Aktualności roku szkolnego 2013/2014 - Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu z Oddziałami Integracyjnymi.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Czerwiec 2014

06-2014
Koniec roku szkolnego to dla wielu dzieci pożegnanie z przedszkolem i rozpoczęcie nowego etapu edukacji w szkole. W uroczystościach, które zorganizowano z starszych grupach, wzięli udział również rodzice i dyrekcje przedszkola. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
przejdź do galerii

06-2014
Przez kilka miesięcy w naszej placówce prowadzono zbiórkę plastikowych zakrętek. Działania te podjęte zostały w ramach akcji "Zostań Super Zakrętakiem", organizowanej przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Zbiórka ta to nasz wkład w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum, a jednocześnie element edukacji ekologicznej.
przejdź do galerii

06-2014
Od 1 marca na terenie naszej placówki zbieraliśmy 1, 2 i 5-groszówki w ramach ogólnopolskiej akcji "Gorączka Złota". Działania te promują ideę wolontariatu - bezinteresownej pomocy drugiej osobie, będącej w trudnej sytuacji. Wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola, którzy wzięli udział w akcji, serdecznie dziękujemy.
pokaż

06-2014
Z okazji Dnia Ojca w Markecie Carrefour pojawiły się prace wykonane przez sześciolatków z grupy integracyjnej. Prace na temat "Tata i ja" zostały wyeksponowane przed wejściem na teren sklepu. Wszystkie dzieci z grupy zostały zaproszone do marketu i zaskoczone wspaniałymi upominkami. Grupa również otrzymała klocki i kolorowe karty. Wszystko to sprawiło dzieciom ogromną radość.
przejdź do galerii

06-2014
W listopadzie 2013 roku kilkanaście placówek z powiatu wieluńskiego  przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Organem wspierającym był Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. W całej Polsce do projektu przystąpiło ponad 4500 szkół i przedszkoli.
Minister Edukacji przyznał tytuł „Szkoła w ruchu” lub „Przedszkole w ruchu” placówkom, które podjęły działania na rzecz aktywności fizycznej. Stanowi on wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które przyczyniają się do promowania w środowisku aktywności fizycznej oraz spełniły wymagane kryteria tzn. zrealizowały i udokumentowały te zadania. Nasza placówka jest jedną z ośmiu z powiatu wieluńskiego, której przyznano ten tytuł.

pokaż

23-06-2014
Dzień Dziecka stał się w grupie czterolatków okazją do przygotowania dla dzieci niezwykłej niespodzianki. Chętne mamy, wraz z wychowawczynią, wcieliły się w rolę aktorów i wystąpiły w bajce "Czerwony Kapturek". Na doskonały efekt złożyły się, poza wspaniałą grą postaci, ciekawie dobrane kostiumy oraz prawdziwie baśniowa scenografia. Spektakl odbył się dwukrotnie: pierwszy raz dla dzieci z grupy, a drugi raz dla zaproszonych gości - dzieci z czterolatków i pięciolatków.
przejdź do galerii

<< Tutaj >>, znajdują się wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia z języka angielskiego, będące zbiorem informacji na temat przerobionych tematów, zagadnień, zwrotów, treści piosenek, a także książek. Informacje te mogą być pomocne w utrwaleniu dotychczas poznanych tematów.

20-06-2014
20 czerwca, dzieci z naszej placówki wystąpiły na uroczystości 15-lecia Stowarzyszenia Integracyjnego "Tacy Sami", z którym nasze przedszkole współpracuje już od lat. W Ośrodku Rehabilitacyjno - Adaptacyjnym Stowarzyszenia grupa taneczna "Promyczki" zaprezentowała dwa tańce, a dzieci z grupy integracyjnej pięcio-sześciolatków przedstawiły wiersz Marii Konopnickiej "Muchy Samochwały".
przejdź do galerii

13-06-2014
13 czerwca, grupa integracyjna sześciolatków zorganizowała Dzień Rodziny połączony z uroczystym zakończeniem roku szkolnego. Dzieci, wraz z opiekunami grupy, przygotowały bajkę pt "Nie ma tego złego...". Impreza zakończyła się uroczystym wręczeniem dyplomów dla dzieci oraz podziękowań dla rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola.
przejdź do galerii

06-2014
Korzystając z pięknej czerwcowej pogody, grupa pięciolatków zorganizowała w Małyszynie piknik rodzinny. Była to doskonała okazja do rozmowy, zabawy, integracji, wspólnego spędzenia wolnego czasu.
przejdź do galerii

09-06-2014
9 czerwca, grupa pięciolatków zorganizowała wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Pogoda dopisała, więc nie brakowało zabawy i niesamowitych wrażeń.
przejdź do galerii

03-06-2014
3 czerwca do naszej placówki przybyli z wizytą studyjną przedstawiciele oświaty z różnych krajów europejskich: Słowenii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Grecji, Finlandii i Węgier.
Goście zostali powitani opowieścią muzyczno – ruchową w wykonaniu grupy tanecznej „Promyczki”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zajęcie pt. „Kolorowy zawrót głowy” przeprowadzone w grupie integracyjnej sześciolatków. Goście mieli możliwość przyjrzeć się twórczej pracy dzieci, które wcieliły się w rolę projektantów mody. Wytworem pracy ich rąk były oryginalne stroje sportowe, suknie balowe, garnitury itp. Zachwyt wzbudziły także bogato wyposażone, przestronne sale przedszkolne i gabinety specjalistyczne: logopedy, rehabilitanta i psychologa.
Kolejnym punktem wizyty był występ ośmiorga dzieci z grup integracyjnych w przedstawieniu pt. „Zabawki Joli”. W tym montażu słowno – muzyczno – ruchowym swój talent aktorski i wokalny mogły również zaprezentować dzieci niepełnosprawne. Zaproszonym gościom pięknie przedstawił się także zespół instrumentalny „Dzwoneczki”. Przy akompaniamencie pianina dzieci wykonały na dzwonkach diatonicznych i ksylofonie dwa utwory: „Kurki trzy” oraz „Koniki”. Ostatnim punktem wizyty studyjnej był kolejny taniec zespołu „Promyczki”.

przejdź do galerii

02-06-2014
Ostatnia
w tym roku szkolnym audycja muzyczna odbyła się w rytmie swingu. 2 czerwca mogliśmy podziwiać kilka tańców w tym stylu: Charlestona, Jive'a, Cha-chę oraz Bachatę.
przejdź do galerii

Maj 2014

31-05-2014
31 maja, na sali w Publicznym Gimnazjum SPSK w Wieluniu odbyły się IX Międzyprzedszkolne Pokazy Taneczne pod hasłem "Inspiracje muzyczno - ruchowe". Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole nr 1 w Wieluniu.
Grupa taneczna "Promyczki" z naszej placówki zaprezentowała układy w dwóch kategoriach "Taniec z przyborem" i "Opowieść ruchowa".
Dzieci, przygotowane przez nauczycielki: Katarzynę Mielczarek i Małgorzatę Brzezińską, swoim tańcem wzbudziły podziw i zachwyt zgromadzonej publiczności.

przejdź do galerii

24-05-2014
24 maja, na ulicach Wielunia rozegrana została "Pętla Wieluńska", czyli masowy bieg organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska biega". Impreza ma na celu: popularyzację biegów jako formy czynnego wypoczynku, realizację programu upowszechniania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w powiecie wieluńskim oraz kreowanie zdrowego stylu życia. Z naszego przedszkola udział wzięło 10 dzieci: Maja Kaczmarska, Julia Kamińska, Olaf Szymanek, Szymon Szymański, Tomek Hofman, Lena Pośpiech, Franciszek Krzemień, Maksymilian Woszczyk, Dominik Mielczarek oraz Wiktoria Klatka.
Dzieci dzielnie przebiegły swój dystans (300 m)
pomimo krążącej nad nami burzy. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i medale, a trójka naszych przedszkolaków zdobyła wyróżnienia.
przejdź do galerii

17-05-2014
17 maja w Wieluńskim Domu Kultury odbył się konkurs - Małe Formy Sceniczne "Wiersze znane i lubiane". Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Wielunia Janusz Antczak, a organizatorem projektu było nasze przedszkole.
W konkursie wzięło udział 69 dzieci z wieluńskich przedszkoli. Nad całością czuwało trzyosobowe jury w składzie: Marlena Włodarczyk z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, Anna Banaś z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu oraz Elżbieta Szaniec - polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.
Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsce i otrzymały dyplomy oraz rzeczowe upominki. Wręczono również dwa wyróżnienia. W kategorii pięciolatków wyróżnienie to zdobyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wieluniu za wiersz Jana Brzechwy "Żuraw i Czapla". W kategorii sześciolatków wyróżniono dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu za wiersz "Żuk" Jana Brzechwy.
Gościnnie z lekcją savoir vivre-u wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, a piosenkę "Motylem byłam" wykonała uczennica ze Szkoły Podstawowej w Mokrsku.

przejdź do galerii

14-05-2014
14 maja pięcio- i sześciolatki z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Dzieci, wspólnie z uczniami szkoły wykonały fantastyczne i smaczne kanapki oraz zwiedziły kuchnię i pomieszczenie, gdzie piecze się ciastka.
przejdź do galerii

09-05-2014
W kolejnej audycji muzycznej, która odbyła się w naszej placówce 9 maja, artyści przybliżyli dzieciom muzykę rosyjską. Dziecięcą publiczność rozgrzały utwory w wykonaniu członków zespołu Samokhin Band.
przejdź do galerii

07-05-2014
7 maja dwie grupy integracyjne sześciolatków zorganizowały wycieczkę do Opola. Dzieci obejrzały spektakl w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki pt: "Psiakość 2, czyli Kostka została rzucona" . Pamiątkowe zdjęcie i kontakt z aktorami sprawiło dzieciom wiele radości.
przejdź do galerii

Kwiecień 2014

25-04-2014

W ostatnich dniach kwietnia pięcio- i sześciolatki z naszej placówki zwiedzały Szkołę Podstawową nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu. Uczniowie VI klasy czytali dzieciom opowiadania, do których później przedszkolaki wykonały ilustracje. Mogli również zobaczyć świetlicę szkolną, bibliotekę i salę komputerową.
przejdź do galerii

04-2014

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy w holu naszej placówki odbył się kiermasz wielkanocny. Na stołach pojawiły się piękne palmy, koszyczki, zajączki, babeczki oraz muffinkowe bukiety. Wszystko zachwycało estetycznym wyglądem, wspaniałym wykonaniem i wprowadziło bardzo świąteczna atmosferę.

przejdź do galerii

08-04-2014

8 kwietnia w Wieluńskim Domu Kultury podsumowano konkurs "Wycinanka Wielkanocna", w którym wzięły udział dzieci z naszej placówki. Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Wielunia - Janusz Pamuła, Dyrektor WDK - Agnieszka Mikulska oraz plastyk WDK - Anna Macińska. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

przejdź do galerii

03-04-2014
3 kwietnia grupa integracyjna pięciolatków i grupa integracyjna piecio - sześciolatków odwiedziła Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie odbyły się warsztaty z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas warsztatów dzieci wykonały pisanki oraz wzięły udział w pokazie multimedialnym na temat tradycji Świąt Wielkiej Nocy.
przejdź do galerii

Marzec 2014

25-03-2014
2
5 marca odbyła się audycja muzyczna pt. "Od Łowicza do Łęczycy". Tancerze zaprezentowali dzieciom stroje ludowe oraz tańce: oberka, kujawiaka i trzy rodzaje polek.

przejdź do galerii

22-03-2014
22 marca odbył się X Międzyprzedszkolny Turniej z Wychowania Komunikacyjnego „Zielone światło dla przedszkolaka”. Jak co roku, patronat nad turniejem objął Burmistrz Wielunia Janusz Antczak oraz Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu – mł. insp. Grzegorz Dzierzkowski. W loży jury zasiedli przedstawiciele policji: Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu aspirant Waldemar Ostrycharz, Jarosław Surma - Komendant Straży Miejskiej w Wieluniu, st. aspirant Maciej Dura z wieluńskiej Komendy Straży Pożarnej oraz pani Elżbieta Łużak z fundacji „Bezpieczna Droga”.
W imprezie wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących przedszkolaki z gminy Wieluń, w tym drużyna z naszego przedszkola przygotowana przez nauczycielki: Marię Marciniak, Agnieszkę Grelę - Rozmarynowską oraz Ewę Domagałę. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego oraz właściwego zachowania się na drodze. Na wszystkie dzieci czekały nagrody ufundowane przez Burmistrza Wielunia oraz fundację „Bezpieczna droga”.

przejdź do galerii

21-03-2014
W X Jubileuszowym Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Optymistycznej i Turystycznej wzięły udział dzieci z grupy integracyjnej sześciolatków prowadzonej przez nauczycielki: Irenę Janecką, Alinę Romanowską i Kingę Zimoch. Przedszkole reprezentowali: Klaudia Godyń w utworze "To rodzina" oraz Mikołaj Ciach i Stanisław Dąbek w utworze "Nie martw się, jest ok". Dzieci otrzymały wyróżnienia w kategorii przedszkolaki.

przejdź do galerii

21-03-2014
W "Zielonym Dniu", 21 marca przedszkolaki wraz z rodzicami i personelem przedszkola powitały wiosnę. Uroczystość rozpoczęło krótkie przedstawienie, w którym wzięły udział dzieci z grup starszych oraz nauczycielki: Aleksandra Szymicka, Magdalena Wabnic, Agnieszka Grela - Rozmarynowska i Wioletta Frankowska.
W bogatej, bajkowej scenerii, widzowie próbowali wypędzić zimę, aby z radością powitać wiosnę, która pojawiła się z koszem kwiatów i zaprosiła wszystkich do zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Każda z grup bawiła się z chustą animacyjną, a finałem świętowania pierwszego dnia wiosny był przemarsz wokół przedszkola z Marzanną na czele.

przejdź do galerii

20-03-2014
20 marca w holu naszego przedszkola pojawiła się Astro Arena - przenośne planetarium. Wszystkie dzieci wzięły udział w multimedialnym widowisku opartym na opowiadaniu Wandy Chotomskiej pt. "Dzieci Pana Astronoma".

przejdź do galerii

18-03-2014
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji charytatywnej „Save the Children” organizowanej przez artystów z Wielkiej Brytanii. Prace wychowanków zostały przesłane do galerii w Southport, a środki pozyskane z ich sprzedaży przekazane zostaną dla dzieci – ofiar wojen, konfliktów i klęsk żywiołowych. W akcję włączyła się Polska, której przedstawicielem było nasze przedszkole oraz Nowy Meksyk, Kanada, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. O przedsięwzięciu pisała też lokalna prasa w brytyjskim mieście Southport k/ Liverpoolu. Patronat nad akcja objęły nauczycielki z grupy integracyjnej sześciolatków: Agnieszka Kmiecik, Anna Słońska i Małgorzata Brzezińska.
Mamy nadzieję, że współpraca naszej placówki z galerią Waterfront Arts Project będzie się w przyszłości rozwijać przynosząc wymierne korzyści w postaci ciekawych projektów artystycznych.

przejdź do galerii

13-03-2014
13 marca odbyła się muzyczna audycja pt. "Taka muzyka to klasyka". Dzięki panom: Pawłowi Krasińskiemu i Arturowi Lesiakowi dzieci poznały brzmienie gitary basowej i elektrycznej oraz wspaniałe utwory należące do klasyki rocka.

przejdź do galerii

12, 13-03-2014
W dniach 12 i 13 marca, w naszej placówce zorganizowano Dni Otwarte. Pierwszy dzień był dniem informacyjnym, w którym rodzice mogli poznać pedagogiczny personel przedszkola, zwiedzić sale i gabinety specjalistyczne oraz zdobyć podstawowe informacje o podstawie programowej, autorskich programach i przedsięwzięciach realizowanych w przedszkolu.
Drugi dzień to zajęcia i zabawy dla dzieci.
Myślimy, że dostarczyliśmy wiele radości dzieciakom, bo bardzo trudno im było opuścić przedszkolne sale. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.

przejdź do galerii

05-03-2014
5 marca grupa integracyjna sześciolatków prowadzona przez I. Janecką, A. Romanowską i K. Zimoch gościła dyrektora Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oddział w Wieluniu, pana Tomasza Klimeckiego wraz z panią kasjerką. Spotkanie zorganizowano w ramach zajęć "Poznajemy zawody rodziców".

przejdź do galerii

Luty 2014

27-02-2014
27 lutego w holu naszej placówki przygotowano "Muzyczną niespodziankę". Pani Marta i pan Dezyderiusz zaprezentowali nowoczesne style tańca: hip hop, new style i electro. Dzieci, naśladując artystów, również z powodzeniem opanowały jeden z układów tanecznych.

przejdź do galerii

02-2014
Promując zdrowy styl życia, trzylatki samodzielnie wykonały kolorowe, zdrowe kanapki. Mając do wyboru wiele produktów, dzieci stworzyły małe dzieła sztuki, które jednak nie przetrwały zbyt długo...
przejdź do galerii

15-02-2014

15 lutego w hali WOSiR-u odbył się Rodzinny Bal Przedszkolaka. Honorowymi gośćmi imprezy byli: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dorota Ryl, Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński i Burmistrz Miasta Wielunia Janusz Antczak. Bal zakończył koncert Majki Jeżowskiej, której przeboje są bardzo bliskie przedszkolakom.

przejdź do galerii

14-02-2014

14 lutego sześciolatki z dwóch grup integracyjnych zorganizowały słodkie Walentynki. Kolorowe desery komponowały dzieci samodzielnie, a miny przy ich konsumpcji wskazywały na to, że desery musiały smakować tak wspaniale, jak wyglądały.

przejdź do galerii

02-2014

W ramach promocji zdrowego stylu życia, czterolatki i pięciolatki przygotowały przepyszne owocowe szaszłyki. Pięciolatki ogłosiły ten dzień "Dniem Kubusiowym" propagując zdrowe nawyki żywieniowe i zwracając uwagę na walory smakowe i odżywcze owoców i warzyw.

przejdź do galerii

04-02-2014

4 lutego nasi podopieczni bawili się podczas audycji muzycznej "W rytmie rock and rolla". Znane i nieco mniej popularne przeboje Elvisa Presley'a perfekcyjnie wykonał pan Krystian Maliszewski.

przejdź do galerii

Styczeń 2014

14-01-2014
14 stycznia 2014 r. dzieci z grupy integracyjnej pięciolatków zaprosiły na swoje przedstawienie wyjątkowych gości - emerytowanych nauczycieli naszego przedszkola. Jak co roku, było to wspaniałe spotkanie i okazja do złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych.
przejdź do galerii

13-01-2014
13 stycznia 2014r. odbył się w naszej placówce bal karnawałowy. Była to doskonała zabawa dla dzieci, rodziców i personelu przedszkola. Bal prowadzony był przez profesjonalny zespół RYTMIKS, któremu składamy serdeczne podziękowania.
przejdź do galerii

01-2014
W styczniu, jak co roku, obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt - Dzień Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu odbyły się więc wspaniałe uroczystości, podczas których dzieci wierszem, piosenką, tańcem i wspaniałą grą aktorską dziękowały swoim babciom i dziadkom za wielkie serce.
przejdź do galerii

Grudzień 2013

12-2013
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich grupach naszej placówki odbyły się wieczory wigilijne. Gośćmi zaproszonymi na ten magiczny wieczór byli rodzice, a jedna z grup integracyjnych sześciolatków powiększyła tę listę o babcie, dziadków oraz gości honorowych - Zastępcę Burmistrza - pana Janusza Pamułę i Sekretarz Miasta - panią Magdalenę Majkowską. Do wszystkich grup zaproszono również dyrekcję naszego przedszkola - panią Marzenę Abramek i panią Annę Majcher.
Przedszkolaki pięknie wyśpiewały kolędy i pastorałki, wcieliły się mistrzowsko w powierzone im role, a w dwóch grupach integracyjnych na scenie pojawili się rodzice, którzy swą profesjonalną grą zachwycili zgromadzoną publiczność.

przejdź do galerii

20-12-2013
20 grudnia odbyła się świąteczna audycja muzyczna pt. "Nim przyjdzie pierwsza z gwiazd". Dzieci wysłuchały i wyśpiewały polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki.
przejdź do galerii

12-2013
Przed Świętami Bożego Narodzenia, w holu naszego przedszkola, stanęła piękna szopka oraz świąteczny kiermasz. Ozdoby zostały wykonane przez dzieci, rodziców lub pracowników przedszkola. Na stołach pojawiły się również pięknie ozdobione piernikowe chatki wykonane w poszczególnych grupach z naszej placówki.
przejdź do galerii

12-12-2013
12 grudnia w dwóch grupach naszego przedszkola odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się pretekstem do ciekawych zabaw przy wspólnie udekorowanej choince. Zajęcia sprawiły ogromną radość zarówno dzieciom jak i rodzicom.
przejdź do galerii

Listopad 2013

29-11-2013
29 listopada 2013r. w wielu grupach naszej placówki odbywały się andrzejkowe wróżby. Był to dzień pełen zabawy, radości, śmiechu, ale i magii, i wiary, że tego dnia, zgodnie z tradycją, przyszłość otwiera swoje tajemnice. Dzień ten dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji.

przejdź do galerii

22-11-2013
22 listopada 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbył się XV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. W kategorii solistów wystąpiły: Natalka Walczak i Anastazja Caban, a zespół tworzyli: Janek Gunerka, Olaf Szymanek, Malwina Adamczyk i Kuba Stokowski. Młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury, które przyznało wyróżnienie dla zespołu z grupy integracyjnej pięciolatków. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

przejdź do galerii

11-2013
W listopadzie dzieci z czterech grup z naszego przedszkola odwiedziły Spółdzielnię Socjalną "Szklany Świat" w Krośnicach, gdzie produkuje się ozdoby choinkowe. Dzieci miały możliwość poznać proces ich powstawania oraz wzięły udział w warsztatach, w których samodzielnie ozdabiały bombki.

przejdź do galerii

11-2013
W ramach promocji zdrowego odżywiania pięciolatki z grupy integracyjnej wykonały "wesołe kanapki". Dzieci samodzielnie smarowały i ozdabiały kanapki, utrwalały wiadomości o znaczeniu i wartościach odżywczych warzyw, a na końcu nastąpiła degustacja.

przejdź do galerii

13-11-2013
13 listopada 2013r. odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Tuwim Śpiewająco". Rozpoczęła się melancholijnie, wierszami mniej znanymi z dziecięcego repertuaru. Potem duet artystów prezentował śpiewająco wiersze pt. "Bambo", "Trawa", a zakończył "Lokomotywą", którą dzieci wytańczyły wraz ze swymi nauczycielkami.

przejdź do galerii

Październik 2013

30-10-2013
W środę 30 października 2013 roku Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński wręczył Wojewódzkie Certyfikaty "Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele szkół i przedszkoli, w których podejmowane są systemowe działania w zakresie edukacji zdrowotnej. W województwie łódzkim takie Certyfikaty otrzymały 22 placówki, w tym Publiczne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu. Od 2002 r realizowane są w naszej placówce autorskie programy z zakresu edukacji prozdrowotnej. Tematyka podjętych działań obejmowała zdrowie psychiczne, profilaktykę agresji, zdrowie fizyczne, a aktualnie realizowany jest program „Bezpieczny przedszkolak”. W 2004 przystąpiliśmy do Łódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i uzyskaliśmy w 2006 r. pierwszy Certyfikat na okres pięciu lat. Po złożeniu we wrześniu bieżącego roku stosownej dokumentacji i rozpatrzeniu jej przez komisję Kuratorium Łódzkiego, nasze przedszkole uzyskało kolejny Certyfikat na okres trzech lat.
przejdź do galerii

23-10-2013
23 października odbyła się audycja muzyczna pt. "Tanecznym krokiem przez świat". Dzieci wysłuchały i wytańczyły utwory z różnych zakątków świata. Był francuski walczyk "Pod niebem Paryża", węgierski czardasz, utwór "Bure Bure" znany z bollywoodzkiego filmu "Bluffmaster", dominikańska merenque oraz afrykańska piosenka Shakiry "Waka Waka". W żywiołowych tańcach brały udział nie tylko dzieci, ale również pracownicy przedszkola.
przejdź do galerii

18-10-2013
18 października w Liceum i Gimnazjum Katolickim odbył się XXI Wieluński Przegląd Piosenki Religijnej "Dawid 2013", w którym brały udział dzieci z naszej placówki. Sześciolatki z grupy integracyjnej przepięknie wykonały dwa utwory w kategoriach soliści i zespoły uzyskując wyróżnienie.
przejdź do galerii

10-2013

Korzystając z pięknej jesiennej pogody nasi podopieczni uczestniczyli w spacerach, podczas których mogli obserwować i utrwalać to, o czym mówili na zajęciach w salach. Zbierali również materiał do wspaniałych prac plastycznych.
przejdź do galerii

14-10-2013

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej dyrekcje Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wieluniu złożyły nauczycielom życzenia oraz wręczyły nagrody wyróżnionym pracownikom.

W tym roku nagrody otrzymali:

  • Andrzej Cichalewski

  • Ewa Domagała

  • Agnieszka Grela - Rozmarynowska

  • Marzena Gruszka

  • Agnieszka Kmiecik

  • Wiesława Kuczera

  • Anna Majcher

  • Małgorzata Olkiewicz

  • Alina Romanowska

  • Anna Słońska


Nagrodę Burmistrza Miasta Wielunia otrzymała pani dyrektor naszej placówki Marzena Abramek

przejdź do galerii

Wrzesień 2013

09-2013

Pod koniec września w holu naszej placówki odbyła się lekcja bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w warunkach ruchu drogowego i pieszego, numery alarmowe oraz wszystko to, o czym muszą pamiętać podczas podróży samochodem. Zajęcia związane z bezpieczeństwem przeprowadzane były również w poszczególnych grupach.
przejdź do galerii

09-2013
Wykorzystując zgromadzone przez dzieci owoce, grupa integracyjna sześciolatków stworzyła wspaniałe, kolorowe i apetyczne jeżyki. Jeżyki, które w całości nadawały się do konsumpcji, były podziwiane przez rodziców i personel przedszkola...
przejdź do galerii

23-09-2013
Pierwszy dzień jesieni został ogłoszony w grupie integracyjnej sześciolatków Dniem Pomarańczowym. Pomarańczowe elementy pojawiły się zarówno w sali przedszkolnej, jak i w ubiorze dzieci i pań oraz w poczęstunku...
przejdź do galerii

20-09-2013
20 września to Dzień Przedszkolaka. Wychowawcy przygotowali na ten dzień mnóstwo zabaw i niespodzianek dla swych podopiecznych. Grupa integracyjna sześciolatków, w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Integracyjnym "Tacy Sami", odwiedziła natomiast Ośrodek Rehabilitacyjno - Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Wieluniu...
przejdź do galerii

09-2013
Przez cały wrzesień w holu naszego przedszkola można było podziwiać wystawę prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach. Zachwycające prace wykonane zostały różnymi technikami: malowanie na tkaninie, malowanie na szkle, malowanie pastelami, kwiaty z wiórów osikowych, ozdoby z masy termoutwardzalnej, relief, garncarstwo, filcowanie, pirografia i aludeco...
przejdź do galerii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego