaniałej zabawie towarzyszyła nam piosenka "Idą witaminki". To był dzień pełen wrażeń.
przejdź do galerii

Wrzesień 2019

09-2019
Wrzesień i październik to miesiące, w którym utrwalamy w grupach przedszkolnych zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego oraz numery alarmowe. Zajęcia te odbywają się w salach przedszkolnych, w terenie, a dwie grupy sześciolatków odwiedziły Komendę Policji i miały możliwość z bliska przypatrzeć się pracy technika kryminalistycznego oraz zwiedzić salę monitoringu miejskiego, która wzbudziła ogromne emocje wśród przedszkolaków.
przejdź do galerii

30-09-2019
30 września we wszystkich grupach naszej placówki świętowano Dzień Chłopaka. Było mnóstwo zabawy, niespodzianek, słodkich poczęstunków, życzeń i uścisków.
przejdź do galerii

26-09-2019
Świętując zbliżający się Dzień Chłopaka kilka grup z naszej placówki wybrała się na wycieczkę do Figloraju Madagaskar w Fun Zone w Wieluniu. Dwie godziny szalonej zabawy na zjeżdżalniach, mostkach, w basenie z kulkami, karuzeli, na piłkach do skakania, w autach i z wykorzystaniem zabawek edukacyjnych zapewniły naszym podopiecznym cudowne wrażenia. "Apetyt rośnie w miarę jedzenia", wiec jesteśmy pewni, że to nie ostatnia wizyta w tej krainie zabawy.
przejdź do galerii

20-09-2019
20 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy "Dzień Przedszkolaka". Dzieciom przygotowano zabawy ruchowe i muzyczne, seanse filmowe, zadania multimedialne, zadania plastyczne i zabawy w kącikach tematycznych. Ten dzień, pełen radości, z pewnością pozostanie na długo w pamięci...
przejdź do galerii

12-09-2019

12 września 2019 r. grupa integracyjna sześciolatków wzięła udział w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie i Stowarzyszenie dla Osób Potrzebujących Pomocy "Razem". Podczas uroczystości usłyszeliśmy przeboje z lat 1920 - 1960. Nasi podopieczni zaprezentowali utwór Heleny Majdaniec "Rudy rydz". Przygotowane dla uczestników niespodzianki wywołały ogromną radość i uśmiechy na twarzach . Późnym popołudniem, pełni wrażeń, dzieci wróciły do przedszkola...
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego