Przedszkole Promujące Zdrowie - Galeria fotograficzna 2021/2022 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przedszkole Promujące Zdrowie

PRZEDSZKOLE  PROMUJĄCE  ZDROWIE - GALERIA FOTOGRAFICZNA 2021/2022

.

09-06-2022r.

9 czerwca w grupie sześciolatków odbyło się spotkanie z certyfikowanym dietetykiem panią Marceliną Waloch. Pani dietetyk zorganizowała wspaniałe zabawy o zdrowym odżywianiu, przedstawiła piramidę żywieniową oraz przeprowadziła doświadczenie z zawartością cukru w napojach słodzonych.

.

05-2022r.

Nasze przedszkolaki kolejny rok brały udział w zajęciach nauki pływania. Mimo niewielkich przerw związanych z pandemią, dzieci dzielnie uczyły się pływać. Swoimi umiejętnościami mogły się popisać na zorganizowanych zajęciach otwartych. 28 maja 2022 roku dwoje dzieci z naszego przedszkola: Igor Hadryś i Zuzia Waloch wzięły udział w Powiatowym Mityngu Pływackim. Gratulujemy Igorowi zajęcia I miejsca w grupie: chłopcy w wieku przedszkolnym.

.

05-2022r.

W maju dzieci z grup pięcio- i sześciolatków odwiedziły osiedlową siłownię "Kuźnia Sylwetki". Zajęcia "Gimnastyka ruchowa dla dzieci" odbyły się na sali siłowni, a prowadziła je pani trener Żaneta Barańska. Dzieci z wielkim zapałem brały udział we wszystkich ćwiczeniach zaproponowanych przez profesjonalnego trenera oraz zapoznały się ze sprzętem i zasadami bezpiecznego korzystania z tego sprzętu.

.

10-05-2022r.

10 maja br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zielony. Każda grupa w dowolny sposób realizowała zadania związane z profilaktyką zdrowia. Była to okazja do zorganizowania różnych zabaw oraz do utrwalenia wiadomości o tym, co jest zdrowe i ważne dla naszego organizmu i prawidłowego rozwoju. Zorganizowano zabawy ruchowe, degustacje zielonych warzyw i owoców oraz soków warzywno-owocowych, powstały również ciekawe prace plastyczne.

.

04-04-2022r.

4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z właściwościami tego warzywa, poznania jakie części marchwi są jadalne i jakie potrawy można z nich zrobić. Podczas wspólnej zabawy układały marchewkowe puzzle, oglądały bajkę o "Kubusiu Puchatku i marchewce". Podsumowaniem zajęcia było wykonanie prac plastycznych oraz energetyczna dawka witaminowa – degustacja wspólnie wykonanych potraw.

.

15-03-2022r.

15 marca w grupie pięciolatków pod hasłem: "Kolorowo znaczy zdrowo" odbyły się warsztaty z dietetykiem. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do spożywania owoców i warzyw, które posiadają bardzo dużo witamin. Dzieci chętnie przystąpiły do przygotowania koktajlu owocowego. Grupa została podzielona na cztery zespoły. I zespół – mył owoce, II – obierał, III – kroił, a IV zespół – blendował, czyli łączył składniki. Na zakończenie pracy nastąpiła wspólna degustacja. Dzieci także dowiedziały się ile kostek cukru mieści się w poszczególnych napojach. Zaangażowanie przedszkolaków świadczyło o tym, że zorganizowane warsztaty to był strzał w dziesiątkę.

.

02-2022r.

W lutym odbył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Przedszkolaki jedzą zdrowo" organizowany przez Przedszkole Gminne "Kraina Marzeń" w Jerzmanowej. W konkursie wzięli udział również nasi wychowankowie – Blanka i Marcel z grupy integracyjnej czterolatków.

.

12-2021r.

Dbając o zdrowie we wszystkich grupach naszej placówki odbywają się zajęcia ruchowe. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, rozwijania uczuć społecznych, kształtowania prawidłowych nawyków i postaw oraz nowych umiejętności. Dzieci uwielbiają zajęcia ruchowe, dostarczają im one wiele uśmiechu i radości.

.

09-12-2021r.

9 grudnia w grupie integracyjnej sześciolatków odbył się konkurs plastyczny pt. "Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy" realizowany w ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Działania podejmowane w tym zakresie miały na celu zachęcić dzieci do zmiany niezdrowych słodyczy na zdrowe czyli te przygotowane bez dodatku cukru oraz uświadomić dzieciom, że owoce zawierają naturalny cukier i warto nimi zastąpić słodycze. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a na zwycięzców czekały specjalne nagrody.

.

11-2021r.

Pod koniec listopada w grupie integracyjnej sześciolatków odbyły się zajęcia pod hasłem: "W Białej Krainie - ostrożnie z cukrem i solą". Dzieci utrwalały prawidłowe nawyki żywieniowe dotyczące spożywania zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru soli i cukru. Na zajęciu rozwijano też umiejętności czytania etykiet i rozpoznawania soli oraz cukru w produktach spożywczych, a także podejmowania świadomych decyzji o wyborze żywności.

.

09-11-2021r.

9 listopada przedszkolaki z grupy integracyjnej czterolatków obchodziły "Dzień Zdrowego Śniadania". Dzieci samodzielnie ze swoich ulubionych produktów przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki. Okazało się, że własnoręcznie zrobione kanapki smakują najlepiej. Nawet największe niejadki zjadły swoje porcje z apetytem.

.

10-2021r.

W październiku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ratownikiem medycznym. Dzieci uczyły się jak na miarę swoich możliwości udzielać innym pierwszej pomocy, utrwalały numery alarmowe oraz zobaczyły jak wygląda od środka ambulans.

.

10-2021r.

W październiku w kilku grupach zorganizowano obchody Dnia Jabłka. Dzieci rozmawiały na temat wyglądu jabłek, ich kształtów, kolorów, wielkości, na temat różnych smaków i utrwalały wiadomości dotyczące ich dobrego wpływu na zdrowie.

.

10-2021r.

W ramach zajęć dotyczących dbania o zdrowie w grupie pięciolatków odbyła się lekcja z zakresu stomatologii. Lekcję przeprowadził tata Szymona - lekarz dentysta. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące prawidłowego mycia zębów i prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

.

13-10-2021r.

13 października br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czerwony. Każda grupa w dowolny sposób realizowała zadania związane z promocją zdrowia. Były więc zabawy ruchowe, degustacje, wykonywanie soków warzywno-owocowych, zagadki i prace plastyczne.

.

10-2021r.

Jesienne zbiory to okazja do wielu lekcji związanych ze zdrowym odżywianiem. W wielu grupach naszego przedszkola odbyły się zajęcia, na których dzieci utrwalały wiadomości o owocach i warzywach, piramidzie zdrowego odżywiania, brały udział w wielu zabawach muzyczno - ruchowych, rozwiązywały zagadki, lepiły z masy solnej.

.

08-10-2021r.

8 października br. grupa integracyjna czterolatków pod hasłem: "Mniam, mniam, mniam smaczne, zdrowe kanapki do zjedzenia mam...” wykonywała kanapki z warzywami. Była to okazja do utrwalania wiadomości o bogactwie witamin zawartych w warzywach...

.

08-10-2021r.

8 października br. grupa integracyjna czterolatków pod hasłem: "Mniam, mniam, mniam smaczne, zdrowe kanapki do zjedzenia mam...” wykonywała kanapki z warzywami. Była to okazja do utrwalania wiadomości o bogactwie witamin zawartych w warzywach...

.

09-2021r.

Jesień to bogactwo warzyw i owoców. Grupa integracyjna cztero- pięciolatków poznawała wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem wszystkie zgromadzone w sali jesienne dary. Było przy tym mnóstwo zabawy, a przeprowadzone doświadczenia to świetna lekcja promująca zdrowe odżywianie.

.

09-2021r.

W ramach realizacji zadań promujących zdrowie grupa integracyjna czterolatków pod hasłem: "Mniam, mniam, mniam słodkie owoce do zjedzenia mam..." robiła owocowe szaszłyki. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały, a następnie smakowały rożne krajowe i egzotyczne owoce...

.

09-2021r.

Grupa integracyjna czterolatków wybrała się na jesienny spacer. Piękne słoneczko ogrzewało twarze, a dzieci miały możliwość poznawania drzew jesiennych i owocowych. Jako przedszkole promujące zdrowie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego